закінчується договір з постачання природного газу та не встигаємо провести нову закупівлю газу

31 Грудня 2020
olena

31.12.2020 року закінчується договір з постачання природного газу, діючий постачальник ТОВ “АС” відмовляється подовжувати термін дії договору на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, за ціною, яка у грудні за договором складає 5,83218, мотивауючи тим, що дана ціна є занадто низькою на ринку. Нашою організацією розпочато процедуру відкриті торги на постачання газу у 2021 році, аукціон відбудеться 31.12.2020 р. Станом на 01.01.2021 року ми залишаємося без постачальника газу, та стоїмо в ГРК “Криворіжгаз” на відключення. Наша установа звернулася з листом до постачальника “останньої надії” , відповідь чекаємо. У разі, якщо постачальник “останньої надії” відмовиться від заключення договору, мотивуючи що діючий постачальник не збанкрутував або не ліквідований; ліцензія постачальника не призупинена або не анульована.
Підкажіть будь-ласка що нам робити в даній ситуації, щоб не залишитися без газу з початку року?Чи має право замовник укласти прямий договір на суму що перевищує 50 000 грн.?

Відповідь

Доброго дня! Абзацом 2 частини 10 статті 3 Закону зазначено, що замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування Закону, зокрема положень частини 3 статті 10 Закону. Крім цього статтею 16414 КУпАП передбачено, що придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п’ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених законом тягне за...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Аналогічний договір у закупівлі 55520000-1″Кейтерингові послуги”
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  Пу закупівлі 55520000-1″Кейтерингові послуги” , для забезпечення виконання аналогічного договору за предметом закупівлі, підгружений договір 55510000-8 Послуги їдалень, чи є це невідповідністю до “аналогічний за предметом закупівлі договір” ???

 • Стосовно виключення з Закону про закупівлі
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  ПНа початку року по коду 6611 (послшуги еквайрингу та розрахункові) уклали договір на 20%. опублікували. Потім уклали прямий договір на 6000 на розрахункова-касове обслуговування. Оголосили спрощену на послуги еквайрингу на

 • Природний та скраплений газ для Закону \”Про публічні закупівлі\” одне
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  ППриродний та скраплений газ для Закону “Про публічні закупівлі” одне і теж?

 • Виділено додаткові кошти, чи потрібно додатково проводити спрощену закупівлю?
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  Пнашою установою у грудні 2020 року проведено спрощену закуплю електричної енергії на 2021 рік на сумму 58590,84 гривень. Наразі договір майже вичерпано і згідно рішення сесії виділено додаткові кошти у

 • закупівля кейтрингових послуг, які не відбулися
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  ППросимо допомогти розібратися в наступній ситуації. У квітні місяці цього року Замовник оголошував двічі відкриті торги на закупівлю кейтрингових послуг, які не відбулися з причин подання менше двох тендерних пропозицій.

 • До усіх питань