Вимоги до учасника ➤ РАДНИК, портал

08 Листопада 2023
Василь

Відповідно до п.29 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі – Постанова №1178)
У разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються.
У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі).
Замовник оголосив процедуру відкритих торгів на закупівлю електричної енергії та встановив наступну вимогу: Учасник повинен підтвердити використання системи менеджменту безпеки ланцюга постачань стосовно оптової торгівлі електричної енергії шляхом надання у складі тендерної пропозиції діючого сертифікату ISO 14001:2015, ISO 37001:2016, SА 8000:2014, що засвідчує використання учасником вказаної системи, який виданий на ім’я учасника торгів.
Таким чином Учасник встановив вимогу не до предмету закупівлі (як зазначено в абз. 2 п.29 Постанови №1178) а вимогу до Учасників торгів. Чи вважається така вимога порушенням п.29 Постанови №1178?

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Вимоги до учасника.

Практика органу оскарження часто показує, що вимоги стосовно надання сертифікатів ISO вважаються дискримінаційними. Велике значення має саме розміщення даної вимоги в ТД замовника та, які саме номери сертифікатів вимагаються. Також варто відзначити, що закупівлі електроенергії це специфічна сфера, і дане питання потребує детального вивчення. Тому можемо рекомендувати звернутися на платну консультацію до Тендерного агентства «Радник» +38 (044) 334 80 72 tenders.kiev@gmail.com.

Рекомендуємо ознайомитися із статтею Сертифікація ISO: практика Органу оскарження

Запрошуємо на навчання офлайн-навчання «Фахівець з публічних закупівель: 5-денний інтенсивний практичний...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
 • Що робити з недобросовісними постачальниками?
  23 Квітня 2024
  Читати відповідь

  П21 вересня 2023 року було оголошено Запит (ціни) пропозицій на “Вугілля кам’яне” за результатами процедури було визначено переможця і з ним укладено договір 02.10.23 р. в якому термін поставки товару

 • Електронний каталог для медичних закупівель: для кого обов’язковий до застосування
  23 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПЛьотна академія Національного авіаційного університету, заклад освіти. Але в нас наявна санітарна частина, в який працюють медичні працівники. Для потреб нашої санітарної частині необхідні медичні препарати та медичні вироби. Обов’язково

 • Визначення предмета закупівлі
  23 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПУ нас виникла потреба у закупівлі Автоматичного біохімічного аналізатора. Код ДК 021: 2015 – 38434500-1 Біохімічні аналізатори; Він має працювати з реагентами, які входять в обов’язкову комплектацію аналізатора, як стартовий

 • Нагальна потреба – підстави для застосування
  23 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПНашою організацією було проведено відкриті торги згідно з особливостями по закупівлі газу. Зайшло 3 учасника- аукціон відбувся. Після визнання переможця – перший учасник надіслав листа про відмову підписання договору. Слідуючі

 • Внесення змін в оголошення про проведення відкритих торгів з 09.04.2024
  23 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПУ зв’язку з останніми змінами від 09.04. є можливість вносити зміни до оголошення про проведення відкритих торгів. Чи правильно я розумію, що можна внести зміни наприклад до оголошеної вартості закупівлі

 • До усіх питань
  Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО