Вимога ДАСУ ➤ РАДНИК, портал

14 Грудня 2023
Тетяна

Замовником за результатами проведеної процедури закупівлі відкритих торгів з Учасником Енергопостачальною компанією укладений Договір про закупівлю електричної енергії на 2021 рік.
Підпунктом 2 пункту 13.10 Договору про постачання електричної енергії передбачено, «що істотні умови договору не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, збільшення ціни за одиницю товару до 10% пропорційно збільшення ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, – не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії. У разі коливання ціни товару на ринку в межах до 10% від ціни за одиницю товару, Постачальник письмово звертається до Замовника (Споживача) щодо зміни ціни за одиницю товару. Наявність факту коливання ціни товару на ринку підтверджується довідкою(ми) або листом(ми) (завіреними копіями цих довідки(ок) або листа(ів)) відповідних органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку. До розрахунку ціни за одиницю товару приймається ціна щодо розміру ціни на товар на момент укладання Договору (з урахуванням внесених раніше змін до Договору про закупівлю електроенергії ) та на момент звернення до вказаних органів, установ, організацій, що підтверджує коливання (зміни) цін на ринку товару, що є предметом закупівлі за цим Договором.»

Впродовж дії Договору від постачальника надходили листи з ціновою довідкою виданою торгово-промисловою палатою про коливання ціни електричної енергії на ринку ( наприклад : лист від постачальника надійшов 20.07.2021р. з довідкою торгово-промислової від 16.06.2021р. про дослідження середньозваженої ціни на електричну енергію :середньозважена ціна на РДН в ОЕС України (01.05.2021-31.05.2021) становить 1018,74 в порівнянні з 1 декадою червня 2021р. (01.06.2021-10.06.2021) становить 1293,14 Відсоток зміни ціни +26,94% ) відповідно до листа постачальника та Довідки торгово-промислової палати була укладена Додаткова угода на збільшення ціни на 9,9% з 01.07.2021р.

На сьогоднішній день на підприємстві проходить перевірка, яка вважає , що дані листи та Довідки не є обґрунтуванням підвищення ціни станом на 01.07.2021р. під час укладання додаткової угоди та не можуть слугувати документальним підтвердженим для збільшення ціни договору так як інформацію щодо коливання ціни товару на ринку можуть надавати лише уповноважені на те згідно з законодавством органи, установи, організації і вважають що Довідка про коливання ціни на ринку повинно бути на дату укладання додаткової угоди.
Враховуючи вище просимо роз’яснити чи правомірно перевіряючі вважають, що укладаючи додаткові угоди споживач порушив вимоги передбачені пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону № 922, підпункту 2 пункту 13.10 Договору і Довідки торгово-промислової палати не є обґрунтованим підтвердженням коливання ціни на ринку так як період в них вказаний не на дату укладання додаткових угод.

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання –  Вимога ДАСУ.

Для коректної відповіді на Ваше питання необхідно ознайомитися з договором, додатковими угодами та довідками. Тому рекомендуємо звернутись на платну консультацію до Тендерного агентства «Радник» +38 (044) 334 80 72 tenders.kiev@gmail.com.

Таккож зверніть увагу, що довідка надана учасником на момент внесення змін була вже місячної давнини, що логічно викликало питання в контролюючого органу.

Також рекомендуємо ознайомитись зі статтею Перешкоджання діяльності ДАСУ в рамках публічних закупівель

Запрошуємо на навчання офлайн-навчання «Фахівець з публічних закупівель: 5-денний інтенсивний практичний курс»

 

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
 • Послуги з поточного ремонту за двозначним кодом ДК
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПЧи можна закуповувати (ВТзО) послуги з поточного ремонту за двозначним кодом дк, якщо у дефектному акті визначено і внутрішні роботи (штукатурні, покривання підлоги та стін) і електромонтажні, водопровідні/санітарно-технічні роботи, а

 • Визначення розміру кошторисного прибутку
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  Ппідкажіть будь ласка учасник закупівлі капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту з класом наслідків СС2, у складі пропозиції надав пояснювальну записку у якій зазначив показник для визначення розміру кошторисного прибутку

 • Локалізований товар виробництва України
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППідкажіть будь-ласка, якщо товар, який підпадає під локалізацію виробляється в Україні та Українським виробником, є сертифікати відповідності. Чи потрібно Учаснику підтверджувати ступінь локалізації згідно Законодавства?

 • Код ДК на послуги з отримання номера ISSN та сертифіката ISSN
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПДоброго дня) Допоможіть з кодом ДК 021:2015 Предмет договору: послуги з отримання номеру ISSN та сертифікату ISSN (міжнародного стандартного номеру серіальних видань) Додатково для інформації: ISSN — це ключ для

 • Чи можна прямий договір?
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППідкажіть, будь ласка, роботи по кап. ремонту становлять 1 450 000,00 грн. Але, разом з проектом, експертизою, авторським наглядом та технічним наглядом все разом перевищує 1,5 млн. Чи можна, все

 • До усіх питань