Виключення по п. 13 особливостей ➤ РАДНИК, портал

30 Листопада 2023
Комір Олександр Анатолійович ЗКАТП 082801 "Комунсантрансекологія"

25.07.2023, керуючись Підпунктом 5 п.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування: Придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником,
було укладено договір на Послуги з поводження з побутовими відходами (вивезення та захоронення твердих побутових відходів). Код ДК 021:2015-90510000-5 Утилізація сміття та поводження зі сміттям на суму 1 050 000,00грн.
На теперішній час у підприємства виникла додаткова потреба на послуги з поводження з побутовими відходами (вивезення та захоронення твердих побутових відходів) у того самого постачальника послуг на суму 357 274,00грн.
Підпунктом 8 п.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178( зі змінами від 07.11.2023) передбачено:
у замовника після укладення договору про закупівлю виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт чи послуг, пов’язаних з предметом закупівлі основного договору, в того самого виконавця робіт/надавача послуг. Можливість і умови виконання таких додаткових робіт чи надання послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, укладеному за результатами проведення закупівлі. Закупівля додаткових робіт чи послуг у того самого виконавця робіт/надавача послуг здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення закупівлі;
Питання:
1. Чи можно укласти договір про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу на 357 274.00грн. у того самого надавача послуг ( що становить 34% від суми основного укладеного договору (357 274,00/1 050 000.00=34%)
2. Це можно зробити додатковою угодою до діючого договору, або це повинен бути новий договір.
3. Чи необхідно надавати обгрунтування та викладати договір у системі прозоро.
Комір Олександр Анатолійович
0986640537
ЗКАТП 082801 «Комунсантрансекологія»
ЄДРПОУ 03345685

Відповідь

Вітаємо. Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Виключення по п. 13 особливостей.

 1. Відповідно до пп 8 п 13 Особливостей може бути придбано додатковий обсяг послуг за умови, що у замовника після укладення договору про закупівлю виникла необхідність у закупівлі додаткових послуг, пов’язаних з предметом закупівлі основного договору, у того самого надавача послуг.

Якщо без додаткових послуг не обійтися і ні в кого іншого їх так просто не купити – то є підстави для укладення договору про додаткову закупівлю за підпунктом 8 пункту 13 Особливостей.

Можливість і умови виконання таких додаткових робіт чи...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
 • Вимоги, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПУчасником в закупівлі електричної енергії UA-2024-04-10-007446-a поставлено наступне питання: Шановний Замовнику, Відповідно до підпункту 5.2.5. пункту 2 Розділу V Тендерної документації встановлено: 5.2.5. З метою запобігання необґрунтованому заниженню ціни тендерної

 • Визначення предмета закупівлі послуг
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПВ мережі містяться різні трактування послуги поставки товару. Чи передбачає послуга поставки товару його доставку, монтаж та налаштування?

 • Додаткова потреба в оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППитання: оборонний замовник від військової частини, підписав договір по ЗЦП, прозорро, 822 наказу, з переможцем аукціону, виникла додаткова потреба, замовити той же предмет закупівли, ціна договору менше 50%, договору, який

 • Переклад та 24 години на виправлення
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПВТО (труби стальні). Технічні (якісні), кількісні вимоги до товару : “Якість товару повинна відповідати діючим в Україні Держстандартам і підтверджуватися Сертифікатом відповідності/ якості підприємства- виробника”. Учасник в тендерній пропозиції надав

 • Еквівалент у публічних закупівлях
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППроцедура відкритих торгів з особливостями. У додатку 3 Спецфікація ми не зазначаємо марку товору,який ми плануємо придбати(Кількісні характеристики предмета закупівл). А детальні технічні вимоги Чи можемо ми зазаначти наприклад :

 • До усіх питань