Внесення змін у договір про закупівлю електричної енергії

19 Червня 2024
Наталія

Вітаю! 29.12.2024 між Постачальником електричної енергії та Замовником було укладено договір на закупівлю електричної енергії без розподілу.
31.01.2024 було укладено Додаткову угоду на збільшення тарифу на передачу електричної енергії (далі-е/е).
10.06.2024 Постачальник надіслав листа та проєкт Додаткової угоди на збільшення ціни за 1 кВт/год е/е на 41 %. (8,358 грн з ПДВ)
На підтвердження коливання ціни на е/е надали Цінову довідку Торгово-промислової палати України де зазначено період за 28.12.23 та 03.06.2024 де зазначено відсоток коливання ціни +48.89 % , а також надав сканкопію з офіційного вебсайту АТ “Оператор ринку” де вихідними даними є середньозважена ціна на РДН в ОЕС України за 3 декаду грудня 2023 та середньозважена ціна на ринку РДН в ОЕС України за 1 декаду червня 2024 де коливання становить понад 41 %, чи буде перераховане вище належним підтвердження для зміни ціни е/е?
Умовами договору передбачена наступна зміна істотних умов :
погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення;
зміна ціни за одиницю електричної енергії допускається за умови надання Стороною, яка пропонує зміни, документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку в торговій зоні «ОЕС України». Таке документальне підтвердження має грунтуватися на офіційних даних про середньозважену ціну купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу на перед» (далі – РДН) в торговій зоні «ОЕС України» які оприлюднені на офіційному веб-сайті ДП «ОПЕРАТОР РИНКУ» за посиланням в мережі Інтернет https://www.oree.com.ua – згідно з частиною шостою статті 67 Закону України «Про ринок електричної енергії».
У якості документального підтвердження таких даних про коливання ціни на ринку, Сторонами визнаються, зокрема, завірені належним чином роздруківки (скріншоти) з веб-сайту ДП «ОПЕРАТОР РИНКУ» про середньозважені ціни за результатами роботи РДН в торговій зоні «ОЕС України» (мають бути завірені представником Постачальника), або Довідки (висновки) видані Торгово-промисловою палатою України або територіальними Торгово-промисловими платами (ТПП), інші документом органу, установи чи організації, які мають повноваження здійснювати моніторинг цін на товари, визначати зміни ціни товару на ринку.
Документ що підтверджує коливання ціни товару на ринку (довідки ТПП, роздруківки (скріншоти) з веб-сайту ДП «ОПЕРАТОР РИНКУ» та інше) має відображати коливання цін з моменту укладення договору (таким моментом укладання договору Сторони визначають будь який день або період (декада, місяць) з дати подання Постачальником, як Учасником процедури закупівлі, своєї пропозиції на торгах до останній день розрахункового періоду (календарний місяць) в якому було укладено Договір (включно)) або останнього внесення змін до Договору в частині зміни ціни за одиницю товару (таким моментом останнього внесення змін до Договору, Сторони визначають день або період (декада, місяць), який був відображений, як момент виникнення необхідності внесення змін, при внесені останніх змін у Договір на підставі п.п. 2 або 5 п. 13.7 Договору) до моменту виникнення необхідності внесення змін (таким моментом виникнення необхідності внесення змін, Сторони визначають день або період (декада, місяць), який відображає зміну ціни на РДН в торговій зоні «ОЕС України» відносно моменту укладення договору або моменту останнього внесення змін до Договору), зумовлених коливанням ціни на ринку.
Внесення таких змін у Договір, здійснюється шляхом укладання Додаткової угоди до Договору, яка направляється заінтересованою на внесені змін у договір Стороною іншій, разом з пропозицією (супровідним листом), яка має містити обґрунтування необхідності внесення таких змін у Договір, та документальним підтвердженням коливання ціни на ринку, яке має бути здійснене в порядку визначеному цим пунктом Договору.
Нову (змінену) ціну за одиницю товару (електричної енергії) розраховують за формулою:
Цm= (Цo*(Кол/100+1)) + Тпер, де:
Цm — нова (змінена) ціна за одиницю електричної енергії, грн/кВт·год;
Цo — вартість електричної енергії як товару в структурі ціни за одиницю електричної енергії, яка зазначена в Додатку 1 до Договору (з урахуванням внесення попередніх змін за наявності), що включає вартість послуг Постачальника, пов’язаних з постачанням електричної енергії, без урахування регульованих тарифів і ПДВ, грн/кВт·год;
Тпер — тариф на послуги з передачі електричної енергії, установлений НКРЕКП, грн/кВт·год.;
Кол — % коливання ціни на ринку, який має міститися в документальному підтвердженні такого коливання та розрахований за формулою:
Кол = (СжЦm/ СжЦo)-1*100
СжЦm — середньозважена ціна на РДН в торговій зоні «ОЕС України» на момент виникнення необхідності внесення змін у Договір визначена згідно абз. 4 п.п. 2 п. 13.7 Договору, грн/МВт·год;
СжЦo — середньозважена ціна на РДН в торговій зоні «ОЕС України» на момент укладання Договору або на момент останнього внесення змін у Договір визначена згідно абз. 4 п.п. 2 п. 13.7 Договору, грн/МВт·год;
Крім того, на нову (змінену) ціну за одиницю електричної енергії нараховується 20% ПДВ відповідно до податкового законодавства України.
Нова (змінена) ціна за одиницю товару (електричної енергії) застосовується з першого числа розрахункового періоду (календарного місяця) в якому вносяться зміни, але в будь якому разі не раніше завершення моменту виникнення необхідності внесення змін у Договір. У разі, якщо момент виникнення необхідності внесення змін у Договір утворився у розрахунковому періоді (календарного місяця) в якому вносяться зміни, в такому разі нова (змінена) ціна за одиницю товару (електричної енергії) застосовується з наступного дня по завершенню такого моменту.

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Внесення змін у договір про закупівлю електричної енергії Зміна ціни за товар у разі коливання ціни такого товару на ринку відбувається виключно за згодою сторін у вигляді додаткової угоди до цього договору про закупівлю на підставі письмового звернення постачальника. Звертаємо Вашу увагу, що збільшення ціни за поставлений та / або оплачений товар не допускається. Сторони договору про закупівлю повинні документально підтвердити наявність підстав для перегляду ціни. Тому...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи можна кваліфікувати виготовлення містобудівної документації як роботи? Чи не вважатиметься за порушення, якщо Замовник укладе прямий договір, вартість якого не перевищує 1,5 млн. грн, без застосування відкритих торгів, керуючись пунктом 13 Особливостей?
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    10.01.2025 року. Доброго дня! Замовник (бюджетна установа) має намір укласти прямий договір на виготовлення містобудівної документації за ДК 71410000-5 Послуги у сфері містобудування по КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі

  • Чи можна провести відриті торги на допороги
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Доброго дня!Якщо у 2025 році планується закупити послуги з очікуваною вартістю 75 000,00 грн (річна потреба теж 75 000,00 грн), чи можемо ми провести Відкриті торги з особливостями?

  • Чи можна укласти прямий договір на суму до 100 тис. грн, а потім провести ВТ по одному й тому ж коду ДК?
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Чи можна укласти прямий договір на суму до 100 тис.грн. а потім провести ВТ по одному і тому ж коду ДК.?

  • Який найшвидший спосіб здійснити закупівлю пального
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Цікавить таке питання: Комунальна Установа має закупити Паливо. Річна потреба планується 300 000 грн згідно кошторису. На даний момент залишки пального уже вичерпані. Запитання чи можемо ми створити закупівлю за

  • Яким чином звітувати про виконання договору, якщо постачальник виставив рахунок на суму більшу, ніж визначено в договорі, і замовник не може її оплатити?
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Виникла наступна ситуація. Орган місцевого самоврядування. Згідно договору, укладеного за результатами відкритих торгів, залишок коштів на 01.12.2024 р. становить 140 тис.грн., постачальник виписав рахунок за грудень на 400 тис. грн.

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО