Внесення змін до договору ➤ РАДНИК, портал

29 Грудня 2023
Олексій

Вітаю. Наше підприємство за результатами проведення відкритих торгів з особливостями уклало договір на поставку певного товару. Наразі виникла потреба у продовженні строку дії договору на 20%, відповідно до підпункту 8 пункту 19 Особливостей. Проте під час укладання додаткової угоди виникло декілька нюансів:
1) Поставка товару того виробника, що зазначений у специфікації до договору не є можливою, оскілько цього виробника вже не існує. Чи можемо ми укласти додаткову угоду на продовження строку дії та суми договору на 20%, керуючись виключно підпунктом 8 пункту 19 Особливостей, на поставку продукції іншого виробника із повністю ідентичними характеристиками?
2) Якщо не можна змінювати виробника при укладанні додаткової угоди керуючись пудпунктом 8 пункту 19, то чи можемо ми застосувати одразу дві підстави при укладанні однієї додаткової угоди, зокрема покращення якості? Варто зазначити, що застосування норми підпункту 3 пункту 19 Особливостей (покращення якості) забороняє збільшувати суму договору. Тоді виникає питання, чи можуть підстави передбачені підпунктами 3 та 8 пункту 19 Особливостей використовуватись разом у одній додатковій угоді? Чи потрібно застосовувати їх виключно окремо та відповідно укладати дві окремі додаткові угоди (спочатку покращити якість – змінити виробника, а потім пролонгувати та збільшити суму)? Дякую

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання внесення змін до договору.

Щодо першого питання зазначимо, що для зміни виробника застосовувати підпункт 8 пункту 19 категорично заборонено. Тому в даному випадку логічніше буде укладення двох додаткових угод на покращення якості предмета закупівлі та продовження дії договору та суми на 20%. Проте зазначенимо, при укладанні додаткової угоди щодо заміни виробника необхідно щоб дійсно було підтверджено покращення якості предмета закупівлі, наприклад технічні характеристики продукції нового виробника мають бути кращі в порівнянні з попередніми.

Також рекомендую ознайомитись зі статтею: Цікавий випадок, коли замовник обґрунтував покращення якості предмета закупівлі...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
  • Послуги з поточного ремонту за двозначним кодом ДК
    12 Квітня 2024
    Читати відповідь

    ПЧи можна закуповувати (ВТзО) послуги з поточного ремонту за двозначним кодом дк, якщо у дефектному акті визначено і внутрішні роботи (штукатурні, покривання підлоги та стін) і електромонтажні, водопровідні/санітарно-технічні роботи, а

  • Визначення розміру кошторисного прибутку
    12 Квітня 2024
    Читати відповідь

    Ппідкажіть будь ласка учасник закупівлі капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту з класом наслідків СС2, у складі пропозиції надав пояснювальну записку у якій зазначив показник для визначення розміру кошторисного прибутку

  • Локалізований товар виробництва України
    12 Квітня 2024
    Читати відповідь

    ППідкажіть будь-ласка, якщо товар, який підпадає під локалізацію виробляється в Україні та Українським виробником, є сертифікати відповідності. Чи потрібно Учаснику підтверджувати ступінь локалізації згідно Законодавства?

  • Код ДК на послуги з отримання номера ISSN та сертифіката ISSN
    12 Квітня 2024
    Читати відповідь

    ПДоброго дня) Допоможіть з кодом ДК 021:2015 Предмет договору: послуги з отримання номеру ISSN та сертифікату ISSN (міжнародного стандартного номеру серіальних видань) Додатково для інформації: ISSN — це ключ для

  • Чи можна прямий договір?
    12 Квітня 2024
    Читати відповідь

    ППідкажіть, будь ласка, роботи по кап. ремонту становлять 1 450 000,00 грн. Але, разом з проектом, експертизою, авторським наглядом та технічним наглядом все разом перевищує 1,5 млн. Чи можна, все

  • До усіх питань