Відкриті торги на закупівлю м’яса заблоковані через оскарження умов тендерної документації, чи можна закупити прямим договором?

28 Грудня 2021
tetiana

Прошу допомогти з вирішення наступного питання: на 2022 рік я оголосила проведення відкритих торгів на закупівлю мяса яловичини. Учасник подав оскарження на тендерну документацію і тим самим заблокував процедуру. Розгляд скарги відбудеться 28.12, таким чином укладення договору в кращому випадку переноситься на кінець січня-початок лютого 2022 року. Ми медичний заклад, у якому постійно перебувають пацієнти і процес харчування є безперервним. Для дотримання норм харчування затверджених КМУ, нам потрібне мясо, а з причин описаних вище у січні нам його точно не бачити. Чи можемо ми за описаних умов купити мясо прямим договором з обрунтуванням нагальної потреби, якщо так то на суму до 50000 грн чи 200000 грн.? Дякую

Відповідь

Вітаю! Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) не передбачена можливість замовника провести закупівлю «прямим» договором за наявної нагальної потреби, в разі оскарження умов тендерної документації. У вашому випадку відсутні підстави закупівлі за «прямим» договором. У вашому випадку, ви можете скористатися пунктом 8 частини 5 статті 41 та частиною 6 статті 41 Закону, та продовжити дію договору про закупівлю з попереднім постачальником на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Зміни до річного плану на фактичну суму майбутнього договору
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    шановні колеги! ​Звертаюся за вашою порадою щодо коректності внесення змін до річного плану закупівель. ​З огляду на актуальні зміни законодавства, під час проведення конкурентних закупівель ми зазначаємо очікувану вартість в

  • Відхилення учасника за раніше розірваний договір за згодою сторін
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    у листопаді 2025 року було укладено договір кап ремонту (згідно проекту). У квітні 2026 року через значне здорожчання проекту, підрядник незміг виконувати роботи за цінами на момент укладання договору, договір

  • Чи підпадає сплата судового збору під дію ЗУ «Про публічні закупівлі»?
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    підкажіть чи підпадає судовий збір під дію Закону чи Постанови 1178 "Про публічні закупівлі» сплата судового збору за подання позову, апеляційної, касаційної скарги тощо??

  • Застосування пункту 9-2 Особливостей № 1178 зі змінами
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Запитання щодо застосування пункту 9-2 Особливостей № 1178 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2026 р. № 957 Чи має право замовник у розумінні Закону України

  • Відміна торгів, якщо переможець визначений, проте договір ще не укладений
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Доброго дня. Відбулися відкриті торги з особливостями, закупівля генератора. Визначився переможець. Договір про співпрацю ще не укладений. Чи можна на даному етапі відмінити торги, оскільки відпала потреба у його закупівлі

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО