Відхилення ТП учасника на закупівлю робіт за абз. 2 п.п. 2 п.44 Особливостей

22 Липня 2026
Андрій
Просимо надати роз’яснення щодо правомірності відхилення тендерної пропозиції учасника на закупівлю робіт за абз. 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей (невідповідність технічній специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі) за таких обставин: 1. Зменшення трудомісткості: У техзавданні замовника було чітко зафіксовано кошторисну трудомісткість у розмірі 32 508,63 люд.год. Учасник у пояснювальній записці самовільно зменшив цей показник до 27 049,66 люд.год. Чи є це належною підставою для відхилення? 2. Відсутність країни походження: ТД вимагала обов'язково зазначити країну походження щодо кожної позиції устаткування у відомості ресурсів. Учасник надав відомість ресурсів, але взагалі не вказав країну походження для низки щитів та лічильників. Чи вважається це законною підставою для дискваліфікації згідно з актуальною практикою АМКУ? 3. Відсутність розрахунку ризиків: ТД вимагала надати підтверджуючі розрахунки на всі складові договірної ціни, включаючи ризики. Учасник поставив прочерк «_» у графі ризиків (0 грн) і розрахунку не надав. Чи може відсутність розрахунку на статтю витрат, яка дорівнює нулю, бути підставою для відхилення? Які з цих трьох підстав є юридично стійкими у разі оскарження в АМКУ?
Відповідь

Вітаємо. Експерти порталу «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання –Відхилення ТП учасника на закупівлю робіт за абз. 2 п.п. 2 п.44 Особливостей 1.Щодо першого питання – правомірність відхилення тендерної пропозиції учасника на закупівлю робіт за абз. 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей (невідповідність технічній специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі) за обставини – зменшення Учасником у пояснювальній записці показнику трудомісткості Якщо замовник у технічному завданні визначив обсяг робіт, а учасник самостійно змінив показник трудомісткості, то фактично...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Закупівлі за субвенцію НУШ та нові вартісні межі
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Щодо вартісних меж З 01.09.2026 набувають чинності зміни до постанови 1178 та збільшуються вартісні межі для закупівлі товару - від 200 тис. грн В той же час продовжує діяти постанова

  • Розірвання договору через суттєве підвищення вартості будівельних матеріалів
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    У 2025 році замовником було розроблено проєктно-кошторисну документацію на об’єкт — укриття в гуртожитку. На підставі зазначеної проєктно-кошторисної документації у 2025 році замовником було проведено закупівлю та укладено договір на

  • норми локалізації з 24.08.2026
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    згідно зі змінами до закону що вступили в дію 24.08.26 в частині локалізації: "6-1. Тимчасово, до 31 грудня 2032 року, під час здійснення закупівлі, визначених підпунктом 2 цього пункту, за

  • Чи можливо три різні коди ДК об’єднати в одну закупівлю?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    купили каналопромивну машину за відкритими торгами.Потім виявилось що там не вистачає комплектуючих і треба докупити : помпу, шланг для фекальних насосів і таль електричний. Це все три різні коли ДК.

  • Внесення змін в договір при твердій ціні
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Для будівництва укриття в школі була проведена процедура закупівлі та укладений договір з твердою ціною. Наразі виконано 50% будівельних робіт. У зв'язку з збільшення м кошторисної заробітної плати та здорожчанням

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО