Вартісні межі при здійсненні закупівель після 1 вересня

07 Серпня 2026
Дар'я
Просимо надати роз'яснення щодо застосування змін до Особливостей здійснення публічних закупівель, внесених постановою Кабінету Міністрів України № 957, які набирають чинності з 1 вересня 2026 року. Відповідно до зазначених змін переглянуто вартісні межі, визначені пунктами 10 та 11 Особливостей № 1178. Для замовників, визначених пунктами 1–3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», поріг для закупівель товарів і послуг збільшено зі 100 тис. грн до 200 тис. грн. Зараз за одним кодом ДК 021:2015 нами вже здійснено закупівлі без використання електронної системи закупівель на загальну суму 95 тис. грн. Просимо роз'яснити, чи маємо ми право після набрання чинності зазначених змін продовжувати здійснювати закупівлі за цим самим кодом ДК 021:2015 без використання електронної системи закупівель до досягнення нової вартісної межі до 200 тис. грн.
Відповідь

Вітаємо. Так, можете. Із 01.09.2026 для замовників, визначених пунктами 1–3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», поріг для укладення прямих договорів щодо товарів і послуг збільшується до 200 тис. грн. При цьому ви правильно враховуєте, що під час визначення способу закупівлі необхідно сумувати всі закупівлі за відповідним кодом ДК 021:2015, здійснені з початку 2026 року. Отже, якщо сукупна річна потреба за цим...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи можливо три різні коди ДК об’єднати в одну закупівлю?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    купили каналопромивну машину за відкритими торгами.Потім виявилось що там не вистачає комплектуючих і треба докупити : помпу, шланг для фекальних насосів і таль електричний. Це все три різні коли ДК.

  • Внесення змін в договір при твердій ціні
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Для будівництва укриття в школі була проведена процедура закупівлі та укладений договір з твердою ціною. Наразі виконано 50% будівельних робіт. У зв'язку з збільшення м кошторисної заробітної плати та здорожчанням

  • Прямий договір після 01.09.2026 без посилання на торги, що не відбулися
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день. Замовником було оголошено відкриті торги на закупівлю товарів на суму 85000,00 грн. без ПДВ. Торги не відбулися через відсутність пропозицій учасників. Питання: чи може замовник укласти прямий договір

  • Прямий договір на закупівлю товару після 01.09.26 р.
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    На вересень виділено кошти на закупівлю холодильного обладнання в сумі 199000,00 грн. На яку суму має бути річний план? Чи може бути укладена пряма угода з фізичною особою- підприємцем не

  • До якої категорії замовників відноситься водоканал?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Підкажіть, будь ласка, до якої категорії замовників належить КП «Вишнівськводоканал»: п. 3 чи п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону? 100% статутного капіталу належить Вишневій міській раді, підприємство здійснює водопостачання

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО