В зв’язку з підвищенням тарифів, виникла необхідність у збільшенні суми договору

16 Листопада 2021
vitalij

На початку року уклали договір на закупівлю теплоенергії на суму 188 000 грн. без застосування порядку проведення спрощених закупівель на підстві абз.4 п.2 ч.7 ст.З Закону України «Про публічні закупівлі» – відсутність конкуренції з технічних причин.
В зв’язку з підвищенням тарифів, виникла необхідність у збільшенні суми договору на 62 000 грн. – до 250 000 грн.
Як нам надалі діяти:
1. Укласти додаткову угоду до існуючого договору і збільшити суму договру до 250 000 грн.?
2. Проводити переговорну процедуру і укласти новий договір на суму 62 000 грн.?
3. В зв’язку з тим, що це додаткова потреба, яку ми не могли передбачити на початку року, – укласти ще один прямий договір на 62 000 грн. без застосування порядку проведення спрощених закупівель?

Відповідь

Вітаю. Враховуючи те, що замовником на початку року було передбачено обсяг закупівлі відповідно до якого і здійснено відповідну закупівлю, рекомендуємо замовнику провести переговорну процедуру закупівлі. Також звертаємо увагу, що рекомендаційним листом Мінекономіки вих. 3304-04/54160-06 від 03.09.2020 щодо планування закупівель, з яким можна ознайомитись за посиланням, та укласти «прямий» договір на додатково виділені кошти відповідно до частини 7 статті 3 Закону. Але не варто забувати, що листи Мінекономіки не є нормативно-правовими актами, а носять лише інформаційний характер.

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Помилково визначено предмет закупівлі та опублікувано закупівлю з невірним предметом закупівлі. Що робити?
    01 Грудня 2025
    Читати відповідь

    уповноважена особа помилкова визначила предмет закупівлі та опублікувала закупівлю з невірним предметом закупівлі.(закупівля без використання електронної системи). Чи можливо виправити так ситуацію: до невірного опублікованого плану та договору прикріпити протокол

  • В систему було завантажено додаткову угоду без додатку до неї. Як можна виправити цю ситуацію?
    01 Грудня 2025
    Читати відповідь

    Вітаю! Замовником було оприлюднено додаткову угоду, якою сторони погодили новий план фінансування. В систему було завантажено додаткову угоду, в строк, встановлений законодавством (протягом 3-х робочих днів з дня укладення). Через

  • Як оформити, коли у ході проведення капітального ремонту за рахунок економії по деяким роботам виконані додаткові?
    01 Грудня 2025
    Читати відповідь

    Вітаю, допоможіть, будь ласка, розібратися: в ході проведення капітального ремонту за рахунок економії по деяким роботам виконані додаткові. Як це оформити?

  • Оподаткування військової частини при закупівлі генератора
    30 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Закуповуємо генератор для військової частини суму оголошуємо з ПДВ чи без? Дякую

  • Помилка в тендерній документації
    30 Листопада 2025
    Читати відповідь

    при оприлюднені тендерної документації проставили дату затвердження тендерної документації але пропустили номер, чи вважається це порушенням? та чи потрібно вносити зміни до тендерної документації?

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО