Унікальна ситуація. Кваліфікація одночасно по 2-м аналогічним тендерам.

03 Вересня 2021
victor

Унікальна ситуація.
Кваліфікація одночасно по 2-м аналогічним тендерам.
Відкриті торги на послуги. За результатами торгів ми запропонували кращу ціну. Замовник відхилив нас і визнав Переможцем наступного Учасника. Ми подали скаргу до АМКУ. Поки АМКУ розглядав Замовник підписав переговорну з Переможцем (20% на підставі п.3, ч.2, ст.40 Закону). Далі, АМКУ задовольнив нашу скаргу. Замовник виконав рішення АМКУ, повернув нас на кваліфікацію і відмінив тендер: неможливість усунення порушень.
Наступного дня Замовник об’явив другий тендер за тим же предметом закупівлі, лише вартість менша на суму договору по переговорній (20%). Встановлено проти нас дискримінаційні умови ТД.
Ми подали дві скарги: на умови ТД другого тендеру; на відміну першого тендеру.
Вимоги задоволені в обох випадках. АМКУ зобов’язав Замовника внести зміни в ТД другого тендеру; скасувати рішення про відміну тендеру першого.
Проведено торги по другому тендеру. Ми Учасник і наша ціна знову краща.
Станом на сьогодні в ЕСЗ наш статус: «Очікує рішення» по першому тендеру з 19 липня; «Очікує рішення» по другому тендеру з 26 серпня.
Впевнені в тому, що нас знову дискваліфікують в другому. Впевнені в якості своєї ТП і успішному оскарженні.
Питання:
Що робити? Як захистити свої права? Дуже потрібні Ваші поради. Куди звертатись? Багато хто із колег взагалі не вірять в те, що таке може бути.
Заздалегідь дуже вдячні.
З повагою.

Відповідь

Доброго дня! Безпідставне відхилення, мабуть, найбільш сумне і прикре порушення законодавства у сфері публічних закупівель. І хоча оновлена редакція статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення на сьогодні передбачає відповідальність за відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), або не у відповідності до вимог Закону (безпідставне відхилення) у вигляді штрафів від 1,5 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 25 500 до 51 000 грн), безпідставне відхилення залишається одним із найбільш...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • зміна істотних умов в переговорній процедурі
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    цікава Ваша думка щодо п. 19 Особливостей, зміна істотних умов в переговорній процедурі. А саме, якщо укладається договір за результатами переговорної процедури пп.2 п. 13 (відсутність конкуренції з технічних причин,

  • Чи завантажує Замовник перед оголошенням до ЄДЕССБ документи щодо аналізу цін?
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Оголошено закупівлю на реконструкцію електропостачання вартістю 2 125 642грн, ПКД і експертний звіт за 2024 рік. Перед оголошенням процедури, за запитом Замовника до проектанта, була надана відповідь, що ціни на

  • Як правильно вказати вимоги до предмета закупівлі?
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Працюю на майданчику е-тендер. Планується закупівля за кодом ДК 021:2015: 60130000-8 Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів (Послуги із спеціального та спеціалізованого автотранспорту для надання медичної допомоги) однак послуга має багато

  • Учасник надав на декілька позицій еквіваленти, що не передбачено документацією
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    оборонним Замовником було оголошено спрощену закупівлю на фармацевтичну продукцію без зазначення еквівалента а з конкретними марками. Учасник надав на декілька позицій еквіваленти, що не передбачено документацією. Чи правомірно буде відхилити

  • Код ДК для послуг зі збирання, перевезення та утилізації відпрацьованих шин
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день! Підкажіть, будь ласка, щодо визначення коду ДК 021:2015 для закупівлі послуг з утилізації відпрацьованих автомобільних шин. Наразі ми визначили предмет закупівлі за кодом 90520000-8 "Послуги у сфері поводження

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО