Строки в закупівлях

29 Січня 2021
oleh

Вітаю.
Згідно ч.6 ст.17 ЗУ «Про публічні закупівлі»: «Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.»
Поясніть будь ласка:
1. Чи рахується у вищезгаданий строк день оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір?
2. Чи такий строк потрібно рахувати з дати наступної за дату оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю?
3. На порталі є стаття Постанова Верховного суду, на яку слід звернути увагу https://radnuk.com.ua/novyny/postanova-verkhovnoho-sudu-na-iaku-slid-zvernuty-uvahu/. Чи можна посилаючись на це судове рішення обгрунтувати що у вищезгаданий строк потрібно рахувати день оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір? Чи могли б ви написати як правильно це обгрунтувати?
4. Чи є загалом у даному питанні однозначна відповідь як правильно рахувати строк? Чи все ж це спірне питання і можна обгрунтувати як в один бік так і в інший? Підкажіть будь ласка яка наразі актуальна практика ДАСУ і АМКУ по цьому питанню?
5. Чи правильно на сьогодні, що якщо у Законі «Про публічні закупівлі» вказано «з дня» – то строк починаємо рахувати з наступного дня?
Заздалегідь дякую.

Відповідь

Вітаємо! Радимо для повного розуміння прочитати спеціально підготовлену статтю з даного приводу «Добра ложка до обіду», або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки. (тисніть гіперпосилання) у якій зазначено зокрема наступне.

Відповідно до частини 1 статті 252 ЦК України, строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. При цьому в минулому році ДП «Прозорро» офіційно оприлюднило повідомленням про адаптацію строків проведення закупівель (як процедур, так і спрощених) на Prozorro відповідно до Цивільного кодексу України.

Незважаючи на технічні зміни у функціоналі ЕСЗ, як і раніше, у Законі про публічні закупівлі строки діляться на дві категорії: одні...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Спрощена закупівля чи договір без використання електронної системи?
  06 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПСпрощена закупівля чи договір без використання електронної системи? підкажіть, будь ласка, чи необхідно проводити спрощену закупівлю у наступному випадку. Згідно кошторису на 2021 рік (ми є розпорядниками бюджетних коштів) на

 • на яких підставах та відповідно до яких законодавчих норм підрядник має право продовжити термін виконання робіт за договором
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  Ппідкажіть будь ласка на яких підставах та відповідно до яких законодавчих норм підрядник має право продовжити термін виконання робіт за договором? Дякую

 • Яку суму потрібно сплатити учаснику для участі у торгах
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПДоброго дня ! Яку суму потрібно сплатити учаснику для участі у торгах.

 • звітувати про укладення договору без використання електронної системи повинна обов’язково уповноважена особа чи може будь-хто інший?
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  ППідкажіть, будь ласка, звітувати про укладення договору без використання електронної системи повинна обов’язково уповноважена особа чи може бути призначена наказом відповідальна особа/особи (яка не є уповноваженою особою).

 • КЕП та ТД
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  П1. Чи вірним є те, що вимога розміщення документів у машиносчитувальному форматі стосується лише змін до ТД та роз’яснень до неї? (п.3 ч.1 ст.10 Закону ). Що таке зміни до

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель