Строки в закупівлях

29 Січня 2021
oleh

Вітаю.
Згідно ч.6 ст.17 ЗУ «Про публічні закупівлі»: «Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.»
Поясніть будь ласка:
1. Чи рахується у вищезгаданий строк день оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір?
2. Чи такий строк потрібно рахувати з дати наступної за дату оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю?
3. На порталі є стаття Постанова Верховного суду, на яку слід звернути увагу https://radnuk.com.ua/novyny/postanova-verkhovnoho-sudu-na-iaku-slid-zvernuty-uvahu/. Чи можна посилаючись на це судове рішення обгрунтувати що у вищезгаданий строк потрібно рахувати день оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір? Чи могли б ви написати як правильно це обгрунтувати?
4. Чи є загалом у даному питанні однозначна відповідь як правильно рахувати строк? Чи все ж це спірне питання і можна обгрунтувати як в один бік так і в інший? Підкажіть будь ласка яка наразі актуальна практика ДАСУ і АМКУ по цьому питанню?
5. Чи правильно на сьогодні, що якщо у Законі «Про публічні закупівлі» вказано «з дня» – то строк починаємо рахувати з наступного дня?
Заздалегідь дякую.

Відповідь

Вітаємо! Радимо для повного розуміння прочитати спеціально підготовлену статтю з даного приводу «Добра ложка до обіду», або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки. (тисніть гіперпосилання) у якій зазначено зокрема наступне.

Відповідно до частини 1 статті 252 ЦК України, строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. При цьому в минулому році ДП «Прозорро» офіційно оприлюднило повідомленням про адаптацію строків проведення закупівель (як процедур, так і спрощених) на Prozorro відповідно до Цивільного кодексу України.

Незважаючи на технічні зміни у функціоналі ЕСЗ, як і раніше, у Законі про публічні закупівлі строки діляться на дві категорії: одні...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Як розрахуватись зі старим постачальником
  03 Березня 2021
  Читати відповідь

  ППідскажіть, як вийти із ситуації. 20% угода не покриває потреби в постачання газу, і не вистачає 230 тис. на оплату за постачання газу за лютий, але з 01.03. вже є

 • Нагальна потреба на період оскарження тендеру при сумі меншій за 50 тис. грн.
  03 Березня 2021
  Читати відповідь

  Ппідкажіть будь – ласка, що робити Замовнику у разі нагальної потреби у закупівлі на період оскарження тендеру, якщо сума нагальної закупівлі менша за 50 тис.грн?

 • Розподіл обов’язків між УО та ТК у разі переговорної процедури закупівлі
  03 Березня 2021
  Читати відповідь

  ППідприємство здійснює діяльність в окремій сфері господарюваня, є уповноважена особа і тендерний комітет. Хто повинен проводити переговорну процедуру закупівлі послуг на суму 300 т.грн ст.40 частна 2 пункт 2 відсутність

 • Як визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації?
  03 Березня 2021
  Читати відповідь

  ПЯк визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації? Необхідно провести декілька капітальних ремонтів в одному корпусі на загальну суму більше 1,5млн. На кожен ремонт необхідно виготовити окрему кошторисну документацію. Як

 • КЕП не вимагали в ТД, відхиляти?
  03 Березня 2021
  Читати відповідь

  ПВ документації спрощеної закупівлі замовник не встановив вимогу стосовно накладення учасниками КЕП. В результаті – на пропозицію учасник КЕП не наклав. Чи повинен замовник відхилити пропозицію цього учасника? Якщо так,

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель