Строки в закупівлях

29 Січня 2021
oleh

Вітаю.
Згідно ч.6 ст.17 ЗУ «Про публічні закупівлі»: «Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.»
Поясніть будь ласка:
1. Чи рахується у вищезгаданий строк день оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір?
2. Чи такий строк потрібно рахувати з дати наступної за дату оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю?
3. На порталі є стаття Постанова Верховного суду, на яку слід звернути увагу https://radnuk.com.ua/novyny/postanova-verkhovnoho-sudu-na-iaku-slid-zvernuty-uvahu/. Чи можна посилаючись на це судове рішення обгрунтувати що у вищезгаданий строк потрібно рахувати день оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір? Чи могли б ви написати як правильно це обгрунтувати?
4. Чи є загалом у даному питанні однозначна відповідь як правильно рахувати строк? Чи все ж це спірне питання і можна обгрунтувати як в один бік так і в інший? Підкажіть будь ласка яка наразі актуальна практика ДАСУ і АМКУ по цьому питанню?
5. Чи правильно на сьогодні, що якщо у Законі «Про публічні закупівлі» вказано «з дня» – то строк починаємо рахувати з наступного дня?
Заздалегідь дякую.

Відповідь

Вітаємо! Радимо для повного розуміння прочитати спеціально підготовлену статтю з даного приводу «Добра ложка до обіду», або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки. (тисніть гіперпосилання) у якій зазначено зокрема наступне. Відповідно до частини 1 статті 252 ЦК України, строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. При цьому в минулому році ДП «Прозорро» офіційно оприлюднило повідомленням про адаптацію строків проведення закупівель (як процедур, так і спрощених) на Prozorro відповідно до Цивільного кодексу України. Незважаючи...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • 10% та предмет закупівлі послуги
    02 Червня 2026
    Читати відповідь

    Чи можна збільшити ціну на послугу по тендерному договору, згідно пункту 19 Особливостей підпункту: 2) узгодженого сторонами збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків пропорційно коливанню

  • Підписання КЕП/УЕП документів учасником
    02 Червня 2026
    Читати відповідь

    Доброго дня! Питання щодо підписання КЕП/УЕП документів учасником закупівлі. 1. Чи має право учасник накладати УЕП чи тільки КЕП? 2. Чи повинен учасник підписувати кожен файл тендерної документації яку вони

  • Скасування рішення про зарплату під час розробки ПКД
    02 Червня 2026
    Читати відповідь

    Нами було замовлено ПКД на надання послуг з монтажу пожежної сигналізації. В завдання було вкладено розмір заробітної плати, затверджений міською радою. Сьогодні це рішення скасоване, іншого розміра заробітної плати не

  • Вибір виконавця поточного ремонту доріг для укладення прямого договору
    02 Червня 2026
    Читати відповідь

    Чи можемо ми в bi.prozorro проаналізувати ціни з поточного ремнту доріг за 1 м2 робіт у нашому регіоні для підтвердження вибору виконавця робіт по прямому договору?. Чи зобов’язані ми обгрунтовувати

  • Різні поточні ремонти однієї будівлі
    02 Червня 2026
    Читати відповідь

    Маємо один об’єкт (будівлю, за однією адресою). Чи маємо ми право прямим договором проводити поточний ремонт до 200 тис. грн. по різних кодах ДК. Наприклад – Поточний ремонт покрівлі: 45260000-7

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО