Щодо виконання рішення АМКУ

07 Серпня 2025
Тетяна

Продовження питання. Технічна сторона дозволяє скористатися функціоналом повернення на кваліфікацію, а от як бути з юридичною стороною? Жодним нормативним документом не регламентовано процедури скасування/повернення на кваліфікацію. УО не вправі трактувати на свій розсуд, як і АМКУ, як і ДП Прозоро, як і Мінеко (судова практика), таку функцію має виключно Конституційний суд. Так само як і відновлення терміну розгляду. Законодавство дає чітке визначення «продовжується», а про те, що після винесення рішення відновлюються терміни ніде не зазначено. І ще раз: 5-ти денний обов’язковий термін розгляд пропозиції сплив, оголошено намір укладення договору з іншим учасником, рішення АМКУ про скасування рішення УО про відхилення (без зобов’язання повернення на кваліфікацію і не важливо це технічно можливо чи ні). Тобто УО натискає “скасувати” і те, що далі відбувається технічно можливим, як на те вказує ДП Прозоро, є пасткою для УО, так як законні терміни вийшли, зобов’язання АМКУ повернути на кваліфікацію УО відсутнє і чинними нормативними документами не зазначений алгоритм послідовних дій у випадках відновлення термінів розгляд пропозиції після оскарження. З цього виходить, що УО самостійно приймає рішення щодо повернення на кваліфікацію учасника. Хотілося б почути роз’яснення саме юр. аспектів так як розбіжності в позиціях АМКУ та Фінмоніторингу, призводять до порушення УО. Дякую

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання Щодо виконання рішення АМКУ Рішення АМКУ є обов’язковим до виконання замовниками. За невиконання рішення АМКУ передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. Дійсно, питання, що озвучені спірні та не врегульовані. Однак, повертаючись ситуації, розглянемо можливі дії замовника. Отримавши рішення органу оскарження, замовник повинен або виконати його, або оскаржити. Враховуючи характер питання, зупинімось на варіанті, коли замовник виконує рішення АМКУ. Варіант перший. Якщо замовник бажає та/або має крайню необхідність завершення...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Якщо ми уклали договір на постачання ЕЕ на 2026 рік, але піднявся тариф передачі, чи правомірно до початку постачання товару вже підписувати ДУ на підвищення?
    21 Грудня 2025
    Читати відповідь

    якщо ми уклали договір на постачання ЕЕ на 2026 рік, але піднявся тариф передачі, чи правомірно до початку постачання товару вже підписувати ДУ на підвищення?

  • Договір на коригування ПКД можна укласти прямий чи потрібно проводити відкриті торги?
    21 Грудня 2025
    Читати відповідь

    За результатами відкритих торгів укладено договір на кап ремонт на суму 12 млн грн. Вході виконання робіт підрядником виявилась необхідність коригування ПКД в частині подорожчання матеріалів та деяких проектних рішень.

  • Уклали три договори на надання послуг з встановлення радіо-телевізійної, аудіо-та відеоапаратури на 124 246,33 грн, але по різних об’єктах на три адреси. Чи можна провести закупівлю без використання електронної системи?
    21 Грудня 2025
    Читати відповідь

    Вітаю! Уклали три договори за одним кодом ДК 021:2015 51310000-8(Послуги з встановлення радіо-телевізійної, аудіо-та відеоапаратури, “Послуги з монтажу та наладки системи відеонагляду” разом на 124 246,33 грн. але це все

  • Чи потрібно вносити зміни до ТД, до технічної частини та проекту договору щоб вони відповідали Постанові №1512?
    21 Грудня 2025
    Читати відповідь

    Замовником оголошено відкриті торги на закупівлю робіт з реконструкції 06.12.2025. Замовник в ТД посилався на Настанову з визначення вартості будівництва. Вперше складено і затверджено проектну документацію на об’єкт з реконструкції

  • Звіт про виконання договору та локалізовані товари
    20 Грудня 2025
    Читати відповідь

    Нами були проведені закупівлі робіт, в складі яких набували у власність локалізовані товари. Учасник торгів надав декларацію про походження товару з Іспанії, а саме трансформатора, чим підтвердив, що на нього

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО