Щодо відміни замовником переговорної процедури закупівлі

10 Грудня 2021
ievhen-valerijovych

Тема.
Про відміну замовником переговорної процедури закупівлі

Вхідна інформація, щодо питання.
Згідно п. 5 ч. 8 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі: «непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів – у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених …) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю».
Наше підприємство (замовник) є бюджетною неприбутковою організацією.
Постачальник не підписав договір про закупівлю у строк 35 днів з з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Питання.
1. В який строк можливо (наприклад, з 36 дня або іншого строку) відміняти переговорну процедуру на підставі п. 5 ч. 8 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі»?
2. Чи буде порушенням п. 5 ч. 8 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», та статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі відміни переговорної процедури з цієї підстави не чекаючи 35 днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, наприклад на 35-й, 34-й або 11-й день, з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю?

Відповідь

Вітаю. На підставі пункту 5 частини 8 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), замовник може відмінити переговорну процедуру закупівлю не раніше ніж на 36 день з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. За не оприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі передбачений штраф 1 700 грн. Детальніше читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті за посиланням https://radnuk.com.ua/praktyka_zakupivel/perehovorna-protsedura-zakupivli/alhorytm-provedennia-perehovornoi-protsedury-zakupivli-z-26-06-2021/

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи можливо три різні коди ДК об’єднати в одну закупівлю?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    купили каналопромивну машину за відкритими торгами.Потім виявилось що там не вистачає комплектуючих і треба докупити : помпу, шланг для фекальних насосів і таль електричний. Це все три різні коли ДК.

  • Внесення змін в договір при твердій ціні
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Для будівництва укриття в школі була проведена процедура закупівлі та укладений договір з твердою ціною. Наразі виконано 50% будівельних робіт. У зв'язку з збільшення м кошторисної заробітної плати та здорожчанням

  • Прямий договір після 01.09.2026 без посилання на торги, що не відбулися
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день. Замовником було оголошено відкриті торги на закупівлю товарів на суму 85000,00 грн. без ПДВ. Торги не відбулися через відсутність пропозицій учасників. Питання: чи може замовник укласти прямий договір

  • Прямий договір на закупівлю товару після 01.09.26 р.
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    На вересень виділено кошти на закупівлю холодильного обладнання в сумі 199000,00 грн. На яку суму має бути річний план? Чи може бути укладена пряма угода з фізичною особою- підприємцем не

  • До якої категорії замовників відноситься водоканал?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Підкажіть, будь ласка, до якої категорії замовників належить КП «Вишнівськводоканал»: п. 3 чи п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону? 100% статутного капіталу належить Вишневій міській раді, підприємство здійснює водопостачання

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО