Щодо укладання прямого договору ➤ РАДНИК, портал

16 Лютого 2024
АТ "Дніпровська ТЕЦ"

Щодо укладання договору з суб’єктом господарювання який разом із замовником перебувають під вирішальним впливом іншого замовника, без застосування Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі-Закон), в порядку пп.1 п.6 ст.3 Закону.

АТ «Дніпровська ТЕЦ» є замовником визначеним у пункті 4 частини 1 статті 2 цього Закону, а саме суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання.
Згідно пп.1 п.6 ст.3 Закону передбачено, що цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини 1 статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі:
1) товари, роботи і послуги, що виробляються, виконуються чи надаються на користь замовника або групи замовників афілійованим підприємством виключно для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання.
Для цілей цього Закону афілійованими підприємствами вважаються відокремлені підрозділи замовника, майно та операції яких зазначені в консолідованому балансі замовника, або суб’єкти господарювання, стосовно яких замовник має вирішальний вплив, або суб’єкти господарювання разом із замовником перебувають під вирішальним впливом іншого замовника.
Під вирішальним впливом розуміються випадки, коли:
замовнику належить частка у статутному капіталі юридичної особи, у тому числі суб’єкта господарювання, в розмірі більше ніж 50 відсотків;
замовник володіє більшістю голосів у вищому органі управління суб’єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради суб’єкта господарювання;
На сьогодні НАК «Нафтогаз України» володіє пакетами акцій АТ «Дніпровська ТЕЦ» (99,9277%), який в свою чергу відноситься до аналогічної категорії замовника визначеною п.4 ч.1 ст.2 Закону.
ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “НАФТОГАЗ БІОЕНЕРГІЯ” НАК “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ” є дочірнім підприємством НАК «Нафтогаз України».
На теперішній час в АТ «Дніпровська ТЕЦ» виникла необхідність у закупівлі консультаційних послуг, основна мета та суть яких надати рекомендації товариству, на фіксований місяць наперед щодо торгової стратегії для зниження частки продажу електроенергії товариства на балансуючому ринку за ціною позитивних небалансів РДН/ВДР.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 встановлені особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (надалі – Особливості).
Пунктом 13 Особливостей передбачено випадки коли замовникам дозволено придбання товарів і послуг шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів.
Норму передбачену пп.1 п.6 ст.3 Закону не було включено до п.13 особливостей, у зв’язку із чим просимо надати відповідь на запитання:

1. Чи буде законним укладання вищеозначеного договору між АТ «Дніпровська ТЕЦ» та ДП “НАФТОГАЗ БІОЕНЕРГІЯ” без проведення процедури закупівлі в порядку визначеному пп.1 п.6 ст.3 Закону?
2. Чи не буде порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції» укладання прямого договору між АТ «Дніпровська ТЕЦ» та ДП “НАФТОГАЗ БІОЕНЕРГІЯ” ?

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання щодо укладання прямого договору. Перш за все зазначимо, що підставі перелічені частиною 6 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» не мають включатись до пункту 13 Особливостей, оскільки наявність даних підстав означає, що закупівля вцілому не підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі», та відповідно Закон та Особливості до таких закупівель взагалі не застосовуються. Натомість, підстави, перелічені в пункті 13 Особливостей стосуються закупівель, які потрапляють під дію Закону...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи зазначати підстави, передбачені п. 19, в договорі, укладеному відповідно до п. 13 Особливостей
    21 Січня 2026
    Читати відповідь

    Чи потрібно у Типовому договорі з постачання теплової енергії прописувати п.19 Особливостей при здійсненні закупівлі за пп.5 (4)п.13 Особливостей?

  • Чи можна за власні кошти укласти прямий договір
    21 Січня 2026
    Читати відповідь

    Підкажіть будь ласка чи можна укласти прямий договір на товари на загальну суму 99 000 грн з попередньою оплатою 50%, якщо це будуть власні кошти (отримані від господарської діяльності)? Дякую

  • Закупівлі до 100 тис., а потім якщо буде більше 100 тис. грн, проводити відкриті торги
    21 Січня 2026
    Читати відповідь

    Добрий вечір. Допоможіть, будь ласка, як виходить з такої ситуації. Згідно закупівель по коду ДК 4411000-4 Конструкційні матеріали ми не можемо передбачити на рік потребу, так як ми являємося критичною

  • Додаткової угоди на 20% не вистачає
    21 Січня 2026
    Читати відповідь

    підскажіть будь-ласка, до 31.12.2025 року у електрону систему закупівель було завантажено додаткову угоду про продовження договору (електроенергія) на 20%. Друга угода із зазначенням суми ще не укладалася. Чи можна цю

  • Чи встановлює АМКУ антиконкурентні узгоджені дії при ЗПП
    21 Січня 2026
    Читати відповідь

    Доброго ранку. Чи відкриває справи АМКУ по антиконкурентним узгодженим діям учасників, якщо закупівля була проведена через запит пропозицій постачальників? Чи це стосується лише відкритих торгів? Дякую.

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО