Щодо правильного обрання виду закупівлі

16 Листопада 2021
ruslana

Прошу надати роз‘яснення щодо правильного обрання виду закупівлі. Відповідно до частини 3 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі»: Оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг – 133 тисячам євро;
для робіт – 5 150 тисячам євро.» Для прикладу, Замовником була оголошена закупівля відкритих торгів за кодом ДК 021:2015:18130000-9: Спеціальний робочий одяг, за результатом якої укладено договір на суму 3 500 000, 00 тис. У разі проведення ще однієї закупівлі протягом року за таким самим кодом ДК та з очікуваною вартістю 2 000 000, 00 грн, її необхідно проводити як відкриті торги з публікацією англійською мовою, чи все ж видом такої закупівлі будуть звичайні відкриті торги? Ч. 3 ст. 10 Закону стосується однієї закупівлі чи всіх закупівель за один кодом ДК, що здійснюються протягом одного року (кожну наступну потрібно плюсувати до попередньої проведеної та визначати, відповідно до вартісних меж, вид закупівлі)?
Або, ч. 3 ст. 3 Закону визначено: «у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.» Запитання: Замовником проведено за кодом ДК 021:2015: 34330000-9 — Запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів, закупівлю без використання електронної системи на суму 49 000, 00 грн. У разі проведення іншої закупівлі протягом року за цим самим кодом ДК та з очікуваною вартістю 49 500, 00 грн, таку закупівлю необхідно проводити як спрощену закупівлю чи можна як закупівлю без використання електронної системи?
Буду дуже вдячна за розгорнуті відповіді на запитання!

Відповідь

Добридень. Відповідно до частини 3 статті 10 Закону оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг – 133 тисячам євро; для робіт – 5 150 тисячам євро. Курс євро визначається згідно з офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення конкурентної процедури...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • зміна істотних умов в переговорній процедурі
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    цікава Ваша думка щодо п. 19 Особливостей, зміна істотних умов в переговорній процедурі. А саме, якщо укладається договір за результатами переговорної процедури пп.2 п. 13 (відсутність конкуренції з технічних причин,

  • Чи завантажує Замовник перед оголошенням до ЄДЕССБ документи щодо аналізу цін?
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Оголошено закупівлю на реконструкцію електропостачання вартістю 2 125 642грн, ПКД і експертний звіт за 2024 рік. Перед оголошенням процедури, за запитом Замовника до проектанта, була надана відповідь, що ціни на

  • Як правильно вказати вимоги до предмета закупівлі?
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Працюю на майданчику е-тендер. Планується закупівля за кодом ДК 021:2015: 60130000-8 Послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів (Послуги із спеціального та спеціалізованого автотранспорту для надання медичної допомоги) однак послуга має багато

  • Учасник надав на декілька позицій еквіваленти, що не передбачено документацією
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    оборонним Замовником було оголошено спрощену закупівлю на фармацевтичну продукцію без зазначення еквівалента а з конкретними марками. Учасник надав на декілька позицій еквіваленти, що не передбачено документацією. Чи правомірно буде відхилити

  • Код ДК для послуг зі збирання, перевезення та утилізації відпрацьованих шин
    04 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день! Підкажіть, будь ласка, щодо визначення коду ДК 021:2015 для закупівлі послуг з утилізації відпрацьованих автомобільних шин. Наразі ми визначили предмет закупівлі за кодом 90520000-8 "Послуги у сфері поводження

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО