щодо нюансів спрощеної закупівлі

23 Лютого 2021
oleh

Вітаю. Допоможіть будь ласка розібратися.
Згідно абз.4 п.3 ч.7 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі»(далі Закон) придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої статті третьої, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі: якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із: розірванням договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендеру, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника.
Виникають такі питання:
1) Основне питання: Договір про закупівлю товару був укладений за результатами проведення спрощеної закупівлі. Сума договору про закупівлю товару менша за 200 000 грн. Якщо такий договір буде розірваний з вини учасника, то чи можна скористатися нормою абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону і укласти прямий договір в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю на строк, достатній для проведення СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ(а не тендеру)?Бо в абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону вказано тільки про ТЕНДЕР, але нічого не сказано про Спрощену закупівлю.
Чи правильно я розумію що поняття «Спрощена процедура» не входить у поняття «Тендер»? Адже наприклад в п.5 ч.7 Закону ці поняття розділяються: «який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.» Чи все ж норму абз.4 п.3 ч.7 ст.3 можна використовувати і укладати договір що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю виключно якщо будемо проводити саме ТЕНДЕР(відкриті торги)? Але по вартісним межам нам потрібно проводити Спрощену закупівлю, а не відкриті торги.
2) Якщо учасник не може постачати товар по старій ціні і договір буде розірваний за взаємною згодою, чо чи рахуватиметься це як «з вини учасника» і чи достатньо цього для застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону і укладання прямого договору на 20%? Чи потрібно в додатковій угоді про розірвання договору за взаємною згодою обов’язково вказувати що учасник не може постачати товар по старій ціні? Яким чином ще можна обгрунтувати застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону?
3) Застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону передбачає укладання прямого договору чи можливо необхідно проводити переговорну процедуру?
4) Якщо застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону передбачає укладання прямого договору то чи правильно я розумію що це може бути простий договір(тобто без умов визначених у ст. 41 Закону) а не договір про закупівлю?
5) Як визначити строк достатній для проведення тендеру? Чи є якісь часові межі? Як правильно прописати строк дії договору на 20% – а саме кінцеву дату строку дії договору? Чи можна укласти такий договір на 20% строком на 2 місяці(адже проведення нової(нових) закупівлі(закупівель) може затягнутися)? Але з іншого боку у нас є слова «: якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі», можливо це накладає певні часові обмеження?
6) Якщо ж договір на 20% все ж можна укласти строком на 2 місяці – то чи можна щоб в ньому одного місяця була одна ціна на товар за одиницю, а наступного місяця інша(змінена за допомогою додаткової угоди)?
7) Чи потрібно в разі застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону обов’язково все ж укласти новий договір про закупівлю? Наприклад провели 1 раз закупівлю – учасники не прийшли – далі відпала потреба у цьому товарі – не доцільно проводити нову закупівлю – вистачить 20% від попереднього договору. Наприклад коли товар – це газ і коли потепліє його вже не буде потрібно. Чи все ж необхідно і далі проводити нові закупівлі поки не буде укладений договір про закупівлю, адже скористалися абзацом 4 п.3 ч.7 ст.3 Закону, який застосовувався саме з метою задоволенні потреби у здійсненні закупівлі?
Заздалегідь дякую за відповідь.

Відповідь

Доброго дня! Щодо 1 та 2. Для правомірного застосування цього винятку повинні одночасно існувати такі умови:

– існує нагальна потреба в закупівлі; нагальна потреба виникла внаслідок розірвання договору про закупівлю;

– договір про закупівлю, укладений за результатами процедури закупівлі чи спрощеної закупівлі, розірвано за рішенням суду, за згодою сторін чи в односторонньому порядку, але з вини учасника;

– замовник проведе тендер (саме тендер, переговорна процедура не підходить) для укладення нового договору про закупівлю.

Відповідно до пункту 13 частини 1 статті 1 Закону конкурентна процедура закупівлі (далі – тендер) – здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Як розрахуватись зі старим постачальником
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідскажіть, як вийти із ситуації. 20% угода не покриває потреби в постачання газу, і не вистачає 230 тис. на оплату за постачання газу за лютий, але з 01.03. вже є

  • Нагальна потреба на період оскарження тендеру при сумі меншій за 50 тис. грн.
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    Ппідкажіть будь – ласка, що робити Замовнику у разі нагальної потреби у закупівлі на період оскарження тендеру, якщо сума нагальної закупівлі менша за 50 тис.грн?

  • Розподіл обов’язків між УО та ТК у разі переговорної процедури закупівлі
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідприємство здійснює діяльність в окремій сфері господарюваня, є уповноважена особа і тендерний комітет. Хто повинен проводити переговорну процедуру закупівлі послуг на суму 300 т.грн ст.40 частна 2 пункт 2 відсутність

  • Як визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПЯк визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації? Необхідно провести декілька капітальних ремонтів в одному корпусі на загальну суму більше 1,5млн. На кожен ремонт необхідно виготовити окрему кошторисну документацію. Як

  • КЕП не вимагали в ТД, відхиляти?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПВ документації спрощеної закупівлі замовник не встановив вимогу стосовно накладення учасниками КЕП. В результаті – на пропозицію учасник КЕП не наклав. Чи повинен замовник відхилити пропозицію цього учасника? Якщо так,

  • До усіх питань

      Приєднуйся до авторів
      load
      Реєстрація
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      В особистий кабінет
      load
      Відновлення паролю
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      Вітаємо!
      Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель