щодо належності чи неналежності підприємства до категорії «замовник»

24 Грудня 2020
mariia

ЗАПИТ

Про надання роз’яснень щодо належності чи
неналежності підприємства категорії «замовник»
в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»

1. Пунктом 3 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ, зі змінами і доповненнями (в редакції Закону від 19.09.2019 № 114-IX), надано визначення поняття «замовники»: юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі…

2. В розвиток положень законодавчих норм Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Уповноважений орган) видано лист-роз’яснення від 21.05.2020 № 3304-04/32275-06 «Щодо визначення замовників», який на прикладах надає тлумачення цього терміну та розмежування понять «замовник»-«не замовник».
Однак, в нашого комунального підприємства виникають сумніви щодо його належності або неналежності до замовників в розумінні Закону. Це пов’язано, насамперед, з наступним:
Відповідно до Статуту підприємства:
1) Львівське комунальне підприємство «Музей «Личаківський цвинтар» (код ЄДРПОУ 13808643) створене Львівською міською радою (далі – Власник) згідно з рішенням 2-ої сесії 21 скликання від 10.07.1990 року «Про створення історико-культурного заповідника «Личаківський цвинтар»; Ухвалою 4-ої сесії 21-го скликання від 05.11.1990 року «Про затвердження Положення про історико-культурний заповідник «Личаківський цвинтар»; Ухвалою сесії від 28.10.1991 року «Про зміни до Положення про історико-культурний заповідник «Личаківський цвинтар»; Ухвалою сесії № 229 від 13.05.1999 року «Про внесення змін та доповнень до Ухвали Львівської міської ради народних депутатів від 28.10.1991 року та підпорядковується Управлінню охорони історичного середовища Львівської міської ради Департаменту (надалі – Уповноважений орган) – (п.1.1.).
2) ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» є правонаступником Державного комунального підприємства Історико-культурний госпрозрахунковий музей «Личаківський цвинтар» – (п.1.2.).
3) Музей діє в організаційно-правовій формі Львівського комунального підприємства відповідно до ст.7 аб.7 Закону України «Про музеї та музейну справу» та виконує функції спеціалізованого підприємства відповідно до ст.9 Закону України «Про поховання та похоронну справу», а також, функції, визначені на підставі ст.33 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та Постанови КМУ № 1149 від 24.07.2003р. – (п.1.4.).
4) ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» виконує функції охорони пам’яток історії культури та мистецтва на території, яка йому підпорядкована – (п.1.8.).

3. В той же час, відповідно до розділу 2 Підприємство створене з метою:
2.1.1. Отримання прибутку від надання ритуальних послуг згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу», надання послуг від всіх видів господарської діяльності.
Отримання прибутку за спеціалізовану діяльність підприємства з надання ритуальних послуг згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу».
2.1.2. Забезпечення збереження пам’яток історії, культури мистецтва і архітектури, їх облік відповідно до чинного законодавства. Розширення та зміцнення міжнародних, культурних та наукових зав’язків в питаннях вивчення збереження, реставрації і популяризації пам’яток музею.
2.1.3. Задоволення духовних запитів громадян з питань історії, культури та мистецтв, ознайомлення з надбанням вітчизняної та світової культур відповідно до законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про музеї та музейну справу».

4. Згідно п.4.2. Статуту, майно підприємства є комунальною власністю громади м. Львова і закріплюється за підприємством на праві господарського відання, здійснюючи право повного господарського відання. Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
Внески в статутний фонд Підприємство отримує від Уповноваженого органу на власний банківський рахунок згідно ухвал міської ради, рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови без їх цільового призначення (на ведення господарської діяльності).
Крім цього, підприємство не отримує бюджетних коштів з Державного бюджету України, а тому в Підприємства відсутній власний казначейський рахунок.

5. Виходячи з вищенаведеного та листа-роз’яснення Мінекономіки від 21.05.2020 № 3304-04/32275-06 «Щодо визначення замовників» – Львівське комунальне підприємство «Музей «Личаківський цвинтар» не мало б належати до категорії «замовник» в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».

Однак, в нас викликає сумнів стосовно закріплених за ним функцій охорони пам’яток історії культури та мистецтва, згідно Законів України «Про музеї та музейну справу» та «Про охорону культурної спадщини» (хоча на виконання цих функцій не отримує жодних коштів ні з державного ані з місцевого бюджетів, а заробляє самостійно), тому просимо проаналізувати вищенаведене та надати відповідь: ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» належить до замовників у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» чи не належить?

Відповідь

Доброго дня! Зазначені у вашому питанні дії надаються на платній основі. Якщо дане питання для вас досі актуальне звертайтесь за телефоном (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91 або переходьте за посиланням http://goszakupka.com.ua/

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Довгострокові зобов’язання в переговорній
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЧи може бюджетна установа за КЕКВ 2281 проводити закупівлю науково-дослідних робіт строком на 2 роки, розбивши їх на етапи від повідно до кошторисних призначень? Якщо процедура була оголошена на да

 • Чи є порушенням укладення декількох прямих договорів, але з різними контрагентами?
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЯкщо спрощена закупівля двічі не відбулася із-за відсутності учасників, чи можна заключити декілька прямих договорів на загальну суму, оголошену в спрощеній закупівлі , але з різними постачальниками, та на протязі

 • 20% від очікуваної вартості – під час оскарження переговорної процедури закупівлі: чи це можливо?
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПДоброго дня! Скажіть, будь-ласка, нами, як Замовниками, було оголошено переговорну процедуру закупівлі, в ході періоду оскарження переговорної процедури подано скаргу щодо оскарження дій Замовника. Наразі триває процедура розгляду скарги. Оскільки

 • Чи підлягатиме оприлюдненню протокол УО під часи закупівлі без використання ЕСЗ
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПСкажіть будь-ласка чи потрібно під час оприлюднення закупівлі без використання електронної системи(звіт) опубліковувати протокол-повідомлення про намір укласти договір?

 • казначейство відмовляється реєструвати, так як у звіті вказано код за шостим знаком класифікатора
  07 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЗа результатом відкритих торгів укладено договір, який казначейство відмовляється реєструвати, так як у звіті вказано код за шостим знаком класифікатора (найбільш відповідає номенклатурній позиції ). Як довести казначейству, що помилки

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель