Щодо лізингу ➤ РАДНИК, портал

02 Листопада 2023
Андрій

Добрий день!
Замовник розглядає можливість участі у проекті комерційної експлуатації промислової установки зі зберігання електроенергії (Grid-Scale BESS). Для цього Замовник планує взяти у лізинг обладнання акумуляторних батарей, розташувати їх на території України, приєднати до електромереж, проліцензувати таку діяльність і працювати як «оператор установки зберігання енергії».
Очікувана вартість проекту 25-30 млн долл.
Замовник планує «здійснювати діяльність із зберігання енергії з метою продажу електричної енергії, що відпускається з установки зберігання енергії, та/або з метою надання допоміжних послуг чи надання послуг з балансування за допомогою установки зберігання енергії».
Вирішено, що фінансування проекту буде виконано підрозділом Світового Банку – «IFC» на користь приватної компанії, яка в свою чергу надасть Замовнику обладнання (Grid-Scale BESS) у довгостроковий лізинг (на 5-10 років), тобто предмет закупівлі – це послуги лізингу.
Зважаючи на вищенаведену інформацію, прошу надати експертний висновок:
1. Чи можливо трактування цієї закупівлі як закупівля фінансового лізингу? Якщо так, що для цього потрібно?
2. Чи можливо закупівля фінансового лізингу не у фінансової установи?
3. Застосування для такого предмета закупівлі підпункту 13 пункту 5 статті 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), а саме що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:
Коли предметом закупівлі є послуги фінансових установ щодо надання кредитів, гарантій, а також послуги, необхідні для підготовки та реалізації інвестиційних проектів, проектів державно-приватного партнерства, у тому числі проектів, що здійснюються на умовах концесії, які надаються міжнародними фінансовими організаціями.
Для цілей цього Закону міжнародними фінансовими організаціями є Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій, Міжнародна асоціація розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Північний інвестиційний банк, Північна екологічна фінансова корпорація, інші міжнародні фінансові організації, членом яких є Україна.
Для цілей цього Закону термін “фінансова установа” вживається у значенні, наведеному в Законі України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, якщо надавачем послуг є резидент. Якщо надавачем послуг є нерезидент, під фінансовою установою розуміється юридична особа, яка має право надавати фінансові послуги відповідно до законодавства країни його реєстрації, про що замовнику надається документальне підтвердження.
Таким чином питання по цьому пункту:
– Закупівлю не включати до річного плану закупівель?
– Не проводити закупівлю у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178?
– Не звітувати про укладений договір?
4. У разі трактування предмета закупівлі як закупівля послуг оперативного лізингу, то проведення процедури закупівлі у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 ?
Дякую за вичерпану відповідь.

Відповідь

Вітаємо. Експерти  порталу «Радник» відповідають на питання користувачів порталу, учасників та замовників, та розглядають  питання- Щодо лізингу. Ваше питання носить юридичний характер та потребує аналізу документів, що знаходяться поза законодавством. публічних закупівель, з цим питанням ви можете звернутися на платну консультацію до тендерного агентства «Радник» по телефону +38 (044) 334 80 72. При цьому, нагадаємо, що відповідно до статті 1 Закону послуги — будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проєктної документації. Відповідно...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
 • Вимоги, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПУчасником в закупівлі електричної енергії UA-2024-04-10-007446-a поставлено наступне питання: Шановний Замовнику, Відповідно до підпункту 5.2.5. пункту 2 Розділу V Тендерної документації встановлено: 5.2.5. З метою запобігання необґрунтованому заниженню ціни тендерної

 • Визначення предмета закупівлі послуг
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПВ мережі містяться різні трактування послуги поставки товару. Чи передбачає послуга поставки товару його доставку, монтаж та налаштування?

 • Додаткова потреба в оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППитання: оборонний замовник від військової частини, підписав договір по ЗЦП, прозорро, 822 наказу, з переможцем аукціону, виникла додаткова потреба, замовити той же предмет закупівли, ціна договору менше 50%, договору, який

 • Переклад та 24 години на виправлення
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПВТО (труби стальні). Технічні (якісні), кількісні вимоги до товару : “Якість товару повинна відповідати діючим в Україні Держстандартам і підтверджуватися Сертифікатом відповідності/ якості підприємства- виробника”. Учасник в тендерній пропозиції надав

 • Еквівалент у публічних закупівлях
  16 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППроцедура відкритих торгів з особливостями. У додатку 3 Спецфікація ми не зазначаємо марку товору,який ми плануємо придбати(Кількісні характеристики предмета закупівл). А детальні технічні вимоги Чи можемо ми зазаначти наприклад :

 • До усіх питань