Щодо лізингу ➤ РАДНИК, портал

02 Листопада 2023
Андрій

Добрий день!
Замовник розглядає можливість участі у проекті комерційної експлуатації промислової установки зі зберігання електроенергії (Grid-Scale BESS). Для цього Замовник планує взяти у лізинг обладнання акумуляторних батарей, розташувати їх на території України, приєднати до електромереж, проліцензувати таку діяльність і працювати як «оператор установки зберігання енергії».
Очікувана вартість проекту 25-30 млн долл.
Замовник планує «здійснювати діяльність із зберігання енергії з метою продажу електричної енергії, що відпускається з установки зберігання енергії, та/або з метою надання допоміжних послуг чи надання послуг з балансування за допомогою установки зберігання енергії».
Вирішено, що фінансування проекту буде виконано підрозділом Світового Банку – «IFC» на користь приватної компанії, яка в свою чергу надасть Замовнику обладнання (Grid-Scale BESS) у довгостроковий лізинг (на 5-10 років), тобто предмет закупівлі – це послуги лізингу.
Зважаючи на вищенаведену інформацію, прошу надати експертний висновок:
1. Чи можливо трактування цієї закупівлі як закупівля фінансового лізингу? Якщо так, що для цього потрібно?
2. Чи можливо закупівля фінансового лізингу не у фінансової установи?
3. Застосування для такого предмета закупівлі підпункту 13 пункту 5 статті 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), а саме що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:
Коли предметом закупівлі є послуги фінансових установ щодо надання кредитів, гарантій, а також послуги, необхідні для підготовки та реалізації інвестиційних проектів, проектів державно-приватного партнерства, у тому числі проектів, що здійснюються на умовах концесії, які надаються міжнародними фінансовими організаціями.
Для цілей цього Закону міжнародними фінансовими організаціями є Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій, Міжнародна асоціація розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Північний інвестиційний банк, Північна екологічна фінансова корпорація, інші міжнародні фінансові організації, членом яких є Україна.
Для цілей цього Закону термін “фінансова установа” вживається у значенні, наведеному в Законі України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, якщо надавачем послуг є резидент. Якщо надавачем послуг є нерезидент, під фінансовою установою розуміється юридична особа, яка має право надавати фінансові послуги відповідно до законодавства країни його реєстрації, про що замовнику надається документальне підтвердження.
Таким чином питання по цьому пункту:
– Закупівлю не включати до річного плану закупівель?
– Не проводити закупівлю у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178?
– Не звітувати про укладений договір?
4. У разі трактування предмета закупівлі як закупівля послуг оперативного лізингу, то проведення процедури закупівлі у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 ?
Дякую за вичерпану відповідь.

Відповідь

Вітаємо. Експерти  порталу «Радник» відповідають на питання користувачів порталу, учасників та замовників, та розглядають  питання- Щодо лізингу. Ваше питання носить юридичний характер та потребує аналізу документів, що знаходяться поза законодавством. публічних закупівель, з цим питанням ви можете звернутися на платну консультацію до тендерного агентства «Радник» по телефону +38 (044) 334 80 72. При цьому, нагадаємо, що відповідно до статті 1 Закону послуги — будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Закупівля відеокамер
    16 Червня 2026
    Читати відповідь

    Укладено прямий договір на закупівлю відеокамер з фопом . договір опублікований в системі прозоро. ГО“ДОНТ ФАНД РАШАН АРМІ” – Сьогодні ми звертаємося до Вас з приводу державної закупівлі https://zakupivli.pro/gov/tenders/ua-2026-06-08-003642-a, що

  • Укладення додаткової угоди про зменшення обсягів закупівлі та розірвання договору за згодою сторін
    14 Червня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як діяти в такій ситуації. За результатами відкритих торгів з особливостями було укладено договір на закупівлю бензину. Надалі до договору внесено зміни щодо підвищення ціни,

  • Чи може договір, який буде укладатися відповідно до підпункту 8 пункту 13 Особливостей, містити нові (актуальні) ціни на матеріальні ресурси, відмінні від цін, що були враховані під час укладення основного договору?
    14 Червня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день! Прошу допомогти з вирішенням такого питання: У березні 2026 року замовником були проведені відкриті торги на закупівлю послуг з поточного ремонту доріг та укладено договір за результатами процедури

  • Чи має право Замовник прийняти тендерну пропозицію Учасника з поданими технічними показниками, що відрізняються від вказаних у Технічній специфікації?
    14 Червня 2026
    Читати відповідь

    Закупівля «Комплект демонстраційного мультимедійного обладнання. Тип 3 ДК 021:2015: 32320000-2 Телевізійне й аудіовізуальне обладнання (ДК 021:2015: 32322000 – 6 Мультимедійне обладнання), ID UA-2026-05-27-013824-a за кошти Програма ЄС (Ukraine Facility). Одна

  • В додатку до сертифіката експертизи типу зазначений не ДСТУ 8938:2019 (діючий), а ГОСТ 8731-74, який втратив чинність у 2022 році
    14 Червня 2026
    Читати відповідь

    Допоможіть будь ласка у вирішенні такого питання. Відбулись відкриті торги за предметом закупівлі: Труби сталеві безшовні попередньо теплоізольовані спіненим поліуретаном та супутні вироби. В ТД були встановлені вимоги: 1) Труби

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО