Що з локалізацією, коли здійснюється закупівля товарів, робіт чи послуг, якщо країною походження таких товарів є країна, яка є стороною Угоди про державні закупівлі?
Пункт 3 Особливостей (пост. КМУ № 1178) за умовами постанови КМУ № 782 від 05 липня 2024 р. доповнено новим абзацом:
Положення пункту 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону не застосовуються замовниками у разі:
«здійснення замовником закупівлі товарів, робіт чи послуг, якщо країною походження таких товарів (зокрема, якщо набуття замовником у власність таких товарів передбачається за результатом виконання робіт чи надання послуг) є країна, яка є стороною Угоди про державні закупівлі, укладеної 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві, з якою Україна уклала інші міжнародні договори України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, що містять положення про державні закупівлі, у тому числі угоди про вільну торгівлю, або країна, яка є учасником Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі».
На вебінарі “Чергові зміни до особливостей проведення закупівель” https://www.facebook.com/prozorro.gov.ua/videos/1670102923763748/
розташованому 12-13 липня 2024р. на сторінці facebook Prozorro, та присвяченому змінам до Особливостей згідно Постанови 782, Валерій Шергін, директор департаменту публічних закупівель Міністерства економіки України, на 6 хв. 30 сек., коментуючи зміни у Особливостях згідно постанови КМУ 782, зазначив: «До товарів походженням з країн учасниць Угоди про державні закупівлі або скорочено GPA не застосовуються вимоги щодо підтвердження локалізації не залежно від вартісних меж». При цьому ствердження не було прив’язано до тексту Постанови 782 (або Постанови 1178 із змінами), та не було розтлумачено про які вартісні межі йдеться? Про 200 000грн. згідно п 61 Розділу Х Закону України Про публічні закупівлі, або про межі встановлені у СПЗ для Товарів (згідно Додатків 1,2,3 Додатку І Рішення Комітету з державних закупівель СОТ (GPA) від 11 листопада 2015 року «Приєднання України до Угоди про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. у м. Марракеші – (далі – Рішення), (далі – Угода)),
Оскільки, як здається, це ствердження суперечить тексту Особливостей з урахуванням змін за постановою КМУ № 782, бо в тексті Особливостей із змінами зазначено «(зокрема, якщо набуття замовником у власність таких товарів передбачається за результатом виконання робіт чи надання послуг)» просимо надати тлумачення на Вашу суб’єктивну думку цієї норми п. 3 Особливостей з урахуванням змін згідно Постанови 782 , а саме :
– локалізація у цьому випадку не застосовується до усіх товарів, або вона не застосовується лише до товарів, набуття замовником у власність яких передбачається за результатом виконання робіт чи надання послуг?
Також зазначене ствердження суперечить і Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого пост КМУ № 861 від 2 серпня 2022р. , (який є чинним, та текст якого станом на 18 липня 2024р. розташований на сайті Верховної Ради України без будь яких змін у відповідній частині), а саме у п.3 Порядку зазначено: «Дія цього порядку не застосовується до закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в відповідному Рішенні Комітету з державних закупівель СОТ про Приєднання до Угоди про державні закупівлі , … ». Тобто якщо вартість товару менша за суму, зазначену в Рішенні, то Порядок застосовується?, і це значить, що такий товар локалізації підлягає?
Також у п. 4 ст. І самої Угоди зазначено: «4. Дана угода застосовується до будь якого контракту щодо закупівлі, на суму не меншу , ніж відповідні граничні значення , визначені у Додатку І.»
Чи вірно у цій частині трактування (щодо застосування/незастосування локалізації), що згідно умов Угоди до контракту на товар вартістю меншою за граничне значення в Додатку І Угода не застосовується, але незалежно від цього локалізації такий товар не підлягає незалежно від його вартості ( головне – відповідність країни, яка приєдналась до Угоди у сертифікаті походження) і незалежно від того, чи товар закуповується як окремий товар, чи як товар що купується у складі послуги чи робіт?
Підсумовуючи – іншими словами, та з додаванням суми нашого товару основне питання має такий вигляд:
Чи не застосовуються положення пункту 61 Розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону (чи звільняється товар від локалізації) з урахуванням Особливостей щодо товару вартістю 2 млн. грн. , набуття якого у власність замовником (комунальним підприємством із забезпечення постачання теплової енергії , що знаходяться у власності органу місцевого самоврядування) відбувається не у результаті надання послуги або виконання робіт незалежно від будь яких вартісних меж, якщо товар має походження з країни:
– що приєдналася до Угоди про державні закупівлі згідно Рішення Комітету з державних закупівель Світової організації торгівлі GPA/133 від 16 листопада 2015 року
– або з якою Україна уклала інші міжнародні договори України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, що містять положення про державні закупівлі, у тому числі угоди про вільну торгівлю
– або яка є учасником Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі ?
Вітаємо! Експерти порталу «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають питання – Що з локалізацією, коли здійснюється закупівля товарів, робіт чи послуг, якщо країною походження таких товарів є країна, яка є стороною Угоди про державні закупівлі? Стосовно першого питання, то відповідно до пункту 3 Постанови КМУ № 1178 положення пункту 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону не застосовуються замовниками у разі здійснення замовником закупівлі товарів, робіт чи послуг, якщо країною походження таких товарів (зокрема, якщо набуття замовником...
У вас вже є аккаунт?
Увійти1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. На порталі RADNUK.COM.UA користувач має можливість отримати два типи консультацій: Безоплатні та Платні.
1.2. Безоплатні консультації доступні користувачам порталу RADNUK.COM.UA в кількості та на умовах вибраного тарифного пакета.
1.3. Розділ «Консультації з публічних закупівель» передбачає надання відповідей на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель (щодо питань з будівництва / бухгалтерської, кадрової діяльності чи інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до профільних фахівців відповідного напряму).
1.4. Розгляд документів чи їх частин, визначення предмета закупівлі та/або коду ДК 021:2015, аналіз конкретної закупівлі чи її окремих умов, ціни договору та правомірності її зміни, аналіз чи коментар щодо окремого висновку ДАСУ або рішення АМКУ не входять у рамки надання безоплатних консультацій. Таку послугу можна отримати на платній консультації.
2. БЕЗОПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
2.1. Телефонні безоплатні консультації
2.1.1. Відповіді на запитання за заявками, залишеними з 09:00 до 15:00, надаємо протягом робочого дня з 09:00 до 18:00.
2.1.2. Заявки, залишені після 15:00, можуть бути опрацьовані протягом наступного робочого дня.
2.1.3. Тривалість консультації – не більше 10 хвилин.
2.1.4. Кількість заявок на консультацію визначається згідно з тарифним пакетом користувача.
2.1.5. Якщо користувач не відповів на дзвінок консультанта, був відсутній зв’язок тощо, необхідно створити нову заявку на консультацію.
2.1.6 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
2.2. Письмові безоплатні консультації
2.2.1. Відповіді на запитання надаються протягом 5 робочих днів із моменту відправлення питання.
2.2.2. Користувач отримує сповіщення на електронну пошту про те, що питання було опрацьовано і відповідь вже розміщено на порталі.
2.2.3 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
3. ПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
3.1. Телефонні платні консультації
3.1.1. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
3.1.2. Вартість платної консультації визначається індивідуально.
3.1.3. Заявки на термінові консультації опрацьовуються поза чергою.
3.1.4. Термін зворотного зв’язку по заявках на термінову консультацію — до 1 години.
3.2. Інші платні консультації та тендерний супровід
3.2.1. Для отримання інших платних консультацій, перевірки, складання документації або повного супроводу користувач може залишити заявку на сайті: https://goszakupka.com.ua/
4. ЗГОДА СТОРІН
4.1. Залишаючи запит на консультацію, користувач погоджується з правилами користування розділом «Консультації з публічних закупівель» https://radnuk.com.ua/faq-rules/ порталу RADNUK.COM.UA
10.01.2025 року. Доброго дня! Замовник (бюджетна установа) має намір укласти прямий договір на виготовлення містобудівної документації за ДК 71410000-5 Послуги у сфері містобудування по КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі
Доброго дня!Якщо у 2025 році планується закупити послуги з очікуваною вартістю 75 000,00 грн (річна потреба теж 75 000,00 грн), чи можемо ми провести Відкриті торги з особливостями?
Чи можна укласти прямий договір на суму до 100 тис.грн. а потім провести ВТ по одному і тому ж коду ДК.?
Цікавить таке питання: Комунальна Установа має закупити Паливо. Річна потреба планується 300 000 грн згідно кошторису. На даний момент залишки пального уже вичерпані. Запитання чи можемо ми створити закупівлю за
Виникла наступна ситуація. Орган місцевого самоврядування. Згідно договору, укладеного за результатами відкритих торгів, залишок коштів на 01.12.2024 р. становить 140 тис.грн., постачальник виписав рахунок за грудень на 400 тис. грн.
Ви отримаєте відповідь в найближчий час.
Ваша розмова може бути записана.
Бажаєте оперативно отримати відповідь на ваше запитання, пов’язане з розумінням законодавства у сфері публічних закупівель, підготовкою документів чи участю в закупівлях?
Наші фахівці вас проконсультують та нададуть змістовні юридичні відповіді. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
Ви обрали письмову відповідь. Відповідь буде надана протягом 5-ти робочих днів. Відслідковуйте свою електронну пошту
Отримати письмові та телефонні консультації від експертів порталу можуть лише користувачі з доступом Профі. Оформіть передплату та консультуйтеся без обмежень.
Безлімітний доступ до усіх основних спеціалізованих статей
Додаткові актуальні статті
900+ зразків документів
Онлайн-сповіщення про будь-які важливі подіі або зміни
Знижка 15% на навчальні програми Академії Радник
Відповіді на запитання щодо публічніх закупівель онлайн 24/7
Гаряча лінія Радника
або введіть код запитання
Error: Contact form not found.