Роз’яснення щодо застосування змін з 01.07.2026 у частині визначення очікуваної вартості закупівлі з урахуванням ПДВ

01 Липня 2026
Вікторія
Доброго дня! Просимо надати роз’яснення щодо застосування змін з 01.07.2026 у частині визначення очікуваної вартості закупівлі з урахуванням ПДВ. Ситуація: замовник планує закупівлю без використання електронної системи шляхом укладення прямого договору з ФОП, який не є платником ПДВ. Наприклад, вартість договору становить 2 000,00 грн без ПДВ. Просимо роз’яснити: 1. Як правильно зазначати очікувану вартість у річному плані: фактичну суму договору без ПДВ чи суму з умовним додаванням ПДВ? 2. Чи потрібно при плануванні додавати ПДВ до вартості пропозиції ФОП-неплатника ПДВ, якщо договір фактично укладається без ПДВ? 3. Як правильно визначати спосіб закупівлі у випадку, якщо фактична ціна договору з ФОП-неплатником ПДВ становить, наприклад, 98 000,00 грн без ПДВ, але при додаванні ПДВ очікувана вартість перевищує 100 000,00 грн? 4. Чи має право замовник у такій ситуації укласти прямий договір як закупівлю до 100 000,00 грн, чи потрібно орієнтуватися на очікувану вартість з ПДВ? Будемо вдячні за практичне роз’яснення із посиланням на норми законодавства.
Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання –Роз’яснення щодо застосування змін з 01.07.2026 у частині визначення очікуваної вартості закупівлі з урахуванням ПДВ 1) Починаючи з 01.07.2026 пункт 14 Особливостей прямо зобов’язує замовників зазначати в річному плані очікувану вартість з ПДВ, якщо операція підлягає оподаткуванню. Тому навіть якщо всі отримані комерційні пропозиції надійшли від ФОПів — неплатників ПДВ і містять ціни без ПДВ, це не змінює правила планування. 2) Навіть якщо Замовник планує укласти прямий договір...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи підпадає сплата судового збору під дію ЗУ «Про публічні закупівлі»?
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    підкажіть чи підпадає судовий збір під дію Закону чи Постанови 1178 "Про публічні закупівлі» сплата судового збору за подання позову, апеляційної, касаційної скарги тощо??

  • Застосування пункту 9-2 Особливостей № 1178 зі змінами
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Запитання щодо застосування пункту 9-2 Особливостей № 1178 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2026 р. № 957 Чи має право замовник у розумінні Закону України

  • Відміна торгів, якщо переможець визначений, проте договір ще не укладений
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Доброго дня. Відбулися відкриті торги з особливостями, закупівля генератора. Визначився переможець. Договір про співпрацю ще не укладений. Чи можна на даному етапі відмінити торги, оскільки відпала потреба у його закупівлі

  • Товар не відповідає вимогам під час поставки
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Склалася така ситуація: а саме, ми провели тендер на «Продуктові набори», серед яких була позиція: « ДСТУ 4450:2005, Консерви м’ясні «М'ясо курей у власному соку», в документах якості і технічних

  • Помилка в загальній вартості товару, по деяким позиціям лоту
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    як діяти якщо на тендері участник з найбільш економічно-вигідною пропозицією подав тендерну пропозицію де була допущена помилка в загальній вартості товару ,по деяким позиціям лоту , що привищують загальну вартість

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО