Про надання інформації про субпідрядника/співвиконавця

15 Грудня 2021
kseniia

Допоможіть, будь ласка, розібратися у наступній ситуації.
Замовник у переліку документів, які повинні бути завантажені учасником у складі тендерної пропозиції, вимагає надання довідки про відсутність підстав, визначених у ч.1 ст.17 Закону, від кожного з субпідрядників/співвиконавців, у разі їх залучення в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.

Ми розмірковуємо так:
Закон України “Про публічні закупівлі” не містить прямої вказівки на те, що Учасник для підтвердження відповідності субпідрядника/співвиконавця ч.1 ст.17 Закону, у разі їх залучення в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, повинен надавати у складі тендерної пропозиції саме довідку отриману від субпідрядника/ співвиконавця.
У відповідності до ст.838 ЦК України підрядник має право, якщо інакше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником – як замовник. Генеральний підрядник відповідає перед замовником за невиконання або неналежне виконання субпідрядником своїх обов’язків за договором.
У відповідності до п.3 ст.16 ЗУ «Про публічні закупівлі» якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/ співвиконавців.
У відповідності до п.7 ч.2 ст.17 ЗУ «Про публічні закупівлі», у разі якщо учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/ співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг, для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до ч.3 ст.16 цього Закону, Замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у ч.1 цієї статті. (немає ніяких вказівок що субпідрядник/ співвиконавець повинен надати учаснику довідку, яку останній повинен надати у складі тендерної пропозиції Замовнику).
У відповідності до п.5 ч.2 ст.17 ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.
Спираючись на вище зазначене приходимо до висновку, що учасник може надати довідку про субпідрядника/ співвиконавця, якого планує залучити, із зазначенням даних субпідрядника / співвиконавця, як то: повне найменування субпідрядника / співвиконавця, юридична адреса, місцезнаходження, код ЄДРПОУ, тощо для того щоб замовник перевірив такого субпідрядника/ співвиконавця на відсутність підстав визначених у ч.1 ст.17 ЗУ «Про публічні закупілі».

Чи правильні наші міркування? І чи правомірна вимога замовника?

Заздалегідь вдячні за пояснення.
З повагою, Ксенія.

Відповідь

Добридень! Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що учасник процедури закупівлі може залучити спроможності субпідрядників / співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг.
Пункт 18 частини 2 статті 22 Закону зобов’язує замовника встановити вимогу в тендерній документації про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника / співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю — у разі закупівлі робіт або послуг.
...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Надаємо відповіді на запитання у сфері публічних закупівель

Вас може зацікавити
 • За постановою 169 в системі оприлюднюємо лише “початкові” дані?
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПЯкщо до договору, укладеного по Постанові, було підписано кілька ДУ – одна на продовження терміну дії в зв’язку з продовженням ВС і ДУ на зняття залишків договору, то яким чином

 • Яку процедуру оголошувати: спрощену, відкриті торги чи з публікацією англ. мовою?
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПБуло проведено процедуру міжнародних торгів на 8 800 000,00 грн. з ПДВ (Лічильник ел.ен.) у січні, зараз потрібно закупити лічильники ел. ен. на суму 127000,00 грн. з ПДВ. Яку процедуру

 • потрібно опублікувати звіт про виконання договору, за яким оплачений тільки січень 2022
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПДоброго дня! 30.04.2022 року закінчився строк дії договору про закупівлю природного газу, укладеного за переговорною процедурою. Подовжити договір це внести нього будь-які зміни ми не мали змоги у зв’язку з

 • Відміна процедури закупівлі, що була оголошена до війни
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПДоброго дня. Ми починали закупівлю коли ще не було в країні воєного становища . І ми мали укласти договір з підрядником коли вже почалось воєне становище в країні (відкриті публичні

 • Чи можливо внести зміни до договору про надання транспортних послуг відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону?
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПЗа договором надання транспортних послуг виконавець самостійно купує бензин, вартість якого суттєво збільшилась у порівнянні з вартістю на момент укладення договору. Внести зміни до договору відповідно до п. 2 ч.

 • До усіх питань