Правомірність укладання Додаткової угоди на 20 % до договору про закупівлі за наслідком проведення переговорної процедури

22 Грудня 2021
nataliia

Про правомірність укладання Додаткової угоди на 20 % до договору Згідно частини 6 статті 41 «Основні вимоги до договору про закупівлю», розділу VII «Договір про закупівлю» Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ

Дитячо-юнацька спортивна школа у 2021 році за результатами Відкритих торгів уклала Договір(1 за рез. ВТ) з надання Послуг з користування спортивними спорудами для забезпечення проведення навчально–тренувального процесу на суму 1 273 600грн.
У вересні після змін плану комплектування виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних послуг у того самого учасника, згідно п.5 частини 2 статті 40 ЗУ «Про публічні закупівлі» та за результатами Переговорної процедури уклала договір на суму 609 085грн (сума не перевищує 50% від основного договору та в рамках кошторису).
1. Чи можна в кінці року використати частину 6 статті 41 Закону, та продовжити договір поточного року на термін, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю? (Враховуючи що ми вже використали п.5,ч.2,ст40 та провели переговорну процедуру та уклали дог. не перевищуючи 50% основного)

2. Для визначення суми дод. угоди (20% від основного) берем суму договору за рез. ВТ ( в нашому випадку 1 273 600грн)? (тобто договір за результатами переговорної не беремо в розрахунок).

3. Якою датою укладати дод. Угоду, щоб казначейство в 2022 році пропустило ( адже казначейство вимагає договори з початку року), якщо можна – чим керуватись, щоб казначейство не відмовило)

Відповідь

Добрий день! Згідно з пунктом 8 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини 6 цієї статті. Відповідно до частини 6 статті 41 Закону дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи можливо три різні коди ДК об’єднати в одну закупівлю?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    купили каналопромивну машину за відкритими торгами.Потім виявилось що там не вистачає комплектуючих і треба докупити : помпу, шланг для фекальних насосів і таль електричний. Це все три різні коли ДК.

  • Внесення змін в договір при твердій ціні
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Для будівництва укриття в школі була проведена процедура закупівлі та укладений договір з твердою ціною. Наразі виконано 50% будівельних робіт. У зв'язку з збільшення м кошторисної заробітної плати та здорожчанням

  • Прямий договір після 01.09.2026 без посилання на торги, що не відбулися
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день. Замовником було оголошено відкриті торги на закупівлю товарів на суму 85000,00 грн. без ПДВ. Торги не відбулися через відсутність пропозицій учасників. Питання: чи може замовник укласти прямий договір

  • Прямий договір на закупівлю товару після 01.09.26 р.
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    На вересень виділено кошти на закупівлю холодильного обладнання в сумі 199000,00 грн. На яку суму має бути річний план? Чи може бути укладена пряма угода з фізичною особою- підприємцем не

  • До якої категорії замовників відноситься водоканал?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Підкажіть, будь ласка, до якої категорії замовників належить КП «Вишнівськводоканал»: п. 3 чи п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону? 100% статутного капіталу належить Вишневій міській раді, підприємство здійснює водопостачання

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО