Поточний ремонт зливової каналізації за кількома адресами: одна закупівля чи окремі

21 Червня 2026
Колот Ірина Володимирівна

У 2025 році зроблені бюджетні запити на виділення фінансування на 2026 рік послуг з поточного ремонту, прочищення внутрішньоквартальної мережі зливової каналізації з окремими розрахунками за 3 адресами мереж зливової каналізації:
№1: 33,5 пог. м на суму 107 451,30 грн.;
№2: 97,2 пог. м на суму 479 800,00 грн.;
№3: 19,8 пог. м на суму 157 632,90 грн.
Замовнику затверджено бюджетне призначення на 2026 рік за напрямом: Поточний ремонт, прочищення внутрішньоквартальної мережі зливової каналізації 150,5 пог.м. однією загальною сумою.
Питання:
Чи повинен замовник підсумовувати очікувані вартості за трьома адресами та проводити закупівлю шляхом відкритих торгів з особливостями за кожною окремою адресою (незалежно від кожної окремої вартості)/шляхом відкритих торгів з особливостями з поділом на 3 лоти?
Або:
Чи вірно визначити предмет закупівлі послуг з поточного ремонту, прочищення внутрішньоквартальної мережі зливової каналізації за кожним окремим лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури (згідно НК 018:2023 “Класифікатор будівель і споруд” клас 2223 Місцеві каналізаційні трубопроводи)? Не підсумовувати очікувані вартості за трьома адресами, проводити закупівлю шляхом відкритих торгів з особливостями чи укладення прямого договору залежно від очікуваної вартості послуги за кожною окремою адресою, при виділеному фінансуванні на загальний обсяг однією сумою?

Відповідь

Вітаємо. Експерти порталу «Радник» відповідають на питання користувачів порталу, учасників та замовників, та розглядають питання ‒ Поточний ремонт зливової каналізації за кількома адресами: одна закупівля чи окремі. Відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки № 708, для послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою або лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури. З точки зору законодавства про публічні закупівлі, якщо внутрішньоквартальні мережі зливової каналізації за трьома адресами є окремими лінійними об’єктами, їх слід розглядати...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Зміни до річного плану на фактичну суму майбутнього договору
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    шановні колеги! ​Звертаюся за вашою порадою щодо коректності внесення змін до річного плану закупівель. ​З огляду на актуальні зміни законодавства, під час проведення конкурентних закупівель ми зазначаємо очікувану вартість в

  • Відхилення учасника за раніше розірваний договір за згодою сторін
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    у листопаді 2025 року було укладено договір кап ремонту (згідно проекту). У квітні 2026 року через значне здорожчання проекту, підрядник незміг виконувати роботи за цінами на момент укладання договору, договір

  • Чи підпадає сплата судового збору під дію ЗУ «Про публічні закупівлі»?
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    підкажіть чи підпадає судовий збір під дію Закону чи Постанови 1178 "Про публічні закупівлі» сплата судового збору за подання позову, апеляційної, касаційної скарги тощо??

  • Застосування пункту 9-2 Особливостей № 1178 зі змінами
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Запитання щодо застосування пункту 9-2 Особливостей № 1178 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2026 р. № 957 Чи має право замовник у розумінні Закону України

  • Відміна торгів, якщо переможець визначений, проте договір ще не укладений
    01 Вересня 2026
    Читати відповідь

    Доброго дня. Відбулися відкриті торги з особливостями, закупівля генератора. Визначився переможець. Договір про співпрацю ще не укладений. Чи можна на даному етапі відмінити торги, оскільки відпала потреба у його закупівлі

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО