Постачальник з тимчасово окупованої території ➤ РАДНИК, портал
Вітаю!
Нашим підприємством проведена закупівля. Під час розгляду документів встановлено, що один з учасників, фізична особа-підприємець, зареєстрований на тимчасово окупованій території. При цьому, він єдиний в кого пропозиція відповідає вимогам тендерної документації.
Однак, згідно з пунктом 2 статті 13 Закону 1207-VII здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами – підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України.
Правочин, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним. На такі правочини не поширюється дія положення абзацу другого частини другої статті 215 Цивільного кодексу України.
На наше звернення стосовно того, чи не знаходиться він в процесі перерєстрації, учасник повідомив наступне:
Законом України №1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» зі змінами та доповненнями (далі – Закон), визначено правовий статус тимчасово окупованої території, а також правовий режим на тимчасово окупованій території.
Вказаним Законом визначено окремі території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, які є окупованими російською федерацією (у тому числі окупаційною адміністрацією російської федерації)
починаючи з 7 квітня 2014 року. Межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях з цієї дати, визначено Президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України (Указ Президента України від 7
лютого 2019 року № 32/2019).
Тимчасово окупованою також визначається інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими. Відповідно до ч.3 статті 1 Закону в редакції Закону № 2764-ІХ від 16.11.2022 року дата початку і дата
завершення тимчасової окупації територій, передбачених пунктом 3 частини першої статті 3 Закону, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Після початку повномасштабної військової агресії російської федерації проти України, рішення щодо визначення окупованих територій Луганської області Кабінетом Міністрів України, не зазначених в Указі Президента України від 7 лютого 2019 року № 32/2019, не приймалось.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 № 1364
визначено механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.
Так, відповідний перелік затверджується наказом Мінреінтеграції за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309 затверджено перелік, до якого увійшли, втому числі, території Луганської області.
! Звертаємо увагу, що затверджений перелік застосовується, зокрема, для організації виплат внутрішньо переміщеним особам, проведення приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів тощо.
З моменту набрання чинності деяких норм Податкового кодексу (Закони 3050 та 3219) даний наказ може використовуватися при застосуванні норм Податкового кодексу в частині сплати плати за землю, екологічного
податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, МПЗ, єдиного податку та ЄСВ.
На сьогодні відсутні правові підстави застосування положень Закону України №1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо суб’єктів господарської діяльності, які зареєстровані на території України, яка фактично
тимчасово окупована російською федерацією після 24.02.2022р.
Проведення господарської діяльності платниками
зареєстрованими на таких територіях здійснюється у загальному порядку без обмежень передбачених цим Законом.
Просимо надати консультацію
1. Чи повинні ми відхилити такого учасника або, враховуючи, надане роз’яснення можемо визначити його переможцем та укласти з ним договір.
2. Які можливі наслідки укладення договору з таким учасником.
Дякую
Вітаємо! Експерти порталу «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають питання Постачальника з тимчасово окупованої території. Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 3 Закону про ТОТ для цілей цього закону тимчасово окупованою визнається інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими Кабінетом Міністрів України. Звертаємо увагу: вжите формулювання означає, що рішення про надання статусу ТОТ має прийняти безпосередньо Уряд. Однак Уряд пішов далі, замість формувати перелік ТОТ...
У вас вже є аккаунт?
Увійти1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. На порталі RADNUK.COM.UA користувач має можливість отримати два типи консультацій: Безоплатні та Платні.
1.2. Безоплатні консультації доступні користувачам порталу RADNUK.COM.UA в кількості та на умовах вибраного тарифного пакета.
1.3. Розділ «Консультації з публічних закупівель» передбачає надання відповідей на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель (щодо питань з будівництва / бухгалтерської, кадрової діяльності чи інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до профільних фахівців відповідного напряму).
1.4. Розгляд документів чи їх частин, визначення предмета закупівлі та/або коду ДК 021:2015, аналіз конкретної закупівлі чи її окремих умов, ціни договору та правомірності її зміни, аналіз чи коментар щодо окремого висновку ДАСУ або рішення АМКУ не входять у рамки надання безоплатних консультацій. Таку послугу можна отримати на платній консультації.
2. БЕЗОПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
2.1. Телефонні безоплатні консультації
2.1.1. Відповіді на запитання за заявками, залишеними з 09:00 до 15:00, надаємо протягом робочого дня з 09:00 до 18:00.
2.1.2. Заявки, залишені після 15:00, можуть бути опрацьовані протягом наступного робочого дня.
2.1.3. Тривалість консультації – не більше 10 хвилин.
2.1.4. Кількість заявок на консультацію визначається згідно з тарифним пакетом користувача.
2.1.5. Якщо користувач не відповів на дзвінок консультанта, був відсутній зв’язок тощо, необхідно створити нову заявку на консультацію.
2.1.6 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
2.2. Письмові безоплатні консультації
2.2.1. Відповіді на запитання надаються протягом 5 робочих днів із моменту відправлення питання.
2.2.2. Користувач отримує сповіщення на електронну пошту про те, що питання було опрацьовано і відповідь вже розміщено на порталі.
2.2.3 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
3. ПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
3.1. Телефонні платні консультації
3.1.1. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
3.1.2. Вартість платної консультації визначається індивідуально.
3.1.3. Заявки на термінові консультації опрацьовуються поза чергою.
3.1.4. Термін зворотного зв’язку по заявках на термінову консультацію — до 1 години.
3.2. Інші платні консультації та тендерний супровід
3.2.1. Для отримання інших платних консультацій, перевірки, складання документації або повного супроводу користувач може залишити заявку на сайті: https://goszakupka.com.ua/
4. ЗГОДА СТОРІН
4.1. Залишаючи запит на консультацію, користувач погоджується з правилами користування розділом «Консультації з публічних закупівель» https://radnuk.com.ua/faq-rules/ порталу RADNUK.COM.UA
Відбулася закупівля запит ціни на пальне. Талони отримано, кошти оплачено. Думаю чи робити звіт про виконання договору, чи після завершення, оскільки талони ще не використані.
Як вірно опублікувати договір страхування авто та страхування на випадок інфікування в частині строку дії договору та термін постачання послуги за рахунок бюджетних коштів, якшо термін страхування 1 рік і
Чи необхідно підписувати додаткову угоду на зменшення обсягів закупівлі, якщо завершується термін дії договору, а товар повністю не вибрали? Фінансування: власний бюджет. Товар: овочі.
постало питання в наступному, під час підготовки Додаткової угоди до Договору по закупівлі електричної енергії, на зменьшення ціни за одиницю. В останній день місяця постачальнику було напралено проект Додаткової угоди,
Підкажіть чи потрібно укладати додаткові угоди на зміну типу матеріалів, обладнання згідно з Законом України від 19.09.2024 № 3988-ІХ «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо забезпечення
Ви отримаєте відповідь в найближчий час.
Ваша розмова може бути записана.
Бажаєте оперативно отримати відповідь на ваше запитання, пов’язане з розумінням законодавства у сфері публічних закупівель, підготовкою документів чи участю в закупівлях?
Наші фахівці вас проконсультують та нададуть змістовні юридичні відповіді. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
Ви обрали письмову відповідь. Відповідь буде надана протягом 5-ти робочих днів. Відслідковуйте свою електронну пошту
Отримати письмові та телефонні консультації від експертів порталу можуть лише користувачі з доступом Профі. Оформіть передплату та консультуйтеся без обмежень.
Доступ до понад 13 000 письмових консультацій та експертних матеріалів
Актуальну нормативно-правову базу
900+ актуальних зразків документів
Оперативні сповіщення про важливі зміни та події у сфері публічних закупівель
36 електронних книг та тематичних добірок
Знижка 15% на навчальні програми Академії Радник
Понад 20 тестів для самоперевірки
та підтвердження кваліфікації уповноваженої особиПисьмові онлайн-консультації
щодо публічних закупівель 24/7Гаряча лінія Радника
Унікальні сервіси та калькулятори
або введіть код запитання
Error: Contact form not found.
зателефонуємо Вам найближчим часом!