Поняття «дискримінаційна вимога» у тендерній документації

10 Березня 2021
oleksandra

В тендерній документації на закупівлю електричної енергії у ДП “Професіні закупівлі” міститься формула:
Розрахунок ціни відповідно до абзацу першого частини третьої ст. 22 Закону, за яку Учасник згоден виконати замовлення, повинен здійснюватися наступним чином:
Р = ∑ (Ni план * Ц прогн.рдн. * (1+М/100) + Ni план * Тпер.)* 1,2, грн з ПДВ, де
Ni план – плановий обсяг закупівлі електричної енергії для відповідного об’єкта Замовника, 112 000 кВт*год.
Ц прогн.рдн.– прогнозована ціна РДН, яка для даної закупівлі становить – 1,60877 грн. за 1 кВт*год без ПДВ, (визначена як середньозважена ціна на РДН за січень місяць 2021 року – 1,46252 за 1 кВт*год без ПДВ за даними ДП «Оператор ринку» розміщеними на його веб-сайті www.oree.com.ua з врахуванням індикатора діапазону можливого коливання ціни в періоді постачання (Замовник встановлює величину цього індикатора однакову для всіх Учасників в розмірі 10%).
Т пер. – тариф на послуги з передачі електричної енергії затверджений регулятором для оператора системи передачі у встановленому порядку відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2020 № 2353– 0,29393грн. за 1 кВт*год без ПДВ.
1,2 – математичне вираження ставки податку на додану вартість (ПДВ – 20 %).
М – маржа (вартість послуг Учасника) запропонована Учасником у відсотках від загальної ціни тендерної пропозиції (Р), %. Маржа, що визначається учасником у ціні своєї тендерної пропозиції (в тому числі у ціні за результатами аукціону), не може бути величиною від’ємною.

Питання: чи не є дана формула дискримінаційною?
А також, чи буде вважатись дискримінацією вимога надати сертифікату відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) “Системи управління якістю” Дякую.

Відповідь

Добрий день! Частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

 

Зазначимо, що в Законі визначення  терміну “дискримінація” чітко не визначено. Тож це поняття є дуже суб’єктивним. Отже, замовник далеко не завжди може передбачити які вимоги можуть дискримінувати учасників.

 

Ураховуючи викладене вище, замовник самостійно встановлює вимоги у тендерній документації. Якщо учасник процедури закупівлі під час вивчення тендерної документації вважає, що вона містить дискримінаційні вимоги, такий учасник має 2 варіанти.

Варіант № 1 — звернення до замовника

Згідно Закону учасник має право...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Чи потрібно проходити тестування особі, яка наказом по підприємству визначенак тимчасово виконуюча обов’язки Уповноваженої особи на час відсутності Уповноваженої особи
  16 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ПЧи потрібно проходити тестування особі, яка наказом по підприємству визначена як тимчасово виконуюча обов’язки Уповноваженої особи на час відсутності Уповноваженої особи (відпустка, лікарняний тощо)

 • Не встигли надати відповідь на вимогу
  16 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ПДоброго дня! Замовником були оголошені відкриті торги по закупівлі товару. Після розгляду пропозиції учасника його було обрано переможцем та оприлюднено повідомленн про намір укласти договір. Від учасника, пропозиція якого не

 • еквівалент у спрощеній закупівлі
  16 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ПОголошено спрощену закупівлю дорожньої фарби певного виробника, так як раніше цю фарбу використовували та задоволені якістю. У вимогах вказано, що екваваленти та аналоги не приймаються. Учасником виставлено вимогу щодо видалення

 • Наказом 2628 передбачена форма гарантии: електронна або паперова. 1. Паперова
  16 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ПНаказом 2628 передбачена форма гарантии: електронна або паперова. 1. Паперова гарантія в системі – це може кожний намалювати. Як уникнути ризиків (просити оригінал звісно ж замовник не матиме права). 2.

 • Можливість підписання удосконаленим електронним підписом
  16 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ППрошу допомоги. Оголошено відкриті торги, 14.04.2021р від учасника поступило питання :”Просимо надати роз”яснення чи можливо підписувати тендерну пропозицію удосконаленим електронним підписом на кваліфікованому сертифікаті? Якщо да, то Просимо додати інформацію

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель