Підстава підвищення тарифів на теплопостачання

18 Лютого 2021
tetiana

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, як правильно внести зміни до договору за повторне підвищення тарифів на теплопостачання?
Договір був підписаний 12.01.2021. Вже 29.01.21 Постачальником були підвищені тарифи на теплопостачання в межах до 10%, про що Замовником були внесені зніми у систему Прозорро щодо змін істотних умов договору згідно частиною 5 статті 41 Закону (пункт 2 “збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку в разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю”).
11.02.21 прийшло Повідомлення від Постачальника про повторне підвищення тарифу на теплопостачання на 13,8% з 26.02.21, затверджене Міською Радою.
Питання: як тепер КОРРЕКТНО внести зміни до договору у систему Прозорро, якщо підвищення відбулося більше як на 10% та не пройшов термін від попереднього підвищення 90 днів? Можливо це може бути інша підстава для внесення змін до договору, аніж пункт 2 частина 5 статті 41 Закону? Яка ще може бути законна підстава для внесення таких змін до договору, пов’язаних з повторним підвищенням тарифів більше як на 10% та недотримання терміну між підвищеннями 90 днів.
Дякую.

Відповідь

Доброго дня! Пунктом 7 частини 5 статті 41 Закону передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Отже, якщо тариф на теплопостачання є регульованим, замовник має змінювати ціну договору про закупівлю на підставі пункту 7 частини 5 статті 41 Закону. Головною умовою для...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Як розрахуватись зі старим постачальником
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідскажіть, як вийти із ситуації. 20% угода не покриває потреби в постачання газу, і не вистачає 230 тис. на оплату за постачання газу за лютий, але з 01.03. вже є

  • Нагальна потреба на період оскарження тендеру при сумі меншій за 50 тис. грн.
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    Ппідкажіть будь – ласка, що робити Замовнику у разі нагальної потреби у закупівлі на період оскарження тендеру, якщо сума нагальної закупівлі менша за 50 тис.грн?

  • Розподіл обов’язків між УО та ТК у разі переговорної процедури закупівлі
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідприємство здійснює діяльність в окремій сфері господарюваня, є уповноважена особа і тендерний комітет. Хто повинен проводити переговорну процедуру закупівлі послуг на суму 300 т.грн ст.40 частна 2 пункт 2 відсутність

  • Як визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПЯк визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації? Необхідно провести декілька капітальних ремонтів в одному корпусі на загальну суму більше 1,5млн. На кожен ремонт необхідно виготовити окрему кошторисну документацію. Як

  • КЕП не вимагали в ТД, відхиляти?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПВ документації спрощеної закупівлі замовник не встановив вимогу стосовно накладення учасниками КЕП. В результаті – на пропозицію учасник КЕП не наклав. Чи повинен замовник відхилити пропозицію цього учасника? Якщо так,

  • До усіх питань

      Приєднуйся до авторів
      load
      Реєстрація
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      В особистий кабінет
      load
      Відновлення паролю
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      Вітаємо!
      Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель