Оперативно-господарська санкція, як підстава для відмови для прийняття участі у тендері

15 Листопада 2021
valentyna

На початку 2021 року було проведено спрощену закупівлю та укладено договір на постачання офісного паперу на період до кінця поточного року. На даний час значно зросла ціна на цей товар і постачальник не в змозі постачати його по ціні, зазначеній у договорі. Збільшення ціни до 10% на товар ситуацію не виправлять. Я пропоную постачальнику розірвати договір, але чи зможе цей постачальник брати участь в оголошеній мною закупівлі на цей же товар в подальшому? Чи розповсюджеється на даний випадок оперативно-господарська санкція, передбачена пунктом 4 частини 1 статті 236 ГК України?

Відповідь

 

Добрий день! Частиною 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено 14 випадків, коли замовник не проводить спрощені закупівлі, серед яких наявність нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку із розірванням договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендеру, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника (абзац 4 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону).

Отже, для правомірного застосування цього винятку повинні одночасно існувати такі умови:
1. нагальна потреба в закупівлі;
2. нагальна потреба виникла внаслідок розірвання...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Надаємо відповіді на запитання у сфері публічних закупівель

Вас може зацікавити
  • За постановою 169 в системі оприлюднюємо лише “початкові” дані?
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПЯкщо до договору, укладеного по Постанові, було підписано кілька ДУ – одна на продовження терміну дії в зв’язку з продовженням ВС і ДУ на зняття залишків договору, то яким чином

  • Яку процедуру оголошувати: спрощену, відкриті торги чи з публікацією англ. мовою?
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПБуло проведено процедуру міжнародних торгів на 8 800 000,00 грн. з ПДВ (Лічильник ел.ен.) у січні, зараз потрібно закупити лічильники ел. ен. на суму 127000,00 грн. з ПДВ. Яку процедуру

  • потрібно опублікувати звіт про виконання договору, за яким оплачений тільки січень 2022
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПДоброго дня! 30.04.2022 року закінчився строк дії договору про закупівлю природного газу, укладеного за переговорною процедурою. Подовжити договір це внести нього будь-які зміни ми не мали змоги у зв’язку з

  • Відміна процедури закупівлі, що була оголошена до війни
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПДоброго дня. Ми починали закупівлю коли ще не було в країні воєного становища . І ми мали укласти договір з підрядником коли вже почалось воєне становище в країні (відкриті публичні

  • Чи можливо внести зміни до договору про надання транспортних послуг відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону?
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПЗа договором надання транспортних послуг виконавець самостійно купує бензин, вартість якого суттєво збільшилась у порівнянні з вартістю на момент укладення договору. Внести зміни до договору відповідно до п. 2 ч.

  • До усіх питань