Очікувана вартість на лікарські засоби

26 Лютого 2024
Галина

Прошу роз’яснити порядок формування цін для визначення очікуваної вартості на лікарські засоби, що є наркотичними препаратами та щодо яких запроваджено державне регулювання цін відповідно до п.1 постанови КМУ від 03.04.2019 р. № 426 «Про референтне ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти» для закупівлі закладами й установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів .
Відповідно до п.2. ч. 1 Постанови КМУ від 17.10.2008 №955 “Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби “:
«1. Установити, що:
2) на лікарські засоби (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів, а також лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу), які придбаваються повністю або частково за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, граничні постачальницько‐збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до оптово‐відпускної ціни з урахуванням податків та зборів, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків;».
Відповідно до п.п.2 п.2 постанови КМУ від 03.04.2019 р. № 426 «Про референтне ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти» заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, закуповують лікарські засоби, щодо яких запроваджено державне регулювання цін відповідно до п.1 даної Постанови, за цінами, що не перевищують установлених МОЗ граничних оптово‐відпускних цін з урахуванням податків та зборів, а також граничних постачальницько‐збутових і торговельних (роздрібних) надбавок, визначених постановою КМУ від 17.10.2008 р. № 955.
З даних норм виходить, що надбавки, визначені постановою № 955, не поширюються на наркотичні, психотропні засоби.
Проте, прошу роз’яснити, за якою ціною вищезгадані заклади охорони здоров’я можуть придбати наркотичні засоби: за ціною, що визначена в реєстрі без граничних надбавок чи за ринковою ціною на підставі ринкового аналізу/комерційних пропозицій)?
Для прикладу: позиція 741 наказу МОЗ №408 від 28.02.2023р. «Мідазолам, розчин для ін’єкцій в ампулах 5 мг/мл по 15 мг (по 3мл). Гранична оптово-відпускна ціна в перерахунку на одиницю лікарської форми – 54,16 грн. Вартість упаковки з 5 ампул становитиме 54,16*5=270,75 грн без ПДВ (289,7 грн з ПДВ). При цьому ринкова ціна на даний препарат коливається в діапазоні 850,00-995,00 грн.

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Очікувана вартість на лікарські засоби. Детально питання визначення очікуваної вартості лікарських засобів розглянуто у статті Як розрахувати очікувану вартість закупівлі лікарських засобів та якими нормативно-правовими документами це регулюється. Також для детального розгляду умов визначення очікуваної вартості конкретних лікарських засобів  рекомендуємо звернутись на платну консультацію до Тендерного агентства «Радник» +38 (044) 334 80 72 tenders.kiev@gmail.com Також рекомендуємо ознайомитися із статтею : Двадцяті зміни до Особливостей...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи обов\’язково потрібне \”Положення про порядок проведення аналізу цінових пропозиці
    24 Квітня 2025
    Читати відповідь

    Чи обов’язково потрібне “Положення про порядок проведення аналізу цінових пропозиці

  • Чи є ціни на матеріальні ресурси істотною умовою договору підряду
    24 Квітня 2025
    Читати відповідь

    Відповідно до абз.2 ч.1 ст.41 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального

  • Чи може ФОП довіреністю уповноважити не працівника на підписання договору та подання ТП
    24 Квітня 2025
    Читати відповідь

    Чи має право фізична особа – підприємець (ФОП) шляхом оформлення нотаріальної довіреності уповноважити фізичну особу, яка не є працівником ФОП, на виконання наступних дій: підготовка тендерної документації; підписання договорів та

  • Послуги з поточного ремонту
    24 Квітня 2025
    Читати відповідь

    на початку року бюджетній установі доведено кошти по КЕВК 2240, на поточний ремонт у загальній сумі 400тис. По факту поточних ремонтів заплановано три на цю суму. Чи правомірно провести поточні

  • Чи потрібно оприлюднювати на офіційному сайті технічні та якісні характеристики предмета закупівлі?
    24 Квітня 2025
    Читати відповідь

    Добрий день. Ми КНП лікарня. Здійснюємо закупівлю через ЗЦП за кошти місцевого бюджету. Очікувана вартість 8 000 грн. Чи потрібно оприлюднювати на офіційному сайті технічні та якісні характеристики предмета закупівлі?

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО