Не виконання статті 17, як підстава для не повернення забезпечення

15 Березня 2021
tetiana-rybak

Не зрозуміла ч.6 ст.17. Маємо наступні норми Закону України «Про публічні закупівлі»:
 п.4 ч.3 ст. 25 передбачено, що забезпечення тендерної пропозиції не повертається у разі ненадання переможцем процедури закупівлі у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.
 ч.6 ст.17 містить в собі наступну вимогу: переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.
 абз.3 п3 ч.1 ст.31: замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;

п.4 ч.3 ст. 25 та абз.3 п3 ч.1 ст.31 відрізняються за своєю суттю словосполученням «у спосіб, зазначений в тендерній документації». І це суттєво, оскільки саме завдяки «способу, зазначеному в тендерній документації, який має враховувати положення і ч.5 ст.17)» замовник відхилить пропозицію переможця лише за ненадання довідки з МВД+ч.2 ст.17 (за наявності).
З огляду на вищезазначені норми доходимо до висновку, що у випадку, якщо переможець не надав документів по п.2 ст.17 підстави для відхилення переможця відсутні, але забезпечення тендерної пропозиції необхідно стягнути…
Питання: чи вірне твердження, що замовник не повертає забезпечення тендерної пропозиції не лише у випадку, якщо переможцем не надано документи згідно п.5,6,12 ч.1 ст.17, а і у випадку не надання документів по п. 2,3,8,13 ч.1 ст17?

Відповідь

Добрий день! Частиною 3 статті 25 встановлено вичерпний перелік підстав не повернення замовником забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції, зокрема, у разі: ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону.

 

Отже, підстава неповернення замовником забезпечення напряму пов’язана з повнотою виконання переможцем процедури закупівлі в частині надання у визначений законодавством строк документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, яка в свою чергу включає і вимоги, передбачені  частиною  5 статті 17 Закону.

 

Ураховуючи викладене, замовник не повертає забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції  у разі, якщо переможцем процедури закупівлі у встановлені...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • чи можна замінити сторону Замовника у Договорі про закупівлю робіт
  14 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ППідкажіть будь – ласка, чи можна замінити сторону Замовника у Договорі про закупівлю робіт. Стороною була сільська рада, правонаступником є міська рада.

 • Чи не підпадає фінансовий лізинг під дію Закону “Про публічні закупівлі”?
  14 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ПМи, замовники, хочемо оголосити закупівлю вантажної техніки за допомогою фінансового лізингу. Сума – 1 250 000 грн. Чи не підпадає фінансовий лізинг під дію Закону “Про публічні закупівлі”? Яким чином

 • Сума за актами ПОН більша ніж сума договору про закупівлю
  14 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ППідкажіть будь ласка. Як можна розрахуватися з постачальником останньої надії, якщо договір був укладений на 170000 грн. ( на очікувану вартість), а по акті за лютий сума вийшла на 60000

 • Зниження ціни товару за ініціативою замовника
  14 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ПЧи можливо за договором по СЗ знизити ціну за одиницю товору за ініціативою замовника? Яким чином? Написати лист звернення до постачальника з посилання на фінмониторинг? Чи є якісь ще варіанти?

 • Дві тендерні пропозиції – один субпідрядник, чи є підстава для відхилення?
  14 Квітня 2021
  Читати відповідь

  ПДва різні, начебто не пов’язані між собою, учасника у складі своїх пропозицій надають інформацію про залучення одного й того самого субпідрядника. Враховуючи, що перелік ознак, за наявності яких учасники є

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель