Чи правомірні вимоги органів щодо розірвання договорів з точки зору чинного законодавства?

05 Листопада 2020
pashaevval97-gmail-com

Нашим товариством було укладено договір з Замовником та здійснено поставку по даному договору (поки не повну). ДАСУ проводила перевірку даної закупівлі (міжнародні торги) та зробила висновок про наявність порушень у документах тендерної пропозиції учасника (нашого конкурента) та зобов’язала Замовника розірвати договір. Маємо наступні питання:
1. Чи має ДАСУ повноваження на зобов’язання розірвання договору?
2. Чи може замовник зазначити, що виправити порушення вже не можливо, адже здійснилась поставка по даному договору? Чи правомірною буде дане пояснення?
3. У разі оскарження рішення ДАСУ до суду, можливо здійснювати поставку по договору?

Відповідь

Основними завданнями Держаудитслужби є здійснення державного фінансового контролю, спрямованого на оцінку ефективного, законного, цільового, результативного використання та збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, досягнення економії бюджетних коштів. Втручання органу державного фінансового контролю в публічні закупівлі є виправданим у разі, якщо виявлене порушення має негативний вплив для бюджету (зайве витрачання бюджетних коштів) (пп. 3 п. 3 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43).

Чинним законодавством, в тому числі Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» не встановлено право органів фінансового контролю вимагати розірвання договорів.

2) Чи може...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Закупівля поштових марок
  26 Лютого 2021
  Читати відповідь

  ПВ статті 15 Закону України «Про поштовий зв’язок» перелічені виключні права національного оператора, де в тому числі передбачено виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок,

 • Обмеження щодо середніх цін, як дискримінаційна вимога
  26 Лютого 2021
  Читати відповідь

  П“Ціна товару за одиницю повинна бути не вища середніх цін, затверджених органом статистики у області, що підтверджується довідкою учасника” – ця вимога в тендерній документації законна?

 • Що слугуватиме обґрунтуванням у разі придбанні витвору мистецтва або художнього виконання
  26 Лютого 2021
  Читати відповідь

  ПЯкими документами можна обгрунтувати, що послуга може бути надана виключно певним субъектом господарювання (наприклад виконання музичного твору) при застосуванні п7 ст 3 закону або застосуванні п2ч2 ст 40 закону, якщо

 • Закупівля у разі співфінансування
  26 Лютого 2021
  Читати відповідь

  ПЧи можна запланувати та провести переговорну процедуру про закупівлю теплової енергії з зазначенням в плані, намірі та договорі двох джерел фінансування – кошти місцевого бюджета певна сума, кошти від господарської

 • Внесення змін до річного плану закупівель
  26 Лютого 2021
  Читати відповідь

  ПДоброго дня підкажіть будь-ласка я правильно розумію. Наприклад якщо ми по бензину по договорі минулого року продовжили на 20% і в цьому році ми оголошуємо відкриті торги на бензин, ми

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель