Моніторинг прямих договорів ➤ РАДНИК, портал

21 Листопада 2023
Островик Богдан

Моніторингом виявлені в договорі наступні зауваження. Пряма закупівля роботи (1 175 352,36). Як надати відповідь. Чи можливо коли не закрито договір додатковою угодою внести зміни. Та як прописати дані помилки.
Відповідно до частини першої статті 41 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Згідно норм частини першої статті 884 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV (далі – Цивільний кодекс України) підрядник гарантує досягнення об’єктом будівництва визначених у проектно-кошторисній документації показників і можливість експлуатації об’єкта відповідно до договору протягом гарантійного строку, якщо інше не встановлено договором будівельного підряду. Гарантійний строк становить десять років від дня прийняття об’єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом.
Крім цього, згідно з пунктом 103 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 №668 (які відповідно до Цивільного кодексу України визначають порядок укладення та виконання договорів підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва; далі – Постанова КМУ №668), гарантійний строк експлуатації об’єкта будівництва становить десять років від дня його прийняття замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором підряду або законом.
Моніторингом встановлено, що відповідно до умов пункту 8.1. розділу 8 «Умови про дефекти та гарантійні строки» укладеного договору підряду від 25.09.2023 №250 зазначено, що «Гарантійний строк виконаних електромонтажних робіт становить 6 (шість) місяців від дня прийняття їх Замовником».
Також, відповідно до пункту 17 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 №668 (які відповідно до Цивільного кодексу України визначають порядок укладення та виконання договорів підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва), строки виконання робіт (будівництва об’єкта) встановлюються договором підряду і визначаються датою їх початку та закінчення, невід’ємною частиною договору підряду є календарний графік виконання робіт, в якому визначаються дати початку та закінчення всіх видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених договором підряду.
Крім того, пунктом 83 Постанови КМУ №668 визначено, що фінансування робіт (будівництва об’єкта) проводиться за планом, який складається замовником, узгоджується з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) та підрядником і є невід’ємною частиною договору підряду.
Проте, моніторингом встановлено, що в укладений Договір підряду від 25.09.2023 №250 за результатами проведеної закупівлі за ID: UA-2023-09-25-004913-a
не містить календарного графіку виконання робіт та плану фінансування робіт.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:
1. Надати обґрунтоване пояснення стостовно встановлення Замовником в укладеному договорі підряду від 25.09.2023 №250 гарантійний строк якості виконаних виконавцем робіт 6 (шість) місяців?
2. Пояснити причини відсутності в укладеному договорі підряду від 25.09.2023 №250 календарного графіку виконання робіт та плану фінансування робіт?

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають питання  моніторинг  прямих договорів.  Щодо внесення змін до договору, то якщо договір не закрито, Ви маєте право на умовах, які передбачені договором внести зміни. Водночас частиною 1 статті 884 Цивільного кодексу України та абзацом 3 пункту 103 ‟Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668, визначено, що гарантійний строк експлуатації об’єкта будівництва становить десять років від дня його прийняття замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором підряду або законом (далі — гарантійний строк експлуатації).

При цьому відповідно до пункту...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
 • Чи вважається неправильне визначення предмета закупівлі формальною помилкою
  13 Квітня 2024
  Читати відповідь

  Пвипадково провів процедуру закупівлі де визначив предмет закупівлі за 6 знаком, закупівля завершена, чи являється це формальною помилкою ?

 • Чи додавати вартість матеріалів до очікуваної вартості процедури закупівлі
  13 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПУ поточному році селищною радою придбано через відкриті торги з особливостями матеріали (щебенево-піщану суміш) для поточного ремонту доріг комунальної власності. Планується передавати дані матеріали виконавцю послуги з поточного ремонту доріг,

 • Формулювання вимог щодо забезпечення виконання договору
  13 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ППідкажіть, будь ласка, як правильно в тендерному договорі прописати пункт забезпечення виконання договору у вигляді депозиту на рахунок. Чи для цього потрібно заключити окрему угоду про забезпечення? У Вас на

 • Послуги з поточного ремонту за двозначним кодом ДК
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  ПЧи можна закуповувати (ВТзО) послуги з поточного ремонту за двозначним кодом дк, якщо у дефектному акті визначено і внутрішні роботи (штукатурні, покривання підлоги та стін) і електромонтажні, водопровідні/санітарно-технічні роботи, а

 • Визначення розміру кошторисного прибутку
  12 Квітня 2024
  Читати відповідь

  Ппідкажіть будь ласка учасник закупівлі капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту з класом наслідків СС2, у складі пропозиції надав пояснювальну записку у якій зазначив показник для визначення розміру кошторисного прибутку

 • До усіх питань