Істотні умови договору

06 Серпня 2024
Ірина

Департамент цивільного захисту ДОДА(далі -Замовник), звертається з проханням надати роз’яснення з наступного питання:
Замовником проведено процедуру відкрити торгів з особливостями на закупівлю Дизельного палива (id закупівлі UA-2024-05-15-011075-a). У пункті 4 розділу 6 тендерної документації замовником визначено, що істотними умовами договору про закупівлю є предмет (найменування, кількість, якість), ціна та строк дії договору. Інші умови договору про закупівлю істотними не є та можуть змінюватися відповідно до норм Господарського та Цивільного кодексів (зразок Тендерної документації брали у Радника у сфері публічних закупівель).
Органом державного фінансового контролю згідно Висновку про результати моніторингу процедури закупівлі Східного офісу Держаудитслужби від 26.07.2024, встановлено порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї, а саме:
« У пункті 4 розділу 6 тендерної документації замовником визначено, що істотними умовами договору про закупівлю є предмет (найменування, кількість, якість), ціна та строк дії договору. Інші умови договору про закупівлю істотними не є та можуть змінюватися відповідно до норм Господарського та Цивільного кодексів, що суперечить частині 1 статті 638 Цивільного кодексу України, якою визначено, що істотними умовами договору також, є усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди, тобто решта умов проекту договору про закупівлю. Визначення терміну «істотні умови договору» наведено в частині 2 статті 180 Господарського кодексу України, частині 1 статті 638 Цивільного кодексу України. Частиною 2 статті 180 Господарського кодексу України визначено, що істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. Частиною 1 статті 638 Цивільного кодексу України визначено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. З огляду на визначення терміну «істотні умови договору» наведене в частині 2 статті 180 Господарського кодексу України, частині 1 статті 638 Цивільного кодексу України, істотними умовами договору від 31.05.2024 № 0657-СК-Д укладеного з ТОВ «ІНКАМ ФІНАНС» є всі ті умови, що визначені Проєктом договору, який є Додатком 4 до тендерної документації зі змінами, що в подальшому погоджений у складі тендерної пропозиції ТОВ «ІНКАМ ФІНАНС» (файл «проект договору.pdf»). Зміна істотних умов договору про закупівлю можлива лише у випадках передбачених пункту 19 Постанови №1178. Таким чином, пункт 4 розділу 6 тендерної документації зі змінами, суперечить частині 2 статті 180 Господарського кодексу України, частині 1 статті 638 Цивільного кодексу України.»
З огляду на викладене вище просимо надати роз’яснення щодо визначення «Істотних умов договору» відповідно до норм Господарського та Цивільного кодексів.
Дякуємо.

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Істотні умови договору Істотні умови договору — це умови про предмет договору та умови, які визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди. Тобто, істотними вважаються умови, які необхідні і достатні для укладення договору. Це випливає зі статті 638 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) якою встановлено, що договір...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи застосовується машинозчитувальний формат до договорів по п. 13 Особливостей
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    Просимо надати роз’яснення про таке. Відповідно до змін від 23.05.2025 до наказу Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» договір про закупівлю, зазначений в

  • НУШ за кошти Фасіліті: товару немає в каталозі
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    Закупівля здійснюється згідно Facility. Замовник планує закупити інтерактивні панелі, технічні характеристики яких не має на прозоро маркеті. Чи може Замовник в такому випадку провести відкриті торги. Дякую.

  • Аналогічний договір та 24 години
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    Така справа, якщо в тендерній документація вимагалося наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, а Учасник надав Аналогічний договір в розумінні цієї документації на поставку даного товару, але в Договорі

  • Локалізація до пального
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    при закупівлі Бензину А-95 та дизельного пального, потрібно застосовувати локалізацію? закупівля на суму 950 000 грн?

  • Додаткові складові частини до предмета закупівлі – додатковий обсяг товару?
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    підкажіть будь ласка, чи вважається закупівля додаткових складових частин до предмета закупівлі, додатковим обсягом товару та чи можливо укласти договір без використання електронної системи закупівель згідно з пп. 7 п.

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО