Як правильно оприлюднювати інформацію про розірвання Договору?
Як правильно оприлюднювати інформацію про розірвання Договору? Пункт 12 частини першої статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі» №922-VIII в чинній редакції вимагає, що Замовник повинен оприлюднити в ЕСЗ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ – ПРОТЯГОМ 20 РОБОЧИХ ДНІВ З ДНЯ виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, АБО ЙОГО РОЗІРВАННЯ. Частина 1 ст. 631 ЦКУ визначає, що: «Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору». Частина 2 ст. 653 ЦКУ говорить, що: «У РАЗІ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ СТОРІН ПРИПИНЯЮТЬСЯ». Частина 3 ст. 653 ЦКУ визначає, що: «У РАЗІ зміни або РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ змінюється або ПРИПИНЯЄТЬСЯ З МОМЕНТУ досягнення домовленості про зміну або РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов’язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили». Отже, оскільки в момент (дату/день) розірвання Договору припиняються зобов’язання за ним, значить, відповідно, в той же момент закінчується і строк дії розірваного договору? Під час оприлюднення в електронній системі закупівель (принаймні, на майданчику zakupki.prom.ua) відсутнє поле для позначення моменту (дати/дня), з якого (якої) Договір вважається розірваним. При цьому від Замовника вимагається оприлюднити звіт саме впродовж 20 р. днів з дня розірвання. Разом з тим під час оприлюднення інформації про розірвання договору стає доступним для редагування поле із позначенням дати кінцевого строку дії. Чи означає це, що Замовнику під час оприлюднення звіту про розірвання Договору необхідно змінити в полі «строк дії договору» дату кінцевого строку дії Договору на фактичну дату розірвання, з якої і припинилась дія Договору? Але в такому випадку в Прозорро буде наявний скан договору із строком дії до, приміром, 31.12.2022, а в електронному полі буде наявна дата кінцевого строку дії, приміром, 30.05.2022 року – момент, з якого договір вважається розірваним. А той же Закон 922 НЕ ДОЗВОЛЯЄ змінювати строк дії Договору в сторону зменшення, Закон 922 дозволяє продовжити строк у виключному випадку. Отже, як правильно вчиняти Замовнику для упередження негативних висновків і неоднозначних тлумачень?
Вітаємо, нормами статей 651-654 ЦКУ визначені підстави, правові наслідки та форма зміни або розірвання договору. Відповідно до статті 654 ЦКУ зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Оскільки відповідно до норми статті 208 ЦКУ такий договір, як вид правочину, обов’язково укладається в письмовій формі, зміна або розірвання договору вчиняються також у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди....
У вас вже є аккаунт?
Увійти1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. На порталі RADNUK.COM.UA користувач має можливість отримати два типи консультацій: Безоплатні та Платні.
1.2. Безоплатні консультації доступні користувачам порталу RADNUK.COM.UA в кількості та на умовах вибраного тарифного пакета.
1.3. Розділ «Консультації з публічних закупівель» передбачає надання відповідей на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель (щодо питань з будівництва / бухгалтерської, кадрової діяльності чи інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до профільних фахівців відповідного напряму).
1.4. Розгляд документів чи їх частин, визначення предмета закупівлі та/або коду ДК 021:2015, аналіз конкретної закупівлі чи її окремих умов, ціни договору та правомірності її зміни, аналіз чи коментар щодо окремого висновку ДАСУ або рішення АМКУ не входять у рамки надання безоплатних консультацій. Таку послугу можна отримати на платній консультації.
2. БЕЗОПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
2.1. Телефонні безоплатні консультації
2.1.1. Відповіді на запитання за заявками, залишеними з 09:00 до 15:00, надаємо протягом робочого дня з 09:00 до 18:00.
2.1.2. Заявки, залишені після 15:00, можуть бути опрацьовані протягом наступного робочого дня.
2.1.3. Тривалість консультації – не більше 10 хвилин.
2.1.4. Кількість заявок на консультацію визначається згідно з тарифним пакетом користувача.
2.1.5. Якщо користувач не відповів на дзвінок консультанта, був відсутній зв’язок тощо, необхідно створити нову заявку на консультацію.
2.1.6 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
2.2. Письмові безоплатні консультації
2.2.1. Відповіді на запитання надаються протягом 5 робочих днів із моменту відправлення питання.
2.2.2. Користувач отримує сповіщення на електронну пошту про те, що питання було опрацьовано і відповідь вже розміщено на порталі.
2.2.3 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
3. ПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
3.1. Телефонні платні консультації
3.1.1. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
3.1.2. Вартість платної консультації визначається індивідуально.
3.1.3. Заявки на термінові консультації опрацьовуються поза чергою.
3.1.4. Термін зворотного зв’язку по заявках на термінову консультацію — до 1 години.
3.2. Інші платні консультації та тендерний супровід
3.2.1. Для отримання інших платних консультацій, перевірки, складання документації або повного супроводу користувач може залишити заявку на сайті: https://goszakupka.com.ua/
4. ЗГОДА СТОРІН
4.1. Залишаючи запит на консультацію, користувач погоджується з правилами користування розділом «Консультації з публічних закупівель» https://radnuk.com.ua/faq-rules/ порталу RADNUK.COM.UA
Чи обов’язково потрібне “Положення про порядок проведення аналізу цінових пропозиці
Відповідно до абз.2 ч.1 ст.41 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального
Чи має право фізична особа – підприємець (ФОП) шляхом оформлення нотаріальної довіреності уповноважити фізичну особу, яка не є працівником ФОП, на виконання наступних дій: підготовка тендерної документації; підписання договорів та
на початку року бюджетній установі доведено кошти по КЕВК 2240, на поточний ремонт у загальній сумі 400тис. По факту поточних ремонтів заплановано три на цю суму. Чи правомірно провести поточні
Добрий день. Ми КНП лікарня. Здійснюємо закупівлю через ЗЦП за кошти місцевого бюджету. Очікувана вартість 8 000 грн. Чи потрібно оприлюднювати на офіційному сайті технічні та якісні характеристики предмета закупівлі?
Ви отримаєте відповідь в найближчий час.
Ваша розмова може бути записана.
Бажаєте оперативно отримати відповідь на ваше запитання, пов’язане з розумінням законодавства у сфері публічних закупівель, підготовкою документів чи участю в закупівлях?
Наші фахівці вас проконсультують та нададуть змістовні юридичні відповіді. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
Ви обрали письмову відповідь. Відповідь буде надана протягом 5-ти робочих днів. Відслідковуйте свою електронну пошту
Отримати письмові та телефонні консультації від експертів порталу можуть лише користувачі з доступом Профі. Оформіть передплату та консультуйтеся без обмежень.
Доступ до понад 13 000 письмових консультацій та експертних матеріалів
Актуальну нормативно-правову базу
900+ актуальних зразків документів
Оперативні сповіщення про важливі зміни та події у сфері публічних закупівель
36 електронних книг та тематичних добірок
Знижка 15% на навчальні програми Академії Радник
Понад 20 тестів для самоперевірки
та підтвердження кваліфікації уповноваженої особиПисьмові онлайн-консультації
щодо публічних закупівель 24/7Гаряча лінія Радника
Унікальні сервіси та калькулятори
або введіть код запитання
Error: Contact form not found.
зателефонуємо Вам найближчим часом!