еквівалент у спрощеній закупівлі

16 Квітня 2021
natalia

Оголошено спрощену закупівлю дорожньої фарби певного виробника, так як раніше цю фарбу використовували та задоволені якістю. У вимогах вказано, що екваваленти та аналоги не приймаються. Учасником виставлено вимогу щодо видалення цього пункту, мотивуючи це тим, що обмежує конкуренцію та призводить до дискримінації учасників, що є грубим порушенням Закону. Законом не передбачено обовязковість застосуванняя екваваленту або аналогу. Чи маю право відхилити вимогу керуючись п.4 ст. 14 Закону?

Відповідь

Доброго дня! В разі проведення спрощеної закупівлі в замовника є вибір: або вказати, які еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників, або не вказувати еквіваленти. Це прописано в частині 4 статті 14 Закону, у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників.

Також, коли проводите спрощену закупівлю, потрібно пам’ятати, що згідно зі статтею 5 Закону встановлено принципи, за якими повинні здійснюватися закупівлі. Якщо не встановити еквівалент та не дозволити подати еквівалент, коли учасник буде звертатися...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Підтвердження про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів у переговорній процедурі
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПУ відкритих торгах у переможця довідку з ДФС не вимагали, достатньо було автоматичної довідки сформованої в системі Прозорро. Торги двічі не відбулися, у зв’язку з відсутністю учасників. Яким чином діяти

  • Фактичне постачання газу перевущує затверджений обсяг: дії замовника
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПДобрий день! Провели спрощену закупівлю газу на суму 59000грн. На кінець опалювального сезону не вписалися в суму договору і є борг в 5300грн. Який є вихід з такої ситуації? Дякую

  • Обмеження щодо суміщення посад з іншими видами діяльності
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПЧи можна призначити уповноваженою особою заступника директора комунального підприємства ? Якщо ні, то таку особу недопустять до тестування?

  • Постачальник останньої надії газу
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПБуло укладено договір по газу в 2021 р. на 20 відсотків в результаті оскарження тендеру. Минулорічне продовження на 20 відсотків на час здійснення процедури закупівлі вже теж закінчився. В результаті

  • ПДВ в закупівлях
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    Пчи правомірно зазначати в оголошенні процедури закупівлі відкритих торгів очікувану вартістю без ПДВ, якщо тендерною документацією визначено, що Учасники подають свої пропозиції як з ПДВ так і без ПДВ (в

  • До усіх питань