Доброго дня) Маємо договір на цукор на 80 000 грн.

21 Жовтня 2020
Ольга

Доброго дня) Маємо договір на цукор на 80 000 грн. укладений 03.03.2020 року без застосування електронної системи (був виконаний звіт про укладений договір)
В договорі не має застережень щодо підняття ціни обмежених 10% за одне підвищення, оскільки це договір укладений без проведення якоїсь процедури закупівлі. Наразі відбувся стрибок ціни і постачальник хоче розірвати договір, оскільки підняття ціни яке вбереже його від збитків майже 30%. Постачальник наполягає, що відповідно розділу 3 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» у новій редакції Закону (розділ 1 статті 2 Закону, у старій редакції) «…замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель…» і тому підвищення ціни за один раз більше ніж 10% недопустимо.
Наша позиція така, що оскільки договір укладений без проведення процедури закупівлі та не має обмежень, щодо підвищення ціни більше ніж на якійсь відсоток ми маємо право підвищити ціни на необхідні майже 30%.

Відповідь

Добрий день! До 19.04.2020 договором про закупівлю вважався лише той договір, що укладали за результатами процедури закупівлі. Отже укладений Вами договір не є договором про закупівлю у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» у попередній редакції (далі – Закон), тому дія статті 36 Закону, яка містить виключний перелік підстав, за яким замовники можуть вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю не поширюється.
У даному випадкові право сторін на внесення вказаних змін в договір виникає лише в тому разі, якщо такі зміни передбачено істотними умовами укладеного договору та в межах чітко встановленого та погодженого сторонами порядку.
Детальніше щодо...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Розірвання договору про закупівлю та дії замовника
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  ППостачальник газу надіслав листа з темою: Повідомлення про розірвання договору на постачання газу №.. від…, в якому розписав, що йому невигідно постачати нам газ, оскільки ніякими дод.угодами вони не можуть

 • Предмет закупівлі «роботи» та їх особливості
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  Пзвертаюся до вас з проханням допомогти розібратися в наступному питанні : на сесії селищної ради було прийнято рішення виділити кошти на капітальний ремонт частини покрівлі даху та частини огорожі території

 • де можна побачити приклад протоколу УО по закупівлі електричної енергії
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  Пде можна побачити приклад протоколу УО по закупівлі електричної енргії по ковідній постанові?

 • Чи можна міняти вартість товару у разі двічі відміненої спрощеної закупівлі?
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПДвічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, чи може змінюватись вартість товару, не змінюючи при цьому предмет закупівлі, його кількість, технічні, якісні характеристики, якщо заключати договір про закупівлю без використання

 • Придбати товар без запиту ціни
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЗа кодом ДК 39710000-2-Електричні побутові прилади з початку року нами було придбано на суму 49300,00 грн. Наразі є потреба придбання пральної машини для дитячого садочка. На Prozorro market є в

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель