Доброго дня) Маємо договір на цукор на 80 000 грн.

21 Жовтня 2020
Ольга

Доброго дня) Маємо договір на цукор на 80 000 грн. укладений 03.03.2020 року без застосування електронної системи (був виконаний звіт про укладений договір)
В договорі не має застережень щодо підняття ціни обмежених 10% за одне підвищення, оскільки це договір укладений без проведення якоїсь процедури закупівлі. Наразі відбувся стрибок ціни і постачальник хоче розірвати договір, оскільки підняття ціни яке вбереже його від збитків майже 30%. Постачальник наполягає, що відповідно розділу 3 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» у новій редакції Закону (розділ 1 статті 2 Закону, у старій редакції) «…замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель…» і тому підвищення ціни за один раз більше ніж 10% недопустимо.
Наша позиція така, що оскільки договір укладений без проведення процедури закупівлі та не має обмежень, щодо підвищення ціни більше ніж на якійсь відсоток ми маємо право підвищити ціни на необхідні майже 30%.

Відповідь

Добрий день! До 19.04.2020 договором про закупівлю вважався лише той договір, що укладали за результатами процедури закупівлі. Отже укладений Вами договір не є договором про закупівлю у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» у попередній редакції (далі – Закон), тому дія статті 36 Закону, яка містить виключний перелік підстав, за яким замовники можуть вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю не поширюється.
У даному випадкові право сторін на внесення вказаних змін в договір виникає лише в тому разі, якщо такі зміни передбачено істотними умовами укладеного договору та в межах чітко встановленого та погодженого сторонами порядку.
Детальніше щодо...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Аналогічний договір у закупівлі 55520000-1″Кейтерингові послуги”
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  Пу закупівлі 55520000-1″Кейтерингові послуги” , для забезпечення виконання аналогічного договору за предметом закупівлі, підгружений договір 55510000-8 Послуги їдалень, чи є це невідповідністю до “аналогічний за предметом закупівлі договір” ???

 • Стосовно виключення з Закону про закупівлі
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  ПНа початку року по коду 6611 (послшуги еквайрингу та розрахункові) уклали договір на 20%. опублікували. Потім уклали прямий договір на 6000 на розрахункова-касове обслуговування. Оголосили спрощену на послуги еквайрингу на

 • Природний та скраплений газ для Закону \”Про публічні закупівлі\” одне
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  ППриродний та скраплений газ для Закону “Про публічні закупівлі” одне і теж?

 • Виділено додаткові кошти, чи потрібно додатково проводити спрощену закупівлю?
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  Пнашою установою у грудні 2020 року проведено спрощену закуплю електричної енергії на 2021 рік на сумму 58590,84 гривень. Наразі договір майже вичерпано і згідно рішення сесії виділено додаткові кошти у

 • закупівля кейтрингових послуг, які не відбулися
  24 Вересня 2021
  Читати відповідь

  ППросимо допомогти розібратися в наступній ситуації. У квітні місяці цього року Замовник оголошував двічі відкриті торги на закупівлю кейтрингових послуг, які не відбулися з причин подання менше двох тендерних пропозицій.

 • До усіх питань