Доброго дня!

02 Липня 2020
Ярослав

Доброго дня!
Ми бюджетна установа, яка фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету та являється замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».
Після 19.04.2020 року нами оголошено міжнародні відкриті торги щодо закупівлі послуг, які не відбулися з причини відсутності пропозицій.
Нами повторно оголошено міжнародні відкриті торги щодо закупівлі тих же послуг, які знову ж таки не відбулися з причини відсутності пропозицій.
Керуючись п.1 ч.2 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі» ми плануємо здійснити закупівлю послуг шляхом застосування переговорної процедури.
У нашому випадку предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також інші вимоги до учасників, що зазначені в тендерній документації обох відкритих торгів, є ідентичними.
З метою дотримання вимог п.1 ч.2 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі», під час проведення переговорної процедури закупівлі ми плануємо також повторити предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, та інші вимоги до учасників, що зазначені в тендерній документації обох відкритих торгів.
При цьому під час проведення переговорної процедури ми плануємо змінити умови оплати. Так, оголошеннями про проведення відкритих торгів було передбачено оплату послуг після факту їх надання, а в переговорній процедурі ми плануємо передбачити попередню оплату послуг.
Повідомляємо, що обидві тендерні документації відкритих торгів не містили інформації щодо умов оплати, виходячи з того, що ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» не передбачено того, що тендерна документація в обов’язковому порядку повинна містити відомості стосовно умов оплати.
В проекті договору обох процедур ми також не вказували відомості щодо умов оплати, а зазначили, що умови оплати погоджуються на момент підписання договору про закупівлю.
Таким чином, в обох відкритих торгах умови оплати були відображені лише в оголошенні про проведення відкритих торгів, а не в тендерних документаціях.
Замовник має право застосувати переговорну процедуру на підставі п.1 ч.2 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема за умови, якщо в обох відкритих торгах та переговорній процедурі будуть збережені ідентичними предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, та інші вимоги до учасників, що зазначені в тендерній документації.
Ми вважаємо, що нами виконано вимоги п.1 ч.2 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі», тому плануємо застосувати перегорну процедуру закупівлю в якій плануємо змінити умови оплати, адже п.1 ч.2 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі» говорить про ідентичність вимог тендерної документації, а не оголошення про проведення відкритих торгів.
Питання:
1.Чи вірним є наш висновок щодо того, що в переговорній процедурі закупівлі ми можемо змінити умови оплати, виходячи з того, що Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачено вимог стосовно відображення в переговорній процедурі будь-яких умов викладених в оголошеннях про проведення відкритих торгів?
Заздалегідь дякуємо за вичерпну відповідь!

Відповідь

Доброго дня! Згідно з частиною другою статті 13 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 Закону. Водночас відповідно до пункту 1 частини другої статті 40 Закону замовник застосовує переговорну процедуру закупівлі як виняток у разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. При цьому предмет закупівлі, його...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Не відбулись відкриті торги через відсутність учасників. Чи є обов’язок укладати прямий договір в такому випадку, які строки?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Відкриті торги не відбулись, оскільки не було подано жодної пропозиції учасника. Які подальші дії уповноваженої особи в такому випадку? Чи є обов’язок укладати прямий договір в такому випадку, які строки?

  • Замовником оголошено відкриті торги на 176 тис грн, в результаті проведення яких було відхилено всіх учасників. Чи може замовник укласти прямий договір до 100 тис грн, якщо потреба та обсяги не змінилися?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Замовником було оголошено ВТО на 176 000 грн. (товар з послугою), після розгляду ТП учасників були відхилені всі пропозиції, тобто договір не укладено. Чи може замовник наразі укласти прямий договір

  • Наше підприємство змінює назву. Які додаткові документи ми маємо оформити з постачальниками?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Наше підприємство змінює назву. Договора на поставку продукції заключені до 31.12.2025р. Які додаткові документи ми маємо оформити з постачальниками у зв’язку з доною процедурою.

  • Чи потрібно вимагати від учасників та переможців запиту пропозицій якісь установчі документи?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Чи потрібно вимагати від учасників та переможців запиту пропозицій якісь установчі документи?

  • Чи має право замовник не тільки збільшити ціну товару в договорі, але й зменшити обсяги закупівлі?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Нами був укладений договір на закупівлю дизельного палива та бензину. У зв’язку з півдищенням ціни товару, Постачальник звернувся з пропозицією внесення змін в договір щодо ціни та надав висновок торгово-промислової

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО