делегувала повноваження функції головних розпорядників

17 Лютого 2021
nazarij-maslovskyj

Замовник бюджетна організація (міська рада) після проведення виборів у 2020 році значно розширила коло закладів які підвідомчі даному розпоряднику коштів. 03.11.2020 районна рада (що ліквідовується) передає на баланс міської ради всі заклади освіти та заклади культури. Будучи єдиним розпорядником коштів станом на 16.12.2020 міською радою оголошується тендер на закупівлю електричної енергії (відкриті торги) за 3-ма лотами. Лот 1 – електрична енергія для закладів освіти, лот 2 – електрична енергія для закладів культури, лот 3 – електрична енергія для апарату міської ради. По процедурі закупівлі відбувається аукціон та 04.01.2021 визначаються переможці торгів за кожним із лотів. 20.01.2021 на підставі рішення міської ради утворюються окремі юридичні особи Відділ освіти міської ради та Відділ культури міської ради, згідно з положеннями (їх установчими документами) яких дані відділи виконують функції головних розпорядників по закладам освіти – Відділ освіти, по закладам культури – Відділ культури відповідно. Тобто функція яка належала міській раді перейшла до відповідних відділів при міській раді.
22.01.2021 після делегованих повноважень від міської ради до відділів культури та освіти, Відділ освіти міської ради та Відділ культури міської ради заключають договори з переможцями процедури закупівлі за відповідними лотами.
Питання: чи правомірно укладені договори про закупівлю, та чи відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» враховуючи те, що станом на дату оголошення процедури закупівлі відділи освіти та культури ще не були створені та єдиним розпорядником коштів була міська рада, а також зважаючи на те, що станом на дату укладання договору про закупівлю міська рада делегувала повноваження функції головних розпорядників по закладам освіти та культури відповідним Відділам (тобто міська рада станом на 22.01.2021 не мала ні повноважень ні кошторисних призначень для укладання договору про закупівлю)?

Відповідь

Доброго дня! Договори про закупівлю, що укладаються за результатами проведених процедур закупівлі та спрощених закупівель відповідно до Закону, є обов’язковими для виконання їх обома сторонами. Відповідно до частини 5 статті 107 Цивільного кодексу України юридична особа — правонаступник, що утворилася внаслідок поділу, несе субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями юридичної особи, що припинилася, які згідно з розподільчим балансом перейшли до іншої юридичної особи — правонаступника.

Отже, на момент укладення договору про закупівлю замовником може виступати правонаступник, який і буде укладати договір про закупівлі за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі.

Звертаємо увагу, що статтею 16414 передбачено, що укладення з учасником, який став переможцем...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Спрощена закупівля чи договір без використання електронної системи?
  06 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПСпрощена закупівля чи договір без використання електронної системи? підкажіть, будь ласка, чи необхідно проводити спрощену закупівлю у наступному випадку. Згідно кошторису на 2021 рік (ми є розпорядниками бюджетних коштів) на

 • на яких підставах та відповідно до яких законодавчих норм підрядник має право продовжити термін виконання робіт за договором
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  Ппідкажіть будь ласка на яких підставах та відповідно до яких законодавчих норм підрядник має право продовжити термін виконання робіт за договором? Дякую

 • Яку суму потрібно сплатити учаснику для участі у торгах
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПДоброго дня ! Яку суму потрібно сплатити учаснику для участі у торгах.

 • звітувати про укладення договору без використання електронної системи повинна обов’язково уповноважена особа чи може будь-хто інший?
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  ППідкажіть, будь ласка, звітувати про укладення договору без використання електронної системи повинна обов’язково уповноважена особа чи може бути призначена наказом відповідальна особа/особи (яка не є уповноваженою особою).

 • КЕП та ТД
  05 Травня 2021
  Читати відповідь

  П1. Чи вірним є те, що вимога розміщення документів у машиносчитувальному форматі стосується лише змін до ТД та роз’яснень до неї? (п.3 ч.1 ст.10 Закону ). Що таке зміни до

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель