Чим керуватись: Законом чи документом вищестоящого органу?

06 Грудня 2021
mykhajlo

Доброго дня Вам!
Допоможіть, будь-ласка, розібратися в наступному питанні…
Ми – бюджетна установа. Підпорядковуємося Департаменту соціальної політики при КМДА. Отже, що цікавить – існує такий документ, як “ПРОТОКОЛ № 6 розширеного засідання Колегії виконавчого органу КМДА” від 25 вересня 2018 року. Де в порядку денному окремим пунктом № 13 йдеться про наступне (далі – як в документі):
“13. З метою забезпечення ефективності здійснення допорогових закупівель структурними підрозділами виконавчого органу КМДА, районними в м. Києві державними адміністраціями та їх структурними підрозділами, комунальними підприємствами, установами і організаціями м. Києва, застосовувати систему публічних закупівель ProZorro, якщо сума закупівлі перевищує 7200,00 грн.
Забезпечити оприлюднення у системі ProZorro звіти про всі договори, укладені без застосування системи публічних закупівель ProZorro.
Обгрунтовано інформувати профільного заступника голови КМДА щодо обставин, які унеможливлюють застосування при допорогових закупівлях системи ProZorro. ” (кінець цитати). Отже, виходячи з цього, в мене виникло питання – якщо я за певним кодом провів спрощену закупівлю (керуючись Протоколом) на 13800, 00 грн раніше, а наразі є наявна потреба здійнити закупівлю на 536, 50 коп. за тим же самим кодом (33140000-3 Медичні матеріали). Закупівля не “ковідна”. То як мені її проводити? У форматі спрощеної закупівлі чи можна “прямим” договором? Адже я не виходжу за вартісні межі в 50000,00 грн (згідно Закону). Але виходжу за межі 7200, 00 грн згідно Протоколу № 6. Чим мені керуватися? Законом Чи Протоколом?
Дякую Вам!

Відповідь

Бажаємо вдалого дня та повідомляє наступне. З метою здійснення публічних закупівель замовник самостійно організовує внутрішню закупівельну роботу у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Частиною 3 статті 3 Закону якою визначено, що, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель (стаття 5 Закону) та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. Дана норма дозволяє:...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Як коректно рахувати та моніторити річний обсяг закупівель за кодом ДК 021:2015 при плануванні та укладанні “прямих” договорів?
    09 Липня 2026
    Читати відповідь

    Підкажіть, будь ласка, як уповноваженій особі правильно здійснювати облік та контроль загальної річної суми (річного ліміту) за кодом ДК 021:2015 при плануванні та укладанні "прямих" договорів. Ситуація наступна: під час

  • Є ТОВ та ФОП, як оцінити?
    08 Липня 2026
    Читати відповідь

    Вибачте поганий звязок тому краще напишу. Планується закупівля з перезарядки вогнегасників. Є три пропозиції 1. ФОП-4630,00грн, 2. ТОВ1-5500,00, 3. ТОВ2-5600,00грн. в даному випадку з ким укладаємо прямий договір, я вважаю

  • Де перевірити інформацію про ПДВ?
    08 Липня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день. Згідно останніх змін у законодавстві від 01.07.2026 року вартість товару у плані рядку закупівлі у системі замовник повинен вказувати у залежності від того підлягає він оподаткуванню 20%, чи

  • Закупівля без використання ЕСЗ, як зазначати у звіті?
    08 Липня 2026
    Читати відповідь

    Проводжу закупівлю без використання електронної ситстеми,підкажіть будь ласка, якщо в договорі сума договору з ПДВ, у звіті потрібно вказувати з ПДВ ?

  • Очікувана вартість при аналізі ринку та при оголошенні закупівлі
    08 Липня 2026
    Читати відповідь

    30. 06. Рішенням сесії однієї із сільських рад виділено кошти у сумі 400 тис грн з ПДВ на придбання товару – стільці в актову залу. Орієнтовно вартість бралася на основі

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО