Чи застосовувати норми локалізації до Помпи?

13 Лютого 2025
Ольга

Добрий день!
Плануються закупівлі запасних частин до різного наявного у замовника обладнання, наприклад:
– до газопоршневих двигунів, код ДК 021:2015 – 34310000-3 Двигуни та їх частини
– до вантажних транспортних засобів, код ДК 021:2015 – 34330000-9 Запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів.
В переліку цих запасних частин наявні ПОМПИ (наприклад «Водяна помпа головна», «Помпа масляна», «Помпа водяна», «Помпа паливна», тощо).
Відповідно до тлумачного словника, ПОМПА – Насос для викачування чи нагнітання рідини або газу. В переліку пп. 2 п. 6-1 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень наявні “насоси; насоси для рідин; підіймачі рідин”.
Питання: чи потрібно застосовувати в тендерній документації вимоги щодо локалізації на “ПОМПИ”?

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Чи застосовувати норми локалізації до Помпи? Підпунктом 2 пункту 6¹ розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) визначено вичерпний перелік товарів, особливості закупівлі яких визначаються наведеним пунктом. Тобто закупівлю таких товарів замовник здійснює, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує відповідний відсоток відповідного року, що передбачено підпунктом 1 пункту 6¹ розділу X Закону. Для визначення чи підпадає предмет...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Надано документ датою після кінцевого строку подання ТП
    20 Лютого 2026
    Читати відповідь

    нами було оголошено відкриті торги на послуги кейтерингу (харчування учнів в школі). Була вимога в надані договір на вивіз сміття з місця приготування їжі. В договорі даної адреси не було

  • ФОП 2-ї групи та комунальним підприємством
    20 Лютого 2026
    Читати відповідь

    Чи можна укладати договори між ФОП 2-ї групи та комунальним підприємством, державною установою у 2026 році? Чи можна укладати договори між ФОП 2-ї групи та комунальним підприємством коли планується розрахунок

  • Закупівля генераторів ЗПП
    20 Лютого 2026
    Читати відповідь

    Вітаю, потрібно закупити генератори через прозоромаркет на суму більше 500,0 т. грн. чи є якісь особливості такої закупівлі, оскільки товар з локалізацією?

  • Назва об’єкта будівництва при визначенні предмета закупівлі
    20 Лютого 2026
    Читати відповідь

    Вітаю! Маю наступне питання. Замовником планується нове будівництво. Відповідно до п. 8 порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від

  • Цінові пропозиції з та без ПДВ, як визначити очікувану вартість
    20 Лютого 2026
    Читати відповідь

    Для визначення очікуваної вартості послуг отримано 3 (три) цінові пропозиції від: – ФОП (не платника ПДВ) , – ТОВ (платника ПДВ), – ФОП (не платника ПДВ) . Закупівля буде оголошуватися

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО