чи слід розцінювати відсутність перекладу як підставу відхилення?

14 Січня 2021
olha

В тендерній документації зазначено вимогу про те, що у разі надання документів складених мовою іншою ніж українська, такі документи повинні супроводжуватися перекладом українською мовою. Якщо Учасником надано на виконання певної вимоги ТД документ іншою мовою без перекладу, то чи слід розцінювати відсутність перекладу і як підставу відхилення “тендерна пропозиція викладена іншою мовою (мовами), аніж мова (мови), що вимагається тендерною документацією”, і разом з тим загалом як фактичне непідтвердження певній вимозі ТД – наприклад, якщо документ, наданий іноземною мовою, вимагався на підтвердження технічних чи інших характеристик предмету закупівлі, то чи слід в такому випадку відхиляти ще й з підстави “не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації”? Хоча виходячи зі змісту іншомовного документа інформація в ньому відповідає вимогам техспецифікації.

Відповідь

Пунктом 8 частини 2 статті 21 Закону про закупівлі передбачено, що оголошення про проведення відкритих торгів має містити інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції. До 04.12.2020 року замовники були змушені зазначати таку інформацію у інших полях, наприклад, у розділі «Умови оплати», у рядку «Опис». Але 04.12.2020 інформація про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції зазначається автоматично в електронних полях – українська. Тому замовник має правильно прописати вимоги в тендерній документації. Перш за все слід запам’ятати, що встановити мову подання тендерних пропозицій замовник може виключно – українську мову. При цьому у разі надання документа складеною...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Як розрахуватись зі старим постачальником
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідскажіть, як вийти із ситуації. 20% угода не покриває потреби в постачання газу, і не вистачає 230 тис. на оплату за постачання газу за лютий, але з 01.03. вже є

  • Нагальна потреба на період оскарження тендеру при сумі меншій за 50 тис. грн.
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    Ппідкажіть будь – ласка, що робити Замовнику у разі нагальної потреби у закупівлі на період оскарження тендеру, якщо сума нагальної закупівлі менша за 50 тис.грн?

  • Розподіл обов’язків між УО та ТК у разі переговорної процедури закупівлі
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ППідприємство здійснює діяльність в окремій сфері господарюваня, є уповноважена особа і тендерний комітет. Хто повинен проводити переговорну процедуру закупівлі послуг на суму 300 т.грн ст.40 частна 2 пункт 2 відсутність

  • Як визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПЯк визначити предмет закупівлі по виготовленню проектно-кошторисної документації? Необхідно провести декілька капітальних ремонтів в одному корпусі на загальну суму більше 1,5млн. На кожен ремонт необхідно виготовити окрему кошторисну документацію. Як

  • КЕП не вимагали в ТД, відхиляти?
    03 Березня 2021
    Читати відповідь

    ПВ документації спрощеної закупівлі замовник не встановив вимогу стосовно накладення учасниками КЕП. В результаті – на пропозицію учасник КЕП не наклав. Чи повинен замовник відхилити пропозицію цього учасника? Якщо так,

  • До усіх питань

      Приєднуйся до авторів
      load
      Реєстрація
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      В особистий кабінет
      load
      Відновлення паролю
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      Вітаємо!
      Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель