Чи правомірна відмова казначейства реєструвати договір за постановою № 590?

14 Березня 2025
Наталія

Ситуація наступна: була проведена закупівля фарби і розчинника ( закупівля здійснюється згідно Програми з утримання та поточного ремонту мереж зовнішнього ( вуличного освітлення) затвердженої міською радою. В договорі вказали що проплата має здійснюватися по постанові 590 ( утримання мереж зовнішнього освітлення). Фарба дійсно використовується для утримання мереж освітлення ( фарбування шаф вуличного освітлення, кронштейнів для світильників, металевих опор освітлення). В казні сказали що не реєструватимуть договір по 590 постанові як « утримання мереж зовнішнього освітлення» , оскільки фарба і розчинник під ці заходи не підпадають. Питання чи дійсно вони праві, і якщо так, що ми повинні робити в такому випадку.

Відповідь

Вітаємо! Експерти  порталу  «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Чи правомірна відмова казначейства реєструвати договір за постановою № 590? Відповідно до Постанови КМУ № 590 від 09.06.2021 року, яка регулює порядок здійснення видатків в умовах воєнного стану, видатки на утримання мереж зовнішнього освітлення дійсно можуть фінансуватися. Однак питання полягає у тому, чи включає утримання мереж зовнішнього освітлення закупівлю фарби та розчинника? Враховуючи те, що Витрати на закупівлю фарби і розчинника не є прямими витратами на утримання...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи можна зараз замість сертифіката походження товару подавати декларацію відповідності?
    11 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Підскажіть, будь ласка, чи можна зараз замість сертифіката походження товару у1 т1 Подавати декларацію відповідності та хто її видає який орган та чи почали вже учасники отримувати таки і де

  • Чи можна вважати роботи з будівництва трубопроводу до адмінбудівлі, де вже виконувався капітальний ремонт, новим об’єктом будівництва?
    11 Листопада 2025
    Читати відповідь

    При закупівлі робіт визначення предмета закупівлі здійснюється з прив’язкою до об’єкта будівництва. Замовником у поточному році укладено декілька договорів підряду (капітальний ремонт) без застосування електронної системи закупівель щодо одного об’єкта

  • Чи можна зекономлені кошти використати на той самий об’єкт по прямому договору як додаткові роботи з тим самим виконавцем?
    09 Листопада 2025
    Читати відповідь

    В вересні проведено ВТ на закупівлю поточного ремонту на суму 1000000,00грн. За результатами торгів зекономлено 103000,00грн. Чи можна їх використати на той самий об’єкт по прямому договору як додаткові роботи

  • Чи можна укласти прямий договір на зекономлені кошти?
    09 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Вітаю! Замовником у 2025 році була проведена спрощена закупівля відповідно до коду ДК 15610000-7 за результатами якої було укладено договір та наразі здійснюється постачання товару. За результатами проведеної закупівлі вийшла

  • Публікація додаткової угоди без зміни істотних умов
    07 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Вітаю, чи потрібно завантажувати в систему додаткову угоду до договору закупівлі ЗПП, якщо вона не стосується істотних умов?

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО