Чи поширюється стаття 17 Закону на спрощені закупівлі за постановою №1275?

11 Серпня 2026
Ярослав
На підставі статті 9 Закону України «Про публічні закупівлі» просимо надати роз'яснення. Пунктом 3-7 розділу X Закону встановлено, що під час воєнного стану особливості закупівель визначаються Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ №1275 затверджено Особливості здійснення оборонних закупівель, відповідно до пункту 8 яких одним зі способів закупівлі є спрощена закупівля за Законом з урахуванням цих Особливостей. Стаття 17 Закону передбачає відмову учаснику процедури закупівлі, який протягом останніх трьох років був притягнутий до відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії. Водночас спрощена закупівля не є процедурою закупівлі (стаття 13 Закону), а стаття 14 не містить такої підстави для відхилення. Просимо роз'яснити: Чи поширюється стаття 17 Закону на спрощені закупівлі за постановою №1275? Чи може державний замовник укласти державний контракт за результатами спрощеної закупівлі або без використання електронної системи закупівель відповідно до постанови №1275 із суб'єктом, внесеним до зведених відомостей АМКУ про антиконкурентні узгоджені дії? Якщо ні, просимо зазначити норми законодавства, які встановлюють таку заборону.
Відповідь

Вітаємо. Експерти порталу «Радник» відповідають на питання користувачів порталу та розглядають  питання – Чи поширюється стаття 17 Закону на спрощені закупівлі за постановою №1275? Згідно п. 8 Особливостей №1275 державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн....

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи можливо три різні коди ДК об’єднати в одну закупівлю?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    купили каналопромивну машину за відкритими торгами.Потім виявилось що там не вистачає комплектуючих і треба докупити : помпу, шланг для фекальних насосів і таль електричний. Це все три різні коли ДК.

  • Внесення змін в договір при твердій ціні
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Для будівництва укриття в школі була проведена процедура закупівлі та укладений договір з твердою ціною. Наразі виконано 50% будівельних робіт. У зв'язку з збільшення м кошторисної заробітної плати та здорожчанням

  • Прямий договір після 01.09.2026 без посилання на торги, що не відбулися
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Добрий день. Замовником було оголошено відкриті торги на закупівлю товарів на суму 85000,00 грн. без ПДВ. Торги не відбулися через відсутність пропозицій учасників. Питання: чи може замовник укласти прямий договір

  • Прямий договір на закупівлю товару після 01.09.26 р.
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    На вересень виділено кошти на закупівлю холодильного обладнання в сумі 199000,00 грн. На яку суму має бути річний план? Чи може бути укладена пряма угода з фізичною особою- підприємцем не

  • До якої категорії замовників відноситься водоканал?
    31 Серпня 2026
    Читати відповідь

    Підкажіть, будь ласка, до якої категорії замовників належить КП «Вишнівськводоканал»: п. 3 чи п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону? 100% статутного капіталу належить Вишневій міській раді, підприємство здійснює водопостачання

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО