Чи можна укладати додаткові угоди, у яких змінюється лише розподіл джерело фінансування?

25 Січня 2021
olena

Укладено договір за результатами проведення відкритих торгів на закупівлю електроенергії до затвердження кошторису, на загальну суму 4 000 000,00 грн, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету – 3 000 000,00 грн. , коштів, що надходитимуть як відшкодування від орендарів – 1 000 000,00 грн.
Затвердили кошторис на зазначені видатки у розмірі 2 000 000,00 грн. з розрахунком на те, що в майбутньому даватимуть додаткові кошти або здійснюватимуть перекидку з інших фондів.
Питання:
1. Чи можна не зменшувати суму договору та обсяг закупівлі, а змінити лише джерела фінансування (укласти додаткову угоду, якою не змінювати загальну суму договору, а лише змінити розподіл коштів по фінансуванню, тобто прописати, що за рахунок коштів державного бюджету – 2 000 000,00 грн. (зменшити відповідно до кошторису), коштів, що надходитимуть як відшкодування від орендарів – 2 000 000,00 грн. (збільшити на 1 000 000,00))?
2. Чи можна взагалі укладати додаткові угоди, у яких змінюється лише розподіл джерел фінансування (що, на нашу думку, не є істотною умовою договору), без зміни суми (ціни) договору та обсягу товару, та чи необхідно публікувати такі угоди?
Наперед вдячна за відповідь!

Відповідь

Доброго дня! Частина 5 статті 41 Закону про закупівлі — це імперативна норма, що містить  виключний перелік підстав для внесення змін до договору про закупівлю, а тому замовники не можуть вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю в будь-яких інших випадках. До істотних умов господарського договору відповідно до статті 180 Господарського кодексу України відносять 4 групи умов:

  1. умови, визнані законом як істотні;
  2. умови, які є необхідними для договорів даного виду;
  3. умови, щодо яких на вимогу однієї зі сторін повинна бути досягнута згода;
  4. умови про предмет, ціну та строк дії договору.

Предмет договору своєю чергою охоплює найменування (номенклатуру,...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Чи можливо продовжити строк дії договору
    24 Лютого 2021
    Читати відповідь

    Ппідкажіть будь ласка. Процедури на закупівлю продуктів харчуваня здлійснювалось по квартально до 31.03.2021р (відкриті торги, спрощені процедури). На даний час угоди не використані. Чи можливо продовжити строк дії договору до

  • Стаття 16, 17 для субпідрядників
    24 Лютого 2021
    Читати відповідь

    ПУ разі залучення субпідрядника в обсязі меншому ніж 20 відсотків від вартостіі договору про закупівлю , потрібно давати Учаснику у складі тендерної пропозицічї довідки на підтвердження умов ст. 16,17 Закону

  • По яким критеріям розподілити обов’язки в Положенні про уповноважених осіб між двома уповноваженими особами
    24 Лютого 2021
    Читати відповідь

    ППо яким критеріям розподілити обов’язки в Положенні про уповноважених осіб між двома уповноваженими особами на одному підприємстві, з метою справедливого (рівного) навантаження на кожну уповноважену особу, при цьому щоби це

  • Чи варто при закупівлі робіт з технагляду використовувати той же код ДК за яким закуповувались роботи з будівництва (реконструкції)?
    23 Лютого 2021
    Читати відповідь

    ПЄ необхідність у закупівлі робіт з технічного нагляду за будівництвом об’єкта. Згідно ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 вартість робіт щодо здійснення технічного нагляду включається до зведенного кошторису проектної документації та є складовою частиною

  • щодо нюансів спрощеної закупівлі
    23 Лютого 2021
    Читати відповідь

    ПВітаю. Допоможіть будь ласка розібратися. Згідно абз.4 п.3 ч.7 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі»(далі Закон) придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та

  • До усіх питань

      Приєднуйся до авторів
      load
      Реєстрація
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      В особистий кабінет
      load
      Відновлення паролю
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      Вітаємо!
      Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель