Чи можна укладати додаткові угоди, у яких змінюється лише розподіл джерело фінансування?

25 Січня 2021
olena

Укладено договір за результатами проведення відкритих торгів на закупівлю електроенергії до затвердження кошторису, на загальну суму 4 000 000,00 грн, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету – 3 000 000,00 грн. , коштів, що надходитимуть як відшкодування від орендарів – 1 000 000,00 грн.
Затвердили кошторис на зазначені видатки у розмірі 2 000 000,00 грн. з розрахунком на те, що в майбутньому даватимуть додаткові кошти або здійснюватимуть перекидку з інших фондів.
Питання:
1. Чи можна не зменшувати суму договору та обсяг закупівлі, а змінити лише джерела фінансування (укласти додаткову угоду, якою не змінювати загальну суму договору, а лише змінити розподіл коштів по фінансуванню, тобто прописати, що за рахунок коштів державного бюджету – 2 000 000,00 грн. (зменшити відповідно до кошторису), коштів, що надходитимуть як відшкодування від орендарів – 2 000 000,00 грн. (збільшити на 1 000 000,00))?
2. Чи можна взагалі укладати додаткові угоди, у яких змінюється лише розподіл джерел фінансування (що, на нашу думку, не є істотною умовою договору), без зміни суми (ціни) договору та обсягу товару, та чи необхідно публікувати такі угоди?
Наперед вдячна за відповідь!

Відповідь

Доброго дня! Частина 5 статті 41 Закону про закупівлі — це імперативна норма, що містить  виключний перелік підстав для внесення змін до договору про закупівлю, а тому замовники не можуть вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю в будь-яких інших випадках. До істотних умов господарського договору відповідно до статті 180 Господарського кодексу України відносять 4 групи умов:

 1. умови, визнані законом як істотні;
 2. умови, які є необхідними для договорів даного виду;
 3. умови, щодо яких на вимогу однієї зі сторін повинна бути досягнута згода;
 4. умови про предмет, ціну та строк дії договору.

Предмет договору своєю чергою охоплює найменування (номенклатуру,...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
 • Розірвання договору про закупівлю та дії замовника
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  ППостачальник газу надіслав листа з темою: Повідомлення про розірвання договору на постачання газу №.. від…, в якому розписав, що йому невигідно постачати нам газ, оскільки ніякими дод.угодами вони не можуть

 • Предмет закупівлі «роботи» та їх особливості
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  Пзвертаюся до вас з проханням допомогти розібратися в наступному питанні : на сесії селищної ради було прийнято рішення виділити кошти на капітальний ремонт частини покрівлі даху та частини огорожі території

 • де можна побачити приклад протоколу УО по закупівлі електричної енергії
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  Пде можна побачити приклад протоколу УО по закупівлі електричної енргії по ковідній постанові?

 • Чи можна міняти вартість товару у разі двічі відміненої спрощеної закупівлі?
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПДвічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, чи може змінюватись вартість товару, не змінюючи при цьому предмет закупівлі, його кількість, технічні, якісні характеристики, якщо заключати договір про закупівлю без використання

 • Придбати товар без запиту ціни
  12 Травня 2021
  Читати відповідь

  ПЗа кодом ДК 39710000-2-Електричні побутові прилади з початку року нами було придбано на суму 49300,00 грн. Наразі є потреба придбання пральної машини для дитячого садочка. На Prozorro market є в

 • До усіх питань

   Приєднуйся до авторів
   load
   Реєстрація
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   В особистий кабінет
   load
   Відновлення паролю
   Вітаємо!
   Реєстрація пройшла успішно
   Вітаємо!
   Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель