Чи можна на підставії довідки ТПП проводити переговорну процедуру закупівлі через відсутність конкуренції з технічних причин?

16 Лютого 2022
olena

Підскажіть, будь-ласка, чи є торгово-промислова палата уповноваженим органом щодо проведення дослідження ринку тих чи інших послуг, визначення меж товарного ринку, а також визначення становища суб’єктів господарювання на цьому ринку, в тому числі домінуючого (монопольного)? Чи можна на підставі такої довідки ТПП проводити переговорну процедуру закупівлі через відсутність конкуренції з технічних причин? Дякую.

Відповідь

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) не визначає переліку документів, які можуть підтвердити відсутність конкуренції з технічних причин. Мінекономіки віддавна відстоює позицію, що замовник самостійно визначає перелік підтвердних документів, про що зазначалося і в листі від 22.11.2016 № 3302-06/37709-06 «Щодо застосування переговорної процедури», і в листі від 03.10.2020 № 3304-04/60124-06 «Щодо переговорної процедури закупівлі», у яких Мінекономіки зазначає, що замовник самостійно визначає документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. Головна вимога залишається незмінною: рішення замовника має бути обґрунтованим, а отже, документи, на яких воно ґрунтується, — переконливими.
Природна монополія — явище об’єктивне, сфера природної монополії...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Надаємо відповіді на запитання у сфері публічних закупівель

Вас може зацікавити
  • За постановою 169 в системі оприлюднюємо лише “початкові” дані?
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПЯкщо до договору, укладеного по Постанові, було підписано кілька ДУ – одна на продовження терміну дії в зв’язку з продовженням ВС і ДУ на зняття залишків договору, то яким чином

  • Яку процедуру оголошувати: спрощену, відкриті торги чи з публікацією англ. мовою?
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПБуло проведено процедуру міжнародних торгів на 8 800 000,00 грн. з ПДВ (Лічильник ел.ен.) у січні, зараз потрібно закупити лічильники ел. ен. на суму 127000,00 грн. з ПДВ. Яку процедуру

  • потрібно опублікувати звіт про виконання договору, за яким оплачений тільки січень 2022
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПДоброго дня! 30.04.2022 року закінчився строк дії договору про закупівлю природного газу, укладеного за переговорною процедурою. Подовжити договір це внести нього будь-які зміни ми не мали змоги у зв’язку з

  • Відміна процедури закупівлі, що була оголошена до війни
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПДоброго дня. Ми починали закупівлю коли ще не було в країні воєного становища . І ми мали укласти договір з підрядником коли вже почалось воєне становище в країні (відкриті публичні

  • Чи можливо внести зміни до договору про надання транспортних послуг відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону?
    26 Травня 2022
    Читати відповідь

    ПЗа договором надання транспортних послуг виконавець самостійно купує бензин, вартість якого суттєво збільшилась у порівнянні з вартістю на момент укладення договору. Внести зміни до договору відповідно до п. 2 ч.

  • До усіх питань