Чи є законною вимога тендерної документації

21 Квітня 2021
viktoriia

Чи є законною вимога тендерної документації “Умовою щодо розгляду комерційної пропозиції учасника є обов’язкове обстеження об’єкту/об’єктів капітального ремонту Замовника до моменту подання комерційної пропозиції. Для підтвердження проведеного обстеження учасник у складі пропозиції надає відповідний акт обстеження за підписом представника Учасника та представника Замовника”?

Відповідь

Доброго дня! Відповідно до частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Але щодо даного питання практика оскарження в Антимонопольному комітеті схиляється на сторону скаржника (учасника). Зокрема у рішенні від № 6298-р/пк-пз від 29.03.2021 встановлено зокрема наступне:

«Відповідно до пункту 6.4 додатку 2 Документації учасник повинен обов’язково оглянути об’єкт замовника та на підтвердження цього надати в складі Пропозиції “Акт обстеження об’єкту” (складений в довільній формі), підписаний уповноваженими особами учасника та замовника.

Замовник не обґрунтував необхідність встановлення у Документації наведеної вище умови....

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • Підтвердження про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів у переговорній процедурі
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПУ відкритих торгах у переможця довідку з ДФС не вимагали, достатньо було автоматичної довідки сформованої в системі Прозорро. Торги двічі не відбулися, у зв’язку з відсутністю учасників. Яким чином діяти

  • Фактичне постачання газу перевущує затверджений обсяг: дії замовника
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПДобрий день! Провели спрощену закупівлю газу на суму 59000грн. На кінець опалювального сезону не вписалися в суму договору і є борг в 5300грн. Який є вихід з такої ситуації? Дякую

  • Обмеження щодо суміщення посад з іншими видами діяльності
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПЧи можна призначити уповноваженою особою заступника директора комунального підприємства ? Якщо ні, то таку особу недопустять до тестування?

  • Постачальник останньої надії газу
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    ПБуло укладено договір по газу в 2021 р. на 20 відсотків в результаті оскарження тендеру. Минулорічне продовження на 20 відсотків на час здійснення процедури закупівлі вже теж закінчився. В результаті

  • ПДВ в закупівлях
    18 Травня 2021
    Читати відповідь

    Пчи правомірно зазначати в оголошенні процедури закупівлі відкритих торгів очікувану вартістю без ПДВ, якщо тендерною документацією визначено, що Учасники подають свої пропозиції як з ПДВ так і без ПДВ (в

  • До усіх питань