Чи є оприлюднення порядку закупівлі теплової енергії відповідно до Меморандуму підставою для відміни процедури закупівлі?

04 Листопада 2021
dar-ia

07 жовтня 2021 року 2 ТВУЗ Держспецзв’язку (державна установа, яка повністю фінансується з державного бюджету України) було оголошено відкриті торги на закупівлю природного газу на 2021 рік (закупівля здійснювалась на очікуване фінансування) на суму 1 975 050,00 грн. 27 жовтня 2021 року за результатами аукціону було визнано переможця закупівлі ТОВ ЕКОТЕХНОІНВЕСТ, ціна пропозиції якого складає 1 174 222,00 грн. На сьогоднішній день кошторисом передбачено лише 240 тис. грн. на закупівлю природного газу (тому закупівлю і було оголошено на очікуване фінансування).
12 жовтя 2021 на офіційному сайті ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”» оприлюднено інформацію для бюджетних установ / організацій щодо порядку укладання договору про постачання природного газу відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. від 30.09.2021 (далі — Меморандум).
Тобто закупівля була оголошена раніше ніж оприлюднено алгоритм дій на сайті ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”» для укладання договорів постачання природного газу
Питання:
1. Чи маємо ми право укладати договір на постачання природного газу з переможцем відкритих торгів за ринковими цінами на 2021 рік( тобто за ціною, яка була визнана аукціоном найнижчою) у разі надходження змін до кошторису до моменту укладання договору?
2. Чи повинні ми скасувати закупівлю, для того щоб оголосити переговорну процедуру закупівлі обґрунтовуючи нагальну потреба з урахуванням експертного висновку регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та укласти договір з ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”» на закупівлю природного газу за цінами визначені в Меморандумі?
3. Чи маємо ми право продовжити термін для укладання договору на строк до 60 днів у зв’язку з тим, що відсутні зміни до кошторису (не вистачає необхідної суми для укладання договору)?

Відповідь

 

Добрий день! 1. Чи маємо ми право укладати договір на постачання природного газу з переможцем відкритих торгів за ринковими цінами на 2021 рік( тобто за ціною, яка була визнана аукціоном найнижчою) у разі надходження змін до кошторису до моменту укладання договору?

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Виконуючи вимоги статті 33 Закону, відповідне рішення про намір укласти договір про закупівлю приймає замовник...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Надаємо відповіді на запитання у сфері публічних закупівель

Вас може зацікавити
 • За постановою 169 в системі оприлюднюємо лише “початкові” дані?
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПЯкщо до договору, укладеного по Постанові, було підписано кілька ДУ – одна на продовження терміну дії в зв’язку з продовженням ВС і ДУ на зняття залишків договору, то яким чином

 • Яку процедуру оголошувати: спрощену, відкриті торги чи з публікацією англ. мовою?
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПБуло проведено процедуру міжнародних торгів на 8 800 000,00 грн. з ПДВ (Лічильник ел.ен.) у січні, зараз потрібно закупити лічильники ел. ен. на суму 127000,00 грн. з ПДВ. Яку процедуру

 • потрібно опублікувати звіт про виконання договору, за яким оплачений тільки січень 2022
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПДоброго дня! 30.04.2022 року закінчився строк дії договору про закупівлю природного газу, укладеного за переговорною процедурою. Подовжити договір це внести нього будь-які зміни ми не мали змоги у зв’язку з

 • Відміна процедури закупівлі, що була оголошена до війни
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПДоброго дня. Ми починали закупівлю коли ще не було в країні воєного становища . І ми мали укласти договір з підрядником коли вже почалось воєне становище в країні (відкриті публичні

 • Чи можливо внести зміни до договору про надання транспортних послуг відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону?
  26 Травня 2022
  Читати відповідь

  ПЗа договором надання транспортних послуг виконавець самостійно купує бензин, вартість якого суттєво збільшилась у порівнянні з вартістю на момент укладення договору. Внести зміни до договору відповідно до п. 2 ч.

 • До усіх питань