тетяна

10 Грудня 2019
тетяна
Ми є бюджетною установою, що фінансується з міського бюджету. Згідно Закону України «Про ринок електричної енергії» від 11.06.2017 року зі змінами та доповненнями від 10.12.2018 року №9620 визначено Перелік споживачів універсальної послуги. До 31.12.2020 р. до споживачів універсальної послуги віднесено споживачів, електроустановки яких приєднані до електричної мережі з договірною потужністю 150 кВт. Також передбачено, що тимчасово на період з 01.01.2019 р. до 31.12.2020р., універсальні послуги надаються бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності. У межах території здійснення діяльності одного постачальника універсальних послуг не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг. У відповідності до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон), функції постачальників універсальних послуг можуть виконувати виключно електропостачальники, створені у результаті здійснення заходів з відокремлення операторів системи розподілу (кількість приєднаних споживачів до системи розподілу яких перевищує 100 тисяч) у вертикально інтегрованих суб’єктів господарювання, які до відокремлення провадили свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом на закріпленій території, що визначалася як область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим. Відповідно до частини 63 Закону універсальні послуги надаються постачальником таких послуг виключно побутовим та малим непобутовим споживачам. Постачальник універсальних послуг не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії. Відповідно до Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 р. №312 споживач має право укласти договір з постачальником універсальної послуги, який визначений на закріпленій території відповідно до «Переліку суб’єктів господарювання, створених в результаті здійснення заходів з відокремлення та отримали ліцензію НКРЕКП з постачання електричної енергії та на яких покладено функцію постачальника універсальних послуг на закріпленій території». Чи правомірними будуть дії тендерного комітету прийняти рішення про проведення переговорної процедури з постачання універсальної послуги відповідно до п.п. 2 п 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь

Добрий день! Відповідно до Закону про ринок електричної енергії, такий ринок функціонує на конкурентних засадах, крім діяльності суб’єктів природних монополій, з обмеженнями, встановленими Законом. Постачання електричної енергії в розумінні Закону України «Про ринок електричної енергії» не належить до сфери природних монополій та є конкурентним видом діяльності, саме тому здійснення закупівлі електричної енергії споживачами, які є замовниками згідно з положеннями Закону про закупівлі, має відбуватися за основною процедурою закупівлі — процедурою відкритих торгів (власне у здійсненні закупівель за конкурентними процедурами і...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи може переможець відкритих торгів завантажити новий локальний кошторис
    18 Вересня 2025
    Читати відповідь

    ВТО поточний ремонт є переможець , завантажив документи по п.47 всі, в локальному кошторисі зробив помилку, чи може завантажити новий локалиний кошторись якщо сьогодні 6 день після визначення переможця. Дякую

  • Чи має право замовник змінити назву об’єкта будівництва шляхом укладення додаткової угоди на підставі отриманої вимоги під час проведення експертизи проектної документації?
    18 Вересня 2025
    Читати відповідь

    Замовником укладений договір на розробку проектної документації стадія «Робочий проект» по об’єкту «Встановлення блочно-модульної котельні…». В межах проходження експертизи проектної документації отримана вимога щодо коригування назви об’єкту будівництва на «Нове

  • Договір поточного ремонту. Зменшення, збільшення обсягів та ціни
    17 Вересня 2025
    Читати відповідь

    Питання щодо тендеру на послуги з поточного ремонту приміщення. 1) Чи можна зменшувати обсяги виконаних робіт, як це вірно зробити? 2) Чи треба відповідно до зменшення обсягів зменшувати вартість договору?

  • Договір поточного ремонту. Зменшення, збільшення обсягів та ціни
    17 Вересня 2025
    Читати відповідь

    Питання щодо тендеру на послуги з поточного ремонту приміщення. 1) Чи можна зменшувати обсяги виконаних робіт, як це вірно зробити? 2) Чи треба відповідно до зменшення обсягів зменшувати вартість договору?

  • Закупівля згідно з підпунктом 4 пункту 13 Особливостей. Ціна закупівлі менше 50 тисяч (але за тотожним кодом ДК було вже проведено закупівлі більше ніж на 100 тис. грн). Звітувати чи ні
    17 Вересня 2025
    Читати відповідь

    Вітаю, було проведено закупівлі згідно підпункту 4 пункту 13 Особливостей. Ціна закупівлі менше 50 тисяч. грн. (але за тотожним кодом ДК, було вже проведено закупівлі більше ніж на 100 тис.грн.)

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО